Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Lil' Gotham

Zaczęty przez kelen, 18 Grudzień 2012, 17:29:42

kelen



Cyfrowa (jak na razie) seria związana ze świętami i uniwersum DC (nie związanego z kanonem, zatem wszelkie chwyty i postaci dozwolone) autorstwa Dustina Nguyena i Dereka Fridolfsa. Jest to rozszerzenie pomysłu "małego Gotham" Nguyena, który się przewijał już kilka razy w ostatnich latach.

Seria jest cholernie sympatyczna, idealnie oddaje charakter postaci w odpowiednim nastroju i ma genialne, genialne, PRZEGENIALNE ilustracje. Jeśli macie jak, to warto wydać te 0,99 centów na pojedynczy numer. Osobiście nie mogę się doczekać wersji drukowanej, aby móc postawić ją na półce.

Najświeższy numer dotyczy świąt, następny nowego roku.

nighty

uwielbiam g?ównie dlatego, ?e w ca?ym n52 to jedyna taka pere?ka z "powiewem" starego dc, i jedyny komiks, w którym przewijaj? si? przedrebootowi bohaterowie, motywy itp (nightwingowy outfit ze ?wi?tecznego zeszytu *o*). no i fakt, ?e kolejny numer dotyczy innego ?wi?ta/okazji i ukazuje si? w jego terminie to te? ?wietny pomys? :) jak dla mnie to super sympatyczny projekt z (jak wspomnia? kelen) cudownymi ilustracjami nguyena i s?dz?, ?e warto wyda? te grosze chocia?by po to, ?eby da? do zrozumienia szefostwu, ?e ludzie t?skni? za tym, czego wydawnictwo tak podle i bezsensownie si? pozby?o przy ostatnim restarcie swojego uniwersum. nie wiem, jak pewne jest na chwil? obecn? wydanie papierowe li'l gotham, ale je?li z jakiego? powodu si? nie uka?e to mocno si? wkurz? :/

BlackBat

Mam nadzieję, ze się pojawi! Jest naprawdę świetne i na bank bym się zaopatrzyła w papierową wersję, bo z kupowaniem digitala u mnie akurat nie za bardzo :< Halloween było cudowne, mam nadzieję, że wyjdzie więcej takich pozycji w nowym roku :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rado

Nie wiem jak tam sytuacja z LIL' GOTHAM, ale inna cyfrowa seria, czyli LEGENDS OF THE DARK KNIGHT wychodzi w?a?nie na papierze. Na MvM mo?na w tym momencie kupi? bodaj?e pi?? zeszytów. Je?li tylko DC wyda to w wersji albumowej (i b?dzie w naszych krajowych sklepach internetowych) to kupuj? na pewno. I generalnie polecam wszystkim. Co prawda nie jestem na bie??co, bo przeczyta?em dwadzie?cia kilka numerów (a ju? jest trzydzie?ci kilka), ale wi?kszo?? z nich by?a naprawd? przyzwoita, a pierwsze numery by?y wr?cz mega ?wietne. Co chwil? inny scenarzysta i rysownik, seria nie zwi?zana w ogóle z DCnU.

Sorry za lekki offtop.

nighty

pierwszy zeszyt papierowy li'l gotham (zawieraj?cy historie z halloween i ?wi?ta dzi?kczynienia) wychodzi bodaj 10 kwietnia :)

BlackBat

"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


kelen

Wczoraj przeczyta?em pierwszego, papierowego trejda "Batman: Li'l Gotham". Sk?ada si? z po?owy ca?ej serii.

Wi?kszo?? zna?em ju? z cyfrowej wersji (dzi?ki, nighty!), ale to nie szkodzi. Czytanie tej serii, cho?by drugi raz, to czysta przyjemno?? dzi?ki ?wietnym dialogom, przedstawieniu znanym nam postaci w konwencji bardziej komediowo-familijnej - co w przypadku mrocznego Gotham jest urocze, w pozytywnym sensie oczywi?cie. Ca?o?? uzupe?niona genialnymi ilustracjami Dustina Nguyena. Tego TPB zdecydowanie warto posiada?. Czasem po prostu b?dziecie do niego zagl?da? tylko po to, ?eby obejrze? same ilustracje, albo wyj?tkowe sceny.