Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Hush

Zaczęty przez Juby, 28 Marzec 2019, 08:47:32

Leon Kennedy

Nie chodziłem do gimbazy  ;)

8azyliszek

@UP
Ja też nie. Czemu więc się nie nauczyłeś, skoro ja się nauczyłem? Lekcje angielskiego w podstawówce i liceum, Muzzy in Gondoland, potem Przyjaciele, potem Stargate'y, Smallville i nie ma już żadnego problemu z oglądaniem filmów po angielsku. :) Zwłaszcza że teraz ciężej o napisy. Np Shazam widzę tylko wersje z dubbingiem. Rządy Supermanów i Kontrakt Judasza też oglądałem bez napisów.

No dobra - do Batman i TMNT zrobili napisy.

Leon Kennedy

No jest trochę gorzej niż było kiedyś, ale większa część dostaje napisy. A czemu nie uczyłem się angl? Sam nie wiem tak jakoś wyszło. Chodź do pewnego stopnia jestem wstanie zrozumieć co mówią. Wiadomo gry i filmy tylko po angl z literami. No, filmy nie zawsze, ale z reguły. To tak czy siak lepiej jak jest nasze rodzime tłumaczenie.

Juby

Po pierwsze, dzięki za info, że film jest już dostępny. Nie mam problemu z oglądaniem po angielsku, więc postaram się w tym tygodniu zerknąć. ;)

Po drugie,
Cytat: 8azyliszek w 21 Lipiec  2019, 08:02:48Zmiana zakończenia - rozumiem, że ją zrobili, ale jest to wszystko chyba gorsze od pierwowzoru. Najlepsza scena to ta z Luthorem i wyraźna ciągłość wobec poprzednich "Rządów Supermanów".



Zmienili zakończenie? To jest kontynuacja jakiejś ich innej animacji o Supermanie? Myślałem, że tylko zmieniają stronę wizualną, a nie również fabularną. Coraz gorzej się to zapowiada. :-\

PS
Potwierdzam, BvsTMNT ma polskie napisy.

8azyliszek

Chodzi o to, że w Rządach Supermanów czyli poprzedniej animacji WB jest wątek z Luthorem. I w Hushu jest on wspomniany. Czyli nie ma tak, że jak kiedyś każda pełnometrażowa animacja jest stand alone, tylko jest ciągłość wydarzeń. Mamy jakąś przeszłość.

A co do zmiany fabuły - zobacz i się wypowiedz co o tym myślisz. Dla mnie może być.

8azyliszek

Jest już wersja z napisami zatem Leon oraz gimnazjaliści mogą sobie wreszcie zobaczyć jak to wygląda i jak im zmiany podchodzą.

Leon Kennedy

Dziękuję, dziękuję, ale mam już od paru dni wersję z napisami. Czekam tylko na jakiś  gimnazjalistów żeby razem oglądnąć, ale nie znam żadnego  ;D  ;)

LelekPL

Bo to wymierający gatunek. Jakiego zwrotu teraz będą używać dwudziestolatki, żeby czuć wyższość nad nastolatkami? Powrót do "gówniarzy"?

Juby

Obejrzałem. Po Batman i Syn obiecałem sobie, że więcej nie tknę żadnej animacji z TYM Batmanem / TEJ serii. Dla Husha zrobiłem wyjątek, bo uwielbiam wersję komiksową, ale. . . Never again!



Nie będę się rozpisywał, bo szkoda mojego czasu. Ten film to po prostu koszmar! Jako animacja i jako adaptacja tego znakomitego komiksu (wszelkie zmiany na minus). Od pierwszych do ostatnich minut męczyłem się, żeby nie zasnąć. Całość jest pozbawiona energii, ciekawego poprowadzenia historii, żywszej animacji, a nawet dobrych voice-aktorów, którzy byli jednym z nielicznych plusów niemal równie tragicznej adaptacji The Killing Joke (Conroy i Hamill zawsze dają radę). Jako fan Batmana czuję się jakby Warner Bros. splunęło mi w twarz. Jako kinoman i fan filmów animowanych, po prostu nie chcę tego więcej oglądać. Hush to męczący gniot, którego będę starał się wymazać z pamięci. >:(

1/10 i miano chyba najgorszej animacji z Batmanem jaką kiedykolwiek widziałem.

