Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Szkoła

Zaczęty przez Funky, 06 Październik 2008, 16:31:57

LelekPL

Cytat: RafBat w 23 Sierpień  2010, 11:05:46
Witaj Franek, twój wiek nikogo nie musi "dziwić", w końcu Batcave to forum dla każdego. :) A "gówniarstwo" nie jest (często) równoznaczne z młodym wiekiem. ;)
Pozdrawiam, hej!

Z resztą ciężko żeby nas dziwiło, skoro napisałeś raptem 6 postów i nie dałeś się w ogóle poznać.

BD96

Niestety jestem uczniem. Nie szanuje i nienawidzę szkoły bo tłamsi w młodych ludziach ich pasje i zainteresowania, nie pozwalając ich rozwijać. Narzuca nam materiał którego część nie przyda nam się jako ludziom pracującym. Poniekąd nie panują nad uczniami, i nie liczą się ze swoimi obietnicami, w niektórych przypadkach są za mało rygorystyczni, a w niektórych za dużo. Dodatkowo noszenie mundurków to kolejne ograniczenia i wyraźny brak szacunku wyrażany dla uczniów. Jednolite stroje nie są już obowiązkowe, a mimo to szkoły je zatrzymały tym samym po raz kolejny ograniczając swobodę uczniów i zarzucając na nich dodatkowe koszty.

Instytucja zajmująca się edukacją powinna wyglądać inaczej. Przedszkole powinno zawierać w sobie jednocześnie pierwsze trzy klasy. Od obecnej czwartej klasy, czyli w mojej wizji pierwszej w wieku lat 10 powinna zaczynać się szkoła podstawowa. Powinna liczyć osiem klas, czyli trwać do lat osiemnastu. Uczniu teraz jesteś dorosły skończyłeś podstawówkę. Jeśli chcesz się uczyć to się ucz, a jeśli nie twoja wola. Teraz w liceum znajdowali by się tylko normalni ludzie którzy chcą się uczyć i nie są w szkole w przymusu. Mogłoby trwać nawet trzy lata - do 21 wieku życia, przynajmniej licealiści nie cierpliby na przesadne rozłożenie materiału.

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Juby

Ja niestety też jestem jeszcze uczniem. Poszedłem do takiej szkoły i trafiłem na taką klasę, że od zakończenia pierwszego semestru w niej proszę rodziców, aby mnie przenieśli (bo bez ich podpisu się nie da). Jednak moi tępi rodzice twierdzą, że w innej szkole nie dam sobie rady, bo będę musiał się wielu rzeczy uczyć od początku i że bym już tu został. I tak nadszedł czas na rozpoczęcie 3 klasy technikum. :P

kelen

O, też jesteś w technikum? Jakim?

franek

Cytat: Air Jordan w 23 Sierpień  2010, 12:11:18
Z resztą ciężko żeby nas dziwiło, skoro napisałeś raptem 6 postów i nie dałeś się w ogóle poznać.
Mam ci napisać biografię?
Jestem przeciętnym człowiekiem, niektórzy mnie lubią, inni się ze mnie śmieją. Ale Życie idzie dalej. 


Show Must Go On!!!

isild87

A ja teraz pod wsplywem presji na studiach  z sentymentem wspominam swoje lata spedzone w liceum na ktore kiedys tak narzekalam - W mojej klasie byl podzial na kilkanascie grup,byli tzw.olewacze, prymusy, alternatywni i Loza Szydercow (tych pomimo glupich zartow wspomnam jednak najlepiej,bo dzieki nim przynajmniej nikt sie nie nudzil)
Nie bylismy wiec zbyt solidarna klasa,choc wiekszosc znala sie jeszcze z gimnazjum .

Najgorzej to wspominam wlasnie gimnazjum - bylam w kropce, bo niektorzy zachowywali sie jak chorzy umyslowo,a inni na sile probowali zrobic z siebie "dorosla mlodziez" ;D

Nie zapomne tez swojego pierwszego dnia gdy poszlam do 1 klasy gimnazjum - Wchodze do toalety a tam starsze ode mnie "kolezanki" pala pety i pytaja wsprost: Ty jestes nowa,co? - No tak,mowie.
A one na to: No to masz przeje...e dzieciaku. To gimnazjum tutaj to najgorsza buda w tym rejonie,kumasz? Stare prukwy (nauczyciele) nie dadza ci zyc.
Podziekowalam grzecznie za taka troske,a one : Nie ma sprawy ,tylko ani slowa ze palilysmy w kiblu bo zobaczysz  :P



franek

Na świecie jest podział na ludzi(normalni)  i zawiasy(ci którzy skończą w pudle albo na ulicy)
Juby, rodzice są jedni więc należy im się szacunek.


