Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

vincent

Bo Batman Returns to takie preludium do cyrku Schumachera.
Wiekszosc filmu jest zalosna. Ale juz raz o tym filmie pisalem, nie chce mi sie znowu.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Shadow

Wg. mnie BR to wspaniały film, który okazał się jednym z niewielu sequelów które są lepsze od poprzedniej części. Chociaż nie wyciągał bym na twoim miejscu Bruce95 nie przejmował bym się tymi ocenami to chyba jedynie 2 osoby na całe forum tak oceniły ten film.

Są różne gusta i trzeba je uszanować niezależnie od tego czy te gusta wydają się nam niedorzeczne ;)
You think you won and then it's all gone...

El Cornetto

CytatBo Batman Returns to takie preludium do cyrku Schumachera.
Que? :o

Gieferg

CytatBo Batman Returns to takie preludium do cyrku Schumachera.
Wiekszosc filmu jest zalosna.

No comment.

Przypomnę jeszcze swoje oceny:

- Batman - 10/10
- Batman returns - 10/10
- Batman Forever - 3/10
- Batman & Robin - 1/10
- Batman Begins - 10/10
- The Dark Knight - 10/10

Przy czym wizja Nolana bardziej mi odpowiada, ale nie potrafię z tego powodu obniżyć oceny batmanom Burtona, które zawsze miały u mnie dychę na długo przed tym jak Nolan nakręcił swoje filmy.

Żaden komiksoy superhero nie miał takiego szczęscia do filmów jak Batman, a jedyny o którym nakręcono porównywalną ilośc filmów kinowych (czyli Superman) nie doczekał się ani jednego naprawdę dobrego (jedynie dwa pierwsze są w miarę dobre - tak na 7/10).
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Shadow w 27 Grudzień  2008, 16:41:19
Wg. mnie BR to wspaniały film,...

Według Ciebie, ja się vincentowi nie dziwię - życie w świecie bez policji, gdzie Batman (morderca) jest chwalony, przez samego komisarza, a jego wrogiem jest człowiek-mutant, wychowany przez pingwiny - naprawdę arcydzieło. :P Ale niektórzy nie patrzą na logikę (nawet jak na gatunek fantasy), tylko na jakiś "magiczny klimat", czymkolwiek to jest, swój sentyment i to czy lubią reżysera i jego filmy. :P

Cytat: Shadow w 27 Grudzień  2008, 16:41:19
...który okazał się jednym z niewielu sequelów które są lepsze od poprzedniej części.

Jak, dla kogo. Chyba więcej osób uważa pierwszy film za lepszy, w tym ja. ;)

Cytat: Shadow w 27 Grudzień  2008, 16:41:19
Są różne gusta i trzeba je uszanować niezależnie od tego czy te gusta wydają się nam niedorzeczne ;)

NO TRZEBA. Gdy wszedłem na filmweb i zobaczyłem, że "Edward Nożycoręki" - film, w którym chodzi koleś z nożyczkami zamiast rąk i rzeźbiąc w lodzie robi śnieg - jest na 86 miejscu najlepszych filmów, myślałem, że umrę ze śmiechu. :D

Ralf

Do Bruce95 moja sprawa jak ja oceniam film Batman Returns. Ty oceniaj ten film jak chcesz , każdy ma inne gusta :)

Altair

Fakt niektorzy nie patrza na logike.Ale w przypadku BR nie widze potrzeb patrzenia na logike.Wszystko jest czarno na bialym.I dochodza do tego swietne kreacje,ale uszanuje zdanie innych.

Posted on: 27 Grudzień  2008, 22:10:12

 Do Ralf:Czy ja powiedzialem abys zmienil swoja ocene?Nie.Oceniaj je jak chcesz.Ja tylko wyrazilem swoje zdumienie ;)
PS.Wkurzylem sie!Ide ogladnac BR! :P

vincent

Zacytuje moj post z tematu o BR. Zawiera on wyjasnienie mej oceny ;)

CytatTroche odświeze temat.
Dziś po chyba roku przerwy obejrzalem Batman i Batman Returns Burtona.
Oba filmy oglądalem nalogowo w dzieci?stwie i zapamietalem jako coś wspanialego.
I tak po obejrzeniu Batmana bylem bardzo zadowolony - film jest boski (moze pomijając scene, w której Batman wysadza Axis w powietrze, a przy okazji zbirów Jokera).
Niestety, tego samego nie moge powiedziec o BR.
Owszem, lubie 'komiksowe' elementy w filmach, ale bez przesady. Nie wiem, jakim cudem, ale jeszcze rok temu ten film tak mnie nie denerwowal. A tutaj przykra niespodzianka: siedzialem totalnie zazenowany.
Litości!
Co mnie najbardziej wyprowadzilo z równowagi? A prosze:

