Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

Johnny Napalm

Poczekaj z tą opinią...

Po co marnowali tyle czasu na pościg i walkę z konwojem, skoro mogli niemal od razu zrobić to o czym napisałem? Batman nie wyrobiłby się w dwie strony wtedy? Ok, dałbym im czas na wpadnięcie na ten pomysł, ale trochę bez sensu jest, że do niemal samego końca upierali się doprowadzić ciężarówkę z bombą do reaktora.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Johnny Napalm

Adin, dwa, tri, czetyrie...
jeszcze chwila i przekonam ci? do oddania mi twojego portfela.

No i jeszcze, co do tej sytuacji z bomb?. Przecie? wszystko wskazuje na to, ?e jednak Bruce sam zreperowa? autopilota, wi?c... powinie zrobi? tak - jak najszybciej zatrzyma? ci??arówk?, da? pstryczka w nos swojej by?ej, wyj?? bomb? z ci??arówki... nie zapominaj?c o wyj?ciu z niej Gordona, ma si? rozumie?. A potem to ju? tylko - podwieszamy bomb? do coptera i ustawiamy autopilota na strace?czy lot nad zatok?.

Wszyscy s? szcz??liwi, lec? fajerwerki na cze?? Batmana, itd.

Tylko... mo?e by mu pomnika nie postawili, bo tylko zmar?ym stawiaj?? Nie wiem jakie s? zwyczaje w USA, ale wiem ju? o co chodzi?o Bruce'owi - pomników si? mu zachcia?o. A to pazerny typ na poklask. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Druga sprawa wygląda tak, że chciał odwiesić pelerynę i sobie ułożyć życie. Na pewno nie wymyślił swojej "śmierci" lecąc nad zatokę tylko dużo wcześniej.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 10 Sierpień  2012, 18:49:37
Adin, dwa, tri, czetyrie...
jeszcze chwila i przekonam ci? do oddania mi twojego portfela.

No i jeszcze, co do tej sytuacji z bomb?. Przecie? wszystko wskazuje na to, ?e jednak Bruce sam zreperowa? autopilota, wi?c... powinie zrobi? tak - jak najszybciej zatrzyma? ci??arówk?, da? pstryczka w nos swojej by?ej, wyj?? bomb? z ci??arówki... nie zapominaj?c o wyj?ciu z niej Gordona, ma si? rozumie?. A potem to ju? tylko - podwieszamy bomb? do coptera i ustawiamy autopilota na strace?czy lot nad zatok?.

Wszyscy s? szcz??liwi, lec? fajerwerki na cze?? Batmana, itd.

Tylko... mo?e by mu pomnika nie postawili, bo tylko zmar?ym stawiaj?? Nie wiem jakie s? zwyczaje w USA, ale wiem ju? o co chodzi?o Bruce'owi - pomników si? mu zachcia?o. A to pazerny typ na poklask. ;)

Kto? chyba widzia? inn? ko?cówk? ni? ja... przecie? to co piszesz, ?e powinien zrobi?, to dok?adnie tak zrobi?. Zatrzyma? ci??arówk?, wylecia? z bomb? na autopilocie i wysadzi? j? nad zatok?. Kompletnie nie wiem o co ci chodzi teraz. To, ?e najpierw chcia? pod??czy? bomb? do reaktora by?o planem A, który nie doprowadzi?by do ?adnego wybuchu - najbezpieczniejsza opcja. Jak brakowa?o czasu, zrobi? dok?adnie to o czym piszesz. A to, ?e sfingowa? w?asn? ?mier? nie ma nic wspólnego z jakim? tam pomnikiem (który i tak by otrzyma? za URATOWANIE MIASTA PRZED CA?KOWIT? ZAG?AD?), tylko tym, ?e chcia? tym samym zapewni? sobie spokojn? przysz?o??. Bardziej oczywiste to nie mog?o by?.

Funky

Ja się zastanawiam nad dwiema rzeczami

1) Bruce i Selina siedzą sobie w kawiarni i widzi ich Alfred. Najbogatszy człowiek Gotham spokojnie sobie siedzi w kafejce i nikt go nie rozpoznaje z gości. To trochę dziwne :P

2) W scenie kiedy widzimy jak Selina daje Daggetowi (jeśli to był rzeczywiście on) odciski palców Bruce`a. Czy po interwencji Policji został aresztowany? No i po jakiego grzyba "porwała" ona kongresmena?

3) Dlaczego pomnik Batmana jest w Wayne Manor? (jeśli oczywiście to była rezydencja Wayne`a :P) bo wyglądało to tak że Bruce chciał przekazać światu coś w stylu "hej to ja byłem Batmanem"

4) I kto naprawił Bat-sygnał?

vincent

#36
Funky. Ty na wpół spałeś oglądając ten film?

1) Wiesz jak wygląda Michael Bloomberg, najbogatszy człowiek miaszkający w Nowym Jorku? Poznałbyś go, gdyby siedział w kawiarni w Polsce? Nie? No właśnie, to jakim cudem we Florencji mieli wiedzieć jaką twarz ma Bruce Wayne?

2) TO NIE BYŁ GAGGET tylko jego człowiek. Po takiego grzyba go porwała, żeby całe miasto go szukało i przy pierwszym sygnale z jego komórki mogli go namierzyć i wpaść. W ten sposób Selina zrobiła sobie plecy u SWAT podczas akcji.

3) Jakie Wayne Manor... ?!?!!?!
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

1) Jest "martwy" i nie jest Michaelem Jacksonem. Ma?o ludzi zna z wygl?du najbogatszych ludzi ?wiata. Zw?aszcza takich, którzy nie pokazuj? si? publicznie przez 8 lat.

2) To nie by? Dagget, tylko jego asystent, którego potem Crane skazuje na wygnanie. Asystent wychodzi przed pojawieniem si? policji, wi?c go nie z?apali. Kongresmena porwa?a po to, aby ?ci?gn?? policj? do lokalu w razie k?opotów (gdyby chcieli j? zabi?)

3) To nie jest Wayne Manor

4) Bruce oczywi?cie, tak samo to on da? Blake'owi adres jaskini.

Funky

Vincent polecam ci "Mutikino" w którym prostaki żrą Popcorn i "szeptem" komentują film. Naprawdę idealne miejsce do skupienia się ::)

1) No niby racja ale pewnie pojawiłby się we włoskim "Fakcie" z nagłówkiem "Miliarder playboy żyje" :P

4) Ciekawe jak go przetransportował i naprawił? To akurat jest dla mnie straszna głupota

vincent

#39
Każdy narzeka na Multikino ;D

1) Zapuścił długie włosy, wątpię.

2) Nie musiał naprawiać. Mógł kupić nowy, wstawić blaszkę ze znakiem i gotowe. A jak go wniósł nie mam pojęcia ;) Może jakiś zapasowy The Bat? Nie wiem.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

John Blake

Cytat1) Bruce i Selina siedzą sobie w kawiarni i widzi ich Alfred. Najbogatszy człowiek Gotham spokojnie sobie siedzi w kafejce i nikt go nie rozpoznaje z gości. To trochę dziwne :P

Gotham to nie jest Los Angeles, Nowy Jork, Las Vegas, Waszyngton, więc bez przesady z tym żeby Bruce Wayne był aż tak rozpoznawalny. Co do teorii że przecież 8 lat nie wychodził do świata, to o jego bankructwie przecież była notka w gazecie, więc ktoś mógł go skojarzyć, ale wątpię czy we Florencji czytają gazety z Gotham :P Czytam wasze wiadomości, i przypomina mi się rocklee, bo strasznie czepiacie się nie istotnych szczegółów. Chodzi o magie sytuacji, na boga, a nie co jak zostało wprowadzone.

Charism

Cytat: John Blake w 10 Sierpień  2012, 20:07:43
Gotham to nie jest Los Angeles, Nowy Jork, Las Vegas, Waszyngton, więc bez przesady z tym żeby Bruce Wayne był aż tak rozpoznawalny.

Tu sie mylisz. W filmie było powiedziane, ze Gotham ma 7, czy tam 8 mln mieszkańców, wiec byłoby jednym z największych miast w USA.

John Blake

No dobrze, nawet jeśli, to myślisz że we Włoszech znają na pamięć milionerów z poszczególnych miast USA? założę się ze pewnie nie znasz najbogatszych mieszkańców Warszawy, Krakowa, czy Wrocławia, a co dopiero przeciętny Włoch ci rozpozna jednego z wielu zamożnych mieszkańców Ameryki. Wayne nie jest w świecie Nolana aż taką wielką gwiazdą żeby go ktoś rozpoznał i biegał za nim z aparatem.

Charism

Oczywiście sie tutaj zgadzam, chciałem tylko sprostować wielkosc Gotham w uniwersum Nolana. : )

AzBat

Witam wszystkich użytkowników forum Batcave.
Po obejrzeniu filmu ,,Mroczny Rycerz Powstaje" ma kilka uwag do scenariusza tego filmu:
1.   Skąd Bane wie gdzie znajduje się zbrojownia Batmana?
2.   Skąd Selina Kyle wie gdzie znajduje się kryjówka Bane'a?
3.   Skąd Batman wie, że Selina Kyle wie gdzie znajduje się kryjówka Bane'a?
4.   Wpuszczanie (prawie) wszystkich policjantów na raz do kanałów jest bezmyślne i...
5.   ...rozumiem że ci wszyscy policjanci poszli do tych kanałów nieuzbrojeni, skoro w scenie walki z najemnikami żaden z nich nie posiada broni palnej.
6.   Talia i Bane urodzili się w więzieniu. Bane był obrońcą  Talii od momentu jej urodzenia, więc w chwili narodzin Talii musiał mieć jakieś 20 lat. Potwierdza to scena w której młoda Talia ucieka z więzienia, a Bane ją osłania. Widać wtedy, że Talia ma jakieś 8 lat, natomiast Bane jakieś 28 lat. Dorosła Talia przedstawiona w filmie ma co najmniej 30 lat, więc Bane ma co najmniej 50 lat! Tymczasem jest przedstawiony jako mężczyzna w sile wieku, mniej więcej rówieśnik Talii.
7.   Talia ugodziła Batmana nożem i naciska detonator czy nie? Jeśli nie naciska, to skąd wie, że na bombę zostało założone urządzenie zagłuszające. Jeśli naciska i dzięki temu wie, że na bombę zostało założone urządzenie zagłuszające, to rozumiem, że chciała razem z Bane'em i najemnikami zginąć w wyniku jej wybuchu, gdyż w tej chwili znajdują się oni przecież w centrum Gotham i...
8.   ...chęć ta była ogromnie silna, gdyż po ugodzeniu Batmana nie zdecydowała się uciekać z Gotham tylko starała się za wszelką cenę doprowadzić do jej eksplozji.