Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

? (zagadki w grze)

Zaczęty przez Bunch, 03 Grudzień 2011, 18:19:29

Bunch

Chciałbym się zapytać o te zagadki.
Jest tego masa i w dodatku jakieś jeszcze zależności. O co chodzi?

Wiem że mamy podnosić trofea (tak jak w poprzedniej grze), ale wtedy nie dostajemy zagadki do zeskanowania. Więc pewnie z racji czegoś tam, to zmieniono.

Mamy więc:
- trofea do podniesienia (lub zeskanowania by zapamiętać ich położenie)
- trofea zamknięte w jakichś pułapkach (jak je zdobyć?)
- jakieś takie punkty gdzie stajemy na symbolu pytajnika i aktywuje się przycisk.
- dodatkowo w menu zagadek widzimy na początku jakąś kłódkę, potem kilka linijek zagadek. Następnie zagadki z ikonkami kamer, kobiety kota i czegoś tam jeszcze. W te miejsce pojawiają się znaki zielonej fajeczki (zakreślenie takie jakby w myśl słowa: zrobione). Ale nie wiem co ja mam z tego menu właśnie się dowiedzieć...

Jak się odnieść do tych zagadek?

Juby

#1
Ale? ty jeste? marudny, sam nie mo?esz doj?? do tego jak co zrobi? i jak co? przej??. ::)

Masz trofea, które podnosisz, gdy le?? luzem (tak jak w Arkham Asylum spacj?), a poza tym cz??? jest uwi?ziona w pu?apkach, lub po prostu zamkni?ta w klatkach.

Mo?esz ?apa? pu?apki hakiem (czerwone s? tylko dla Catwoman) pu?apki zamkni?te otwierasz staj?c na znakach zapytania (takie co? si? pod?wietlaj?) i musisz z niektórych robi? kombinacje (np. lecie?, doczepi? si? do pod?wietlanego znaku na ?cianie, odbi? do kolejnego znaku i wyl?dowa? na trzecim umieszczonym na ziemi odblokowuj?c zamkni?t? pu?apk?).

Cz??? odblokowujesz rzucaj?c w ?wiec?ce symbole cz?owieka zagadki, a cz??? za pomoc? deszyfratora. Trofea umieszczone w wodzie wyci?gasz u?ywaj?c d?wigu (do tego potrzebny jest elektryczny gad?et z huty Jokera). Tym elektrycznym gad?etem uwalniasz te? zagadki z labiryntów.

Zagadki uwi?zione w?ród bomb mo?esz rozwi?zywa? gdy zdob?dziesz gad?et od Mr. Freeze'a (taki do unieszkodliwiania urz?dze?). Bomby reaguj? na ruch i zbli?enie.

Poza tym masz mas? rzeczy do rozbicia (kamery Tygera rozmieszczone po mie?cie, szcz?ki Jokera, figurki pingwina w muzeum, baloniki w mie?cie).

Zagadki w pu?apkach (takie, ?e wchodzisz do pomieszczenia, które si? zamyka, a Riddler daje ci zagadk? i kilka sekund zanim u?ywa broni) polecam przechodzi? maj?c ju? wszystkie bronie. Do jednego potrzebujesz zamra?acza (inaczej zabija ci? para z rur), a druga w metrze (taka, przy której ca?a pod?oga jest pod napi?ciem) polecam przej?? lataj?c od ?ciany do ?ciany pomieszczenia broni? numer 8.

Poza tym masz normalne zagadki do przeskanowania (s? to obrazy, plakaty, itp. rozmieszczone po ca?ym mie?cie), oraz namalowane pytajniki (oddzielnie góra i oddzielnie kropka) widoczne tylko przez sonar, któe musisz wy?apa? i równie? przeskanowa?.

Cz??? jest bardzo skomplikowana, ale mam ju? 281 Batmana i 31 Catwoman. Oczywi?cie, ?eby móc rozwi?zywa? wszystkie zagadki musisz wróci? do ko?cio?a, w którym na pocz?tku gry szuka?e? Jokera, aby porozmawia? z Ridllerem.

I to chyba wszystko co mog? ci doradzi?, dalej sobie kombinuj...

Bunch

O, dzięki. Widzę że się rozpisałeś. Bardzo Ci za to dziękuję.

Widzę że dużo tego jest. Nawet nie wiedziałem że do balonów czy pingwinków można rzucać (a że do kamer - już odkryłem, ale ich nie rozwalałem bo przecież monitoring w Arkham musi być).

W poprzedniej grze mieliśmy tylko dwa typy zagadek:
1. Podnosiło się trofeum i odczytywało zagadkę, potem musieliśmy zeskanować to o co chodziło Riddlerowi
2. Skanowało się znak pytajnika szulkając odpowiedniej perspektywy. Tak by ułożył się cały pytajnik.

