Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Mister J


kelen

Hm, w trójmieście chyba niestety nie ma specjalistycznego sklepu z komiksami (albo już jest, a ja o tym nie wiem). Jedyne co ci zostaje, to albo zakupy online (Gildia ma zawsze atrakcyjne zniżki) albo odwiedzenie sklepów na wycieczce w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, czy Katowicach ;)

Mister J

Jak patrzę na te ceny to jestem przerażony. Niewiarygodne ile taki komiks jeden kosztuje. Podziwiam Was, że wydajecie na to kasę. Ja niestety muszę się liczyć z finansami :(

Leon Kennedy

Również muszę i to co raz bardziej, ale za takie "Miasto Sów" 68 zł z przesyłką da radę.

Rado

Cytat: Xeron w 10 Listopad  2013, 15:42:41
Mam pytanie odnośnie końcówki Husha.

Spoiler
Gdy Batman próbuje się pocałować z Catwoman na końcu wspominają coś o zaklęciu a sama ona wypowiada ,,Hush". O co tu chodzi bo niezbyt chyba zrozumiałem?
[Zamknij]

Tutaj chodzi o znaczenie słówka "hush" w języku angielskim, które oznacza w tym kontekście "cicho, sza". Catwoman chciała uciszyć Batmana, by ten już przestał marudzić i ją pocałował. Niefortunnie użyła słówka, które jednocześnie jest także imieniem głównego przeciwnika, no i Bruce trochę przez to ześwirował. Na polski nie dało się tego przetłumaczyć nie gubiąc sensu.

Mam nadzieję, że coś tam Ci pomogłem.

Bless

Mister J tu nie chodzi o to, że sobie kupujemy ile chcemy bo myślę że każdy z nas liczy się z kasą itp.. Chodzi po prostu o to, że trzeba powoli do celu. Nie musisz od razu kupować 5 - 10 komiksów na raz. Kupuj 1 na miech i zobaczysz, że się da. Ja mam raz lepszy miesiąc raz gorszy ale zawsze staram się coś tam odłożyć i dzięki temu zawsze coś tam kupie :D

A co do komiksów wartych polecenia z Batmanem to zdecydowanie właśnie Długie Halloween, które przede wszystkim nie wymaga od Ciebie znajomości uniwersum a fabuła jest naprawdę dobra.

Xeron

Dzięki Rado sam bym się nigdy nie domyślił.

A co ostatnio mi się przypomniało przez premierę Długiego Halloween u nas to właśnie w serii Rok Pierwszy, Długie Halloween i Dark Victory (może ktoś wie czy Egmont też ma w planach to wydać?) Komisarz Gordon ma syna a w innych komiksach wydaję się tylko być obecna Barbara. O co w tym chodzi?

Odnośnie kupowania komiksów przyznam, że nie jestem święty większość komiksów z Batmanem w roli głównej przeczytałem w formacie CBR ale odkąd zarabiam (czyli od bardzo niedawna) staram się kupować to co wydaję Egmont.

kelen

Synek zniknął z pola widzenia, jak małżonka opuściła Gordona. Przypomniał o nim Scott Snyder w serii Detective Comics, ten run został zebrany w albumie zwanym "Black Mirror". James Gordon Jr pojawia się później co jakiś czas w Batgirl w New 52.

Dark Victory wyda Mucha (a jakże inaczej) w 2014 roku.

Xeron

Dzięki kelen za naprawdę szybką odpowiedź. Wreszcie będę miał na półce całą trylogię. :)

I właśnie w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie. Czy Dark Victory jest ostatnim komiksem który kontynuował historię rozpoczętą w Roku Pierwszym lub istnieją jakieś komiksy które do niego w jakiś większy sposób nawiązują (pytanie dość oczywiste ale zawsze warto zapytać).


kelen

Komiksy Matta Wagnera - "Batman and the Monster Man" oraz "Batman and the Mad Monk" toczą się w trakcie Roku Pierwszego. "The Man Who Laughs" z kolei jest bezpośrednią kontynuacją zapowiedzi Jokera na ostatnich stronach "Year One". Chyba też "Shaman", który pierwotnie ukazał się jako pierwsza historia "Batman: Legends of the Dark Knight" też jest osadzony w czasach Roku Pierwszego.

Johnny Napalm

Cytat: Rado w 07 Listopad  2013, 12:16:34
Historii przybli?y? nie mog?, bo po prostu nie czyta?em. Kto? inny musia?by si? wypowiedzie?. Jedyne co mog?, to poda? Ci tytu? - Batman Odyssey i zapoda? kilkoma pomocnymi linkami na temat tego albumu.
Danke szen za t? informacj?.
U la la, z recenzji serii, któr? stworzy? Q wynika, ?e to by? nie lichy przerost formy nad tre?ci?. Przewijaj?cym si? tekstem w tych recenzjach by? tekst "ale o co chodzi..."
No có?, powodem przewodnim, który sk?oni? mnie do zapytania o komiks z którego pochodzi? ten kadr, by? fakt poci?gni?cia za w?osy Thalii przez Bruce'a. Có? za chamisko wysz?o z Gacentego. Niech si? szejmi. :P

Co do kupna komiksów - jako, ?e ci??ko ogarniam instalacje wszelkich nowych programów na lapku i przy okazji odrzuca mnie czytanie na kompie - pewnie gdybym urodzi? si? ju? w XXI wieku, to bym my?la? dok?adnie odwrotnie - no jako? wyj?tkowo nie trawie czytania komiksów na erkanie.
Póki pracuje i sta? mnie nawet na orygina?ki, wi?c jako? wspieram ten ubogi polski rynek wydawniczy i czasem wspieram biedn? Ameryk? swoimi z?otówkami, cho? niczym jaki? narkus, staram si? ogranicza? ostatnio t? u?ywk?. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Deuce

Cytat: Johnny Napalm w 07 Listopad  2013, 08:44:16Z którego komiksu Neal'a Adamsa pochodzi ten kadr i czy móg?by przybli?y? kto? z Was nieco t? histori??

Sam, jaki? czas temu, z ciekawo?ci (Bane  ;D ) naby?em dwa numery. Mimo ?e, na ?adnym komiksie, nie ma znaczka Elseworld, to trzeba go tak traktowa?. W mini-serii tej, Robinem jest Dick Grayson, który nosi jednak strój Tima. Ponadto, okazjonalnie pojawia si?, wspomniany wcze?niej, Zguba. Kiedy posta? ta przybywa?a do Gotham City, Grayson by? ju? o wiele starszy, nosi? d?ugie w?osy i u?ywa? ju? chyba drugiego kostiumu Nightwinga.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

Kto mi powie o co chodzi z Gothopią? Wiadomo już coś o tym evencie, czy to znowu będzie prequel czy może elseworld?

kelen

Chyba (podkreślam, chyba) jeszcze nie było więcej szczegółów na ten temat, a z tego co zrozumiałem z opisów, to będzie to coś na wzór "House of M" Marvela.

http://www.comicosity.com/interview-john-layman-gothtopia/ tutaj znalazłem wywiad na ten temat.

LelekPL

ok, dzięki, to już wiele wyjaśnia. Ciekawe tylko jak do tego dojdzie.