Show Must Go On!!!

LelekPL

Cytat: franek w 15 Kwiecień  2011, 17:46:34
Mam ci napisać biografię?
Jestem przeciętnym człowiekiem, niektórzy mnie lubią, inni się ze mnie śmieją. Ale Życie idzie dalej. 

To nie był atak na twoją osobą, a jedynie spostrzeżenie a propos twojej wypowiedzi. Nie mogło nas dziwić, że chodzisz do 6 klasy, bo Cię nie znaliśmy ;)

Cytat: franek w 15 Kwiecień  2011, 18:53:39
Na świecie jest podział na ludzi(normalni)  i zawiasy(ci którzy skończą w pudle albo na ulicy)

Ciekawy podział... 99,9% społeczeństwa i 0,1%. ;)

Mikoto

Ja już niestety ostatni rok zawodówki (3 letniej) mam. To były chyba najlepsze trzy lata mojego życia ;). Nie wiem jak ja się rozstanę ze swoją klasą.

franek

Air Jordan, jeszcze zapomnia?em o ró?nej ma?ci przytrzyma?ców, je?opów, idiotów itp. Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona :'(. ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy. Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)


Show Must Go On!!!

Mikoto

Zastanawiające i niepokojące zarazem to jest to, że chłopaki oceniają... innych chłopaków po wyglądzie :D. Na Twoim miejscu dawno bym się przepisał do jakiejś heteroseksualnej klasy ;).

franek

Czasami też mam przeczucie jakby byli homo. Poza tym w moim mieście jest tyle N000bów że czasem trudno doszukać się normalnego społeczeństwa.


Show Must Go On!!!

LelekPL

Po pierwsze mam pytanie: co to jest N000b?

Po drugie radę: nie staraj się być przyjacielem z tymi wszystkimi dziewczynami. Chodzi mi o te, które ci się podobają. Jeśli już wpadniesz w tę otchłań przyjaźni to potem ciężko się z niej wydostać i przejść do czegoś więcej. To tak na przyszłość.

Altair

Cytat: franek w 07 Sierpień  2011, 19:54:38
Air Jordan, jeszcze zapomnia?em o ró?nej ma?ci przytrzyma?ców, je?opów, idiotów itp. Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona :'(. ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy. Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)
Cholera, mam by? szczery czy okrutny?
Cytat
Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona
Nie rozumiem czego?... "Ch?opcy"? Tak si? nie mówi o rówie?nikach tej samej p?ci... Poza tym chodzisz do klasy sportowej? A nawet je?li... To nie ma w pobli?u s?siednich klas z normalnymi typami we??
Mo?na wygl?da? jak Freddy Krueger, a mie? przyjació? i szacunek... Wystarczy stara? si? nawi?za? kontakt z innymi, a nie siedzie? w miejscu i narzeka?, ?e nikt na Ciebie nie zwraca uwagi... Poza tym... Jeste? dobry w kosza nosz?c okulary, których nie masz na WF-ie? Skoro dobrze widzisz bez nich to nie s? zbyt du?e, a tym samym bez sensu brzmi ta cz??? z byciem frajerem za ich noszenie... 
Cytat
ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy.
Od kiedy to uwielbiaj? Ci? dziewczyny, a nienawidz? ch?opacy? Zazwyczaj jest na odwrót je?eli nie masz czym im zaimponowa? (fajnymi ciuchami itp.)... Chyba ?e...  NVM.
Mo?e po prostu si? z Ciebie nabijaj?? Zwró? na to uwag? ZANIM dowiesz si? tego od nich.
Cytat
Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)
Albo mie? jedn?, która zast?pi Ci wszystkie... Z Twoim powodzeniem ju? dawno powiniene? jak?? wyrwa?, racja? Skoro tak Ci? uwielbiaj? i dowarto?ciowuj?...

I nie my?l, ?e k?sam Ci? z czystej z?o?liwo?ci... Je?eli masz jaki? problem, a chcesz uzyska? pomoc tutaj to musisz wyja?ni? kilka rzeczy... Inaczej si? nie da :)

Funky

W temacie szkoły mnie najbardziej zastanawiam kiedy Gimnazja będą normalnymi placówkami a nie wylęgarnią patologii? Zero dyscypliny i szacunku dla nauczyciela (oczywiście nauczyciel powinien szanować ucznia) oraz przemoc wobec słabszych (fizyczna jak i psychiczna) Kiedy szkoła będzie szkołą a nie miejscem kiedy róznej maści sku... bawią się dokuczając innym? Polskie szkolnictwo jest chore i wymaga zmian systemowych, no ale na to nie ma szans kiedy u władzy mamy ludzi dla których ten kraj to nic.