Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

LelekPL

Czasami nie ma nic złego w roboty, wybuchy i cycki - sam to przyznam, ale, żeby robić z tego dwie części bez sensownej fabuły? Jak będę miał ochotę na te trzy "walory" mogę sobie wrzucić jedynkę na DVD.

(A)nonim

Polecam zdjęcie Megan Fox topless, bo te jej wielkie atuty to tylko urojenie. A innych nie ma, bo grać nie potrafi.
"Transformers 2" to film bardzo zabawny, co chwilę z kolegą byliśmi zaskoczeni jak można stworzyć coś tak idiotycznego za takie pieniądze i jeszcze sprawiać że film z minuty na minutę jest coraz głupszy. Do tego strasznie się wynudziliśmy. Ale Bay został idealnie podsumowany w South Parku, gdzie mylił pomysły na fabułę z efektami specjalnymi.
1,5/10
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

"Tylko strzelaj" Bardzo żałuję, że czekałem na ten film... Kompletny idiotyzm zwiększany z każdym momentem bije z tego filmu pełnym blaskiem. Odniosłem wrażenie, że dzięki tej produkcji reżyser chciał powiedzieć " Tak, da się z robić jeszcze bardziej debilną scenę akcji niż ta poprzednia"

Roy_v_beck

Ja właśnie bardzo lubię produkcje gdzie dużo strzelają i to w pomysłowy sposób, ale ten film tak jakoś mi nie przypadł do gustu. Bez polotu te strzelaniny, nie ogląda się ich tak przyjemnie jak chociażby tych z Desperado. Do tego te debilne pomysły co tak Kennedy krytykuje nie są za śmieszne. Numer z marchewką czy ssaniem mleka jakoś mi się nie spodobał. W dodatku Paul Giamatti, aktor którego bardzo lubię, w swojej najbardziej irytującej roli w karierze.

Leon Kennedy

A zapomniałem dodać, że to niby komedia akcji, a ja nie zaśmiałem się ani razu... No chyba, że z zażenowania.

(A)nonim

Od?wie?y?em sobie przypadkiem "Scarface'a". Ech, dobry film.
Posted on: 24 Luty  2010, 19:13:38

 "Kick Ass" - Komiksu nie czyta?em, ale film zrobi? na mnie na tyle dobre wra?enie ?e chyba zalicz? go do swoich ulubionych filmów superhero w ogóle. ?wietne wymieszanie satyry z filmem akcji (a dok?adniej ostr? sieczk?), przetasowanie scen komediowych, powa?nych, zajebistych i klimatycznych wszystko doskonale podkre?lone muzyk?. No i sporo nawi?za? do innych filmów ??cznie z ostatnim zdaniem które jest wr?cz puszczeniem oka do fanboyów bohatera tego forum. Seans obowi?zkowy dla ka?dego fana superhero!
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Kick-Ass iscie zajebisty, moim zdaniem lepszy od komiksu. Nawiązanie do Jokera pochodzi również z komiksu, jakby co.

Leon Kennedy

Zombieland. Jeden z najlepszych filmów o trupach ostatnich kilku lat, a Bill Murray w roli samego siebie przeszedł samego siebie. Trzeba jeszcze dodać, że trupy było bardzo dobrze ucharakteryzowane, a sceny obiadów dość krwawe.

REC2. Słyszałem wiele złego o tej kontynuacji, a tu proszę było miło, trochę skocznie i nastrojowo. Oczy bardzo ucieszyły się na widok starych dobrych znajomych z poprzedniej części. Do filmu o trupach dodano nowy wątek... Wiara, Bóg i takie tam, co prawda trochę to drażni, ale całości nie psuje, aż tak bardzo. Ciekawe co wymyślą w ewentualnej kontynuacji...

(A)nonim

kelen właśnie się zastanawiam czy z ciekawości nie przeczytać komiksu. No i czekam na drugą część.
Nie wiem czy o "Zombielandzie" tutaj pisałem, ale to od "Kick Assa" ostatni raz się tak dobrze bawilem właśnie na tym filmie.
A REC2 złe nie było, ale np. moich znajomych zawiodło (ja jedynki nie widziałem).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Chyba nie pisałeś o Zombielandzie, a przynajmniej ja nie czytałem tego posta...

CytatA REC2 złe nie było, ale np. moich znajomych zawiodło (ja jedynki nie widziałem).

Hmm od jedynki praktycznie w niczym nie odstaje... Tylko tak jak pisałem ten wątek Boga trochę drażni, ale na rozwinięcie i pełną ocenę przyjdzie nam poczekać do ewentualnej kontynuacji. A co ich konkretnie zawiodło?

