Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BatMartialArts

Zaczęty przez Hunter, 13 Sierpień 2009, 10:25:58

Hunter

Interesuje się sztukami walki. Nie czytam dużej liczby komiksów, ani nie oglądnąłem wszystkich filmów z Batmanem, ale jestem ciekaw co trenuje.
Wiem tylko że:
W Batman Begins: KFM czyli Keysi Fighting Method
W Batman: Maska Batmana ju-jitsu
Czy znacie jeszcze coś co ćwiczył Batman?

Juby

Wiem praktycznie tyle co ty Hunter... Ale na jakiejś stronie, kiedyś  znalazłem niewiarygodnie głupią jak dla mnie informacje: Podobno w komiksach Batman operował około 200 różnymi stylami walk wręcz, co jest raczej... śmieszne. ;D

PS: Źródła nie podam, bo to było dość dawno i nie pamiętam, gdzie to znalazłem. :P

Mathes

Natomiast mi się wydaje że Batman, w walce używa po prostu różnych ciosów które pochodzą z zupełnie różnych sztuk walki. Może w takim tego słowa znaczeniu, Gacek używa 200 sztuk walki. Wykorzystując ich największe atuty.

Mr.G

Po trochu z każdej? Musiał mieć wyrozumiałych nauczycieli, ale to mogłoby się sprawdzić.

Juby

Cytat: Mathes w 13 Sierpień  2009, 11:36:22
Natomiast mi się wydaje że Batman, w walce używa po prostu różnych ciosów które pochodzą z zupełnie różnych sztuk walki. Może w takim tego słowa znaczeniu, Gacek używa 200 sztuk walki. Wykorzystując ich największe atuty.

Więc to brednie, że Batman nie ma żadnych super mocy, bo żeby nauczyć się ciosów z 200 różnych rodzajów sztuk walk... ;D

Mathes

Wszyscy Wayne się szybko uczą :] Nawet Damian, czego można doświadczyć w "Batman and Robin".

(A)nonim

jakby używał po trochu z każdej to by się najwyżej przewrócił.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Ralf

Bruce Wayne trenował w Japonii (Batman Tas) tam też się nauczył sztuki walki, którą później używał.

Hunter

#8
Tą sztuką z Japonii jest wcześniej wspomniane ju-jitsu.

MJ

Znacie historię powastania JEET KUNE DO ? To rodzaj sztuki walki którą wymyślił Bruce Lee po walce z mistrzem Kung Fu, mimo że wygrał walkę nie był zadowolony z jej przebiegu, uważał że był za wolny i przez pewien okres czasu zbierał dane o różnych sztukach walki i sportach by najbardziej efektowne połączyć ( np pracę nóg wziął z szermierki ). Wszystkiego dokładnie o tym nie wiem, ale tak mniej więcej to wyglądało, tak powstało JEET KUNE DO. Oczywiście nie sądze że Batman się tego nauczył i tego używał ale możliwe że wymyślił cos podobnego.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Hunter

Znalazłem coś w internecie:
"Oficjalnie w komiksach, Batman studiował ju-jitsu (japońskie, nie bjj) i ninjitsu.
W nowych filmach, Christian Bale użył KFM Fighting Method jednak skrypt mówi że Bruce Wayne w Batman Begins ćwiczył ju-jitsu i niektóre style kung fu."
Piszą także że w animacji było ju-jitsu i karate. Autorzy komiksów są leniwi i mówią że ćwiczy wszystkiego po trochę, czyli takie Jeet Kune Do ala Batman. Jeszce pokusiłbym się o elementy combatu czyli Krav Maga i KFM z Batman Begins. Czyli jeżeli komuś marzy się walczyć jak batman, tyloma stylami, to raczej nie ma na to szans. Chyba że stworzą BatBoxing, BatKarate, BatKungFu, BatKido, BatJitsu itd.


Juby

Do pierwszego Batmana (o ile mnie pamięć nie myli) Keaton trochę (kilka tygodni?) trenował Kickboxing.

Altair

Bylo mowione,ze bruce cos tam studiowal w Japonii.Od razu nasowa sie ju-jitsu/kung fu.Ale bylo tez wspomniane o samurajach,a tu przychodzi na mysl aikido.Od siebie dodam,ze byc moze poslugiwal sie tez ninjitsu (bo slyszalem,ze ta sztuka walki wraz z ju-jitsu jest praktykowana nawet przez FBI).A kim byl Batman jezeli nie szukajacym zemsty agentem specjalnym?

Hunter

Mylisz się w kilku sprawach:
- kung fu nie jest z Japonii tylko z Chin
- sztuka walki samurajów to nie aikido tylko ju-jitsu, aikido natomiast kształtowało się dopiero w dziewiętnastym wieku i na początku dwudziestego wieku.

Altair

Fakt,moja pomyłka :) Która na szczęście nie wyklucza możliwości aikido z naszej listy ;)