- scena, gdy Gordon mówi, by ktoś wlączyl bat-sygnal i nagle, gdy tylko znak pojawia sie na niebie, to reflektory Bruce'a z nietoperzami strzelają na pokój, w którym siedzi.
- batarang, który sam lata
- fruwający parasol Pingwina
- Batman mordujący swoich wrogów (najpierw spalil jednego zbira zywcem, a pó?niej wysadzil w powietrze bombą drugiego)
- mówicie, mroczny film? jaki mrok?! w 'jedynce' byl, owszem i to namacalny
- niedopracowane walki - Batman czeka na kolejne ciosy nic nie robiąc. W dodatku film stracil na brutalności przez gadki podczas walki
- scena, w której zakladniczka stoi sobie na krawedzi dachu, zamiast zejśc (jak prawdziwa blondynka) i Pingwin, który nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co powpychal w parasol nietoperze, które poslusznie zaatakowaly ksiezniczke to chyba szczyt, kocham ją <3
- zdalnie sterowane pingwiny (wtf?!)
- Bruce ma mozliwośc zablokowania glosu z mikrofonu i podstawienia swojego, a nawet przejecia sygnalu sterującego pingwinami - zaniemówilem z wrazenia
- oczywiście, Pingwin ma obraz ze wszystkich kamer w mieście, a na ekranie widzi dokladnie poczynania swoich pociech

To wszystko, co wymienilem wyzej pobilo sonar z TDK, juz teraz na pewno nie bedzie mnie tak razil po oczach.


Naprawde, oglądając ten film, mialem wrazenie, ze widze godny prolog do 'Schumacherów'.
Ale objechalem film, no trudno - sam bylem zdziwiony.
Oczywiście byloby przegieciem nie wspomnienie plusów, a kilka duzych ten film ma:

- odwolania do poprzedniej cześci (kocham to w filmach)
- wspaniala kreacja Michelle Pfeiffer
- bal i rozmowa Bruce'a z Seliną - bezcenne. Wspaniala scena
- Bruce i Alfred
+ muzyka!
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

El Cornetto

CytatNO TRZEBA. Gdy wszedłem na filmweb i zobaczyłem, że "Edward Nożycoręki" - film, w którym chodzi koleś z nożyczkami zamiast rąk i rzeźbiąc w lodzie robi śnieg - jest na 86 miejscu najlepszych filmów, myślałem, że umrę ze śmiechu. Chichot
No widzisz. Ja wciąż się śmieje, z faktu że TDK jest na trzecim miejscu listy IMDb :)

Crane

Cytat: BAT MAN w 27 Grudzień  2008, 21:18:01Gdy wszedłem na filmweb i zobaczyłem, że "Edward Nożycoręki" - film, w którym chodzi koleś z nożyczkami zamiast rąk i rzeźbiąc w lodzie robi śnieg - jest na 86 miejscu najlepszych filmów, myślałem, że umrę ze śmiechu. :D
To baśń! W dodatku bardzo piękna.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Altair

Mi Edward bardzo sie podobal.Roznica gustow (W koncu swiat nie konczy sie na Batmanie).

Huntersky

#176
BAT MAN,
Albo Ci tak Krzychu zasłonił gały, albo po prostu jesteś ograniczony filmowo. Ale to już wiadomo od dawna, po teście Pszczółki Maji. Skończyłem.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Cytat: El Cornetto w 28 Grudzień  2008, 00:42:57
No widzisz. Ja wciąż się śmieje, z faktu że TDK jest na trzecim miejscu listy IMDb :)

Dla mnie to też jest jakaś bzdura i jedna z największych pomyłek na tej liście, a aktualnie jest już czwarty. :P ;)

Cytat: Crane w 28 Grudzień  2008, 02:07:38
To baśń! W dodatku bardzo piękna.

Baśń, baśnią, ale gdy oglądałem to z rodziną w święta (było tam chyba 12 osób) to wszyscy (w tym ja) raczej traktowali to jako komedię (Bo nie było osoby, która się nie śmiała :D). Może i film jest piękny ze względu na wątek miłosny i ma te zalety, o których pisałem, ale ten film jest dla mnie idiotyczny. Wiem, że to fantasy, ale gdy widzę takiego frankensteina, który wszystkich strzyże, a później zostaje wygnany i robi śnieg, to nie mogę wytrzymać ze śmiechu. Niektórzy lubią takie bajki, a niektórzy po prostu nie - Ja nie. :(

Cytat: bruce95 w 28 Grudzień  2008, 02:24:44
Mi Edward bardzo sie podobal.Roznica gustow (W koncu swiat nie konczy sie na Batmanie).

Wiem, że się nie kończy, u mnie aktualnie, chyba żaden film o Batmanie nie znalazłby się wśród 20 moich ulubionych filmów. Ale ja raczej mało lubię fantasy jak już wcześniej pisałem, jestem raczej zwolennikiem kina akcji, sci-fi, thrillerów, czy kryminałów i wątpię, abym kiedykolwiek łyknął takie filmy.

Cytat: Huntersky w 28 Grudzień  2008, 11:41:37
BAT MAN,
Albo Ci tak Krzychu zasłonił gały, albo po prostu jesteś ograniczony filmowo. Ale to już wiadomo od dawna, po teście Pszczółki Maji. Skończyłem.

Raz - Krzychu? Jeśli piszesz o panie Nolanie, to on nie jest jakimś super przeze mnie lubianym reżyserem i na pewno lubiąc filmy, nie sugeruje się jego produkcