Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ulubione kadry z komiksów

Zaczęty przez Firm, 19 Październik 2008, 15:47:10

RemiRose

Ten dialog Lokiego i Thora to mistrzostwo.  ;D
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Dawno się tu nikt nie wypowiadał. Heh, zdaje się, że ostatnio ja w 2013 roku.

Pozwolę sobie zamieścić tu, po pierwsze nie jeden kadr, a dwie pełne strony. Bez takiego zabiegu – gdybym miał wybrać jeden panel, lub tylko jedną stronę – byłoby to pozbawione odpowiedniego kontekstu. Zburzyłoby to również oniryczny klimat pokazany tu świetnie przez Norma Breyfogle.





THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Dodaj jeszcze info z jakiego komiksu są te strony.

Ode mnie również Norm - strona z wściekłym Batmanem, która zrobiła na mnie największe wrażenie w dzieciństwie i kilkukrotnie próbowałem go z niej przerysować (Batman 2/1991 od TM-Semic).


Johnny Napalm

Kurczę, Norm Breyfogle to naprawdę legenda świata Batmana. Aż mi smutno na myśl, że już nigdy niczego nie narysuje.  :'(  Ale widać różnicę pomiędzy między jego rysunkami z tych dwóch historii. Nie wiem czy tusz robił w obydwu opowiadaniach ten sam człowiek i to miało wpływ na końcowy efekt.

Jedna i druga forma mnie przekonuje. W obydwu jest zawarta dynamika, świetne kadrowanie, ale w historii z koszmarem Tima jest jakiś liryzm, jakaś tajemnica – powstała dzięki wrażeniu, że Norm zrobił to od tak, że jako człowiek z ogromnym talentem potrafił robić rzeczy genialne, tak jakby od niechcenia.

Strony z koszmarem Tima pochodzą z Batmana #455. W Polsce to chyba wyszło jakoś na przełomie 1991/92 roku.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky



Henry Claridge jest dla mnie ikoniczną ofiarą Jokera. Uwielbiam wyraz jego pulchnej twarzy i te przerażone szalone oczy ;)

Juby


Funky

Bardzo fajny Batman ale Catwoman bardziej przypomina mi Mousewoman ;)