Leon Kennedy

1/10, hohoho. Moje zainteresowanie właśnie podskoczylo! Filmik leży sobie już spokojnie dobry tydzień i tylko czeka, aż przyjdzie mi ochota.

LelekPL

Zwykły przeciętniak od tego studia, nie masz się czym nad wyraz ekscytować. Jeśli podobały Ci się poprzednie, ten też powinien. Jeśli nie, ten też Ci się pewnie nie spodoba.

Juby

No nie wiem czy taki zwykły przeciętniak. Zawsze staram się doceniać pracę twórców, doszukiwać jakichkolwiek plusów, unikać wystawiania najniższej oceny (na 50-70 filmów rocznie, które oglądam, góra 2-3 zdarzają się tak złe, że dostają ode mnie najgorszą notę). Nawet Zabójczy żart, który był IMO profanacją, miał dla mnie jakieś plusy - wspomniany wcześniej voice-acting i wierne staranie się odwzorowania strony wizualnej komiksu, przez co dałem mu 3/10. To samo z Batman i syn - niby bardzo, bardzo mi się nie podobało, ale komiks oddawał nieźle, a nawet jak coś zmieniał, to mój stosunek do materiału źródłowego był obojętny. Hush to co innego. Jest zły zarówno jako animacja (pod tym względem chyba jeszcze bardziej przycięli im budżet niż dotychczas i nie trafili z obsadą) i nie wiem po co robili z tego luźną adaptację tej komiksowej historii, zmieniając w niej aż tyle. Do tego jest najdłuższą znaną mi animacją z Batmanem (aż 82 minuty!), a wydawała się jeszcze dłuższa i cholernie nudna. Naprawdę starałem się znaleźć w niej coś pozytywnego, bo nawet okropnemu Batman Ninja wystawiłem 2/10 (za odważny pomysł i o wiele lepszą animację niż w typowych filmach tego typu), ale nie mam nic. :(

Od jakiegoś czasu na pendrive zalega mi "JL vs The Fatal Five", ale po wczorajszym obejrzeniu Husha nie wiem kiedy się za to wezmę, całkowicie straciłem ochotę. :P

Leon Kennedy

CytatZwykły przeciętniak od tego studia, nie masz się czym nad wyraz ekscytować. Jeśli podobały Ci się poprzednie, ten też powinien. Jeśli nie, ten też Ci się pewnie nie spodoba.

I się nie ekscytuje. Gdyby było inaczej już bym to obejrzał. Po prostu ocena Juby'iego sprawiła, że mam większą ochotę to zobaczyć.

CytatTo samo z Batman i syn - niby bardzo, bardzo mi się nie podobało, ale komiks oddawał nieźle, a nawet jak coś zmieniał, to mój stosunek do materiału źródłowego był obojętny

Jak sobie przypomnę naszego kochanego najemnika dostającego wpierdziel od dzieciaka, to mnie szlak trafia. Obejrzałem raz i dziękuję.

CytatOd jakiegoś czasu na pendrive zalega mi "JL vs The Fatal Five", ale po wczorajszym obejrzeniu Husha nie wiem kiedy się za to wezmę, całkowicie straciłem ochotę. :P

A o tym to nawet zapomniałem. Trza się w końcu za Young Justice wziąść  ;)

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 13 Sierpień  2019, 15:24:49Jak sobie przypomnę naszego kochanego najemnika dostającego wpierdziel od dzieciaka, to mnie szlak trafia. Obejrzałem raz i dziękuję.

No to ciekawe jak zareagujesz na finałowe starcie z tego filmu. :P

Leon Kennedy

Przekonamy się, ale jeśli odwalili coś podobnego będę wkurzony...