LelekPL

Zombieland to jak dla mnie jeden z najbardziej przereklamowanych filmów ostatniego roku. Za?mia?em si? mo?e z 3 razy z czego 2 razy na scenach z Murrayem. Nie mówi? tu o scenach o których pomy?la?em, "o, to w miar? by?o zabawne", bo takich by?o sporo, ale timingu komediowego zdecydowanie brakowa?o. Najwi?ksze zalety filmu to charakteryzacja, Bill Murray i uroda Emmy Stone. Woody by? ok, nawet i Eisenberg, mimo odgrywania Cery, by? w porz?dku, ale ca?y film by? tylko ok, przeci?tny - 4/10... ale je?li kto? chc? na prawd? ?mieszny film o Zombie to nie trzeba szuka? daleko wstecz - Shaun of the Dead - na tym filmie ubawi?em si? po pachy! :D 8/10

Kick-Ass natomiast do po?owy filmu by? rewelacyjny, potem niestety zrobi? si? bardzo schematyczny i ratowa?y go ju? tylko sceny z Hit Girl, cho? której teksty, mo?e robi? si? troch? za stary, razi?y mnie - zw?aszcza kiedy 10cio latka u?ywa s?ów fuck i cock, ale to taki ma?y zgrzyt tylko, gorzej je?li chodzi o brak jakichkolwiek urazów psychicznych czy absolutny brak konsekwencji prawnych. Rozumiem, ?e to film, komedia, ale bazowanie na bohaterze w ?wiecie "rzeczywistym" i ca?kowite pomini?cie tych w?tków zw?aszcza w drugiej cz??ci by?o mocno odczuwalne. Do tego jeszcze Mintz-Plasse mi nie pasowa? - ca?y czas widzia?em McLovina. Ale to by by?o tyle z minusów... Plusów na szcz??cie jest OD GROMA! Film mia? ?wietn? mieszank? humoru i akcji, momentami by?o mo?e zbyt slapstikowo, ale by?o sporo dobrych ?artów, zw?aszcza do po?owy. jak mówi?em Hit Girl ratowa?a pozosta?? cz??? - jej sceny akcji by?o rewelacyjne, podobnie jak jedna scena Cage'a, który w ko?cu zacz?? gra? w miar? dobrze. Wi?kszo?? aktorów mi pasowa?a, Marka Stronga ju? wielokrotnie chwali?em na tym forum i tak?e w tym filmie spisa? si? ?wietnie... nie mia?em poj?cia, ?e tak dobrze spisuje si? w scenach komediowych. Ale najwi?kszymi gwiazdami filmu zostan? Aaron Johnson i Chloe Moretz. Aktorsko wypadli ?wietnie... no i nie by?bym sob? gdybym nie zauwa?y? ?licznej Lyndsy Fonseci... jej posta? razi?a najbardziej, ale dziewczyna jest na prawd? ?liczna. Wizualnie by?o bardzo dobrze, czasami mo?e wygl?da?o zbyt sztucznie, ale ju? d?wi?kowo film wypada ?wietnie... Prodigy idealnie wkomponowa?o si? w film, no i muzyka z 28 Dni Pó?niej! Ogólnie soundtrack to rewelacja. Szkoda tylko, ?e ludzie w Polsce nie zobacz? tego filmu na w?asne ?yczenia. W kinie by?o mo?e z 10 osób, cz??? z nich z przypadku, ale wszystkim si? podoba?o i dobrze si? bawili... pozostali, no có?, nie wiedz? co trac?... solidny popcorniak dla doros?ych i m?odzierzy z praktycznie idealn? mieszank? akcji i humoru 6-7/10 (jeszcze nie zdecydowa?em si? dok?adnie, poczekam na drugi seans :)

(A)nonim

Cytatpotem niestety zrobił się bardzo schematyczny i ratowały go już tylko sceny z Hit Girl, choć której teksty, może robię się trochę za stary, raziły mnie - zwłaszcza kiedy 10cio latka używa słów fuck i cock, ale to taki mały zgrzyt tylko, gorzej jeśli chodzi o brak jakichkolwiek urazów psychicznych czy absolutny brak konsekwencji prawnych. Rozumiem, że to film, komedia, ale bazowanie na bohaterze w świecie "rzeczywistym" i całkowite pominięcie tych wątków zwłaszcza w drugiej części było mocno odczuwalne.
Ale chyba właśnie w tym filmie o to chodzi, że nie ma być realistyczny, to bardziej komiksowo-filmowa zabawa konwencją, stąd obok scen zupełnie przyziemnych występują sceny wręcz absurdalne. Treści psychologiczne popsuły by ten film. A Hit-Girl ma szokować i robi to idealnie.

A w Zombieland oprócz Ghostbusters! rozłożyła mnie końcówka w wesołym miasteczku i przejażdżka kolejką wystylizowana na grę komputerową.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

dlatego napisałem, że może za stary się robię... mnie niestety raził brak konsekwencji po poczynaniach bohaterów. No i tak jak napisałem zdaję sobie sprawę z konwencji, z realiów filmowych, komiksowych z resztą też, no ale najwidoczniej mi to nie pasowało. Zdaję sobie sprawę, że trauma, którą takie dziecko by przeżyło na prawdę zniszczyła by aspekt komediowy filmu, ale kilka scen typu akcja-reakcja już by nie zaszkodziło. Co do Hit Girl no to wymiatała w scenach walki i w relacjach z ojcem, ale momentami mnie nie szokowała tylko zniesmaczyła.

(A)nonim

#568
Spoiler
No ja np. zupełnie nie wiedziałem co myśleć w tej scenie w której przyszpila pannę katanami do drzwi. To już był "hardkor".
[Zamknij]
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Ja może nie ostatnio oglądałem, ale zamierzam obejrzeć "Powrót do jaskini Batmana" na Polsacie, ale mam pytanie. Film ma lecieć o 00:35 27 kwietnia, czyli mam czekać na film w piątkową noc, czy w sobotnią? :P