Widzę że tutaj dodano też jakieś stawania na punktach itp.

Ale ja nadal czegoś nie rozumiem.
Jak już odblokujemy w jakiś sposób (zdobędziemy) daną zagadkę to ona nie zadaje nam żadnego pytania.
Nie wiem jak z tego korzystać. Np. wykonaliśmy jakieś manewry potrzebne do odnalezienia zagadki i ją wzięliśmy. Jak zatem możemy teraz odczytać z niej zagadkę by coś gdzieś zeskanować?

Juby

Trofeów nie skanujesz! :P Je tylko zdobywasz, a zagadki napotykane w mieście nie mają z trofeami żadnego związku (tylko tyle, że wszystkie pozostawione są przez Ridllera)...

LelekPL

Tzn trofea możesz skanować, ale to nie oznacza, że je zdobyłeś. Jeśli je zeskanujesz po prostu zaznaczysz je na mapie, żebyś potem wiedział gdzie one są i mógł je zdobyć za pomocą ulepszonych gadżetów.

Trzeba przyznać, że problem zagadek jest znacznie trudniejszy niż w poprzedniej grze. Przez co Riddler jest zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem

Bunch

Ale mi chodzi o coś takiego...

W Arkham Asylum jak znaleźliśmy symbol "?" to go PODNOSILIŚMY, wtedy jeden symbol pytajnika (czyli tak zwane trofeum) oznaczało dostanie dostępu do jednej łamigłówki. A tę łamigłówkę rozwiązywaliśmy poprzez przeskanowanie czegoś z otoczenia.

Więc teraz pytam, jak to działa...

Podnoszę trofeum i spodziewam się gdzieś zagadki jakie to trofeum w sobie miało. Gdzie mogę odczytać tę zagadkę?

LelekPL

Nic takiego w Arkham Asylum nie miało miejsca. Nie wiem jak do tego doszedłeś, ale zarówno w AC jaki i AA, trofea i łamigłówki to były dwa oddzielne typy wyzwań Riddlera. Znalezienie trofea nie miało żadnego znaczenia odnośnie łamigłówki.
Jeszcze prościej: jak już podniosłeś (zdobyłeś) trofeum Riddlera to... to już koniec. Nie dostajesz żadnej łamigłówki do rozwiązania przez to.

Juby

Dok?adnie o to samo chodzi?o mi w ostatnim po?cie. Jordan ?adnie ci to wyja?ni?.

A tak na marginesie te? mam problem. Otó? w AC nie ma na wyposa?eniu potrójnego haku tak jak w AA, za to s? zagadki ukryte w suficie, który trzeba jako? rozbi?. Tylko jak? U?ywa?em wszystkich gad?etów i nadal nie zdoby?em sporej ilo?ci takich zagadek (a mamy takie 3 sufity u Ra'sa i jeden w hucie - ten wysadzi?em, podstawiaj?c pod sufit kolejk? elektrycznym gad?etem)...

Bunch

W takim razie skąd otrzymujemy zagadki tekstowe do rozwiązania/zeskanowania?

No i jak nie było tak w Arkham Asylum?
Jak znaleźliśmy trofeum (?) człowieka zagadki, to oznaczało ono że znaleźliśmy zagadkę leżącą na ziemi i teraz możemy ją rozwiązać. Nie było tak? To mnie zdziwiliście, przecież sam grałem w tamtą grę też i tak to zapamiętałęm.

Juby

Nie, nie było tak. Znalazłeś trofeum i nie miało to żadnego związku z łamigłówką od Zagadki. W tej części jest tak samo, to dwie zupełnie niezależne od siebie zagadki.

Zagadki do zeskanowania otrzymujemy od zagadki. Po prostu są przez niego poustawiane po całej mapce (w AC przez jego ludzi, których przesłuchujemy, aby się dowiedzieć o kolejnych sekretach)...

Bunch

Dziękuję Juby (i innym) za pomoc.
A jeszcze tak spytam... to pamiętasz może co sprawiało, że dostawaliśmy nową zagadkę do rozwiazania (czyli zeskanowania) w Arkham Asylum? Bo byłem pewien że podniesienie trofeum było zagadką.

LelekPL

Nic! Nic tego nie powoduje. Zagadki dostajesz wszystkie naraz, zaraz po tym jak rozwiążesz pierwszą, która się pojawia, kiedy znajdujesz martwego porucznika Bolesa. Wtedy musisz zeskanować portret naczelnika Sharpa i to wszystko. Po tym etapie, możesz skanować wszystkie zagadki jakie chcesz/jakie znajdziesz.

To naprawdę nie jest takie trudne.

Bunch


W takim razie pewnie jeszcze sa u mnie nie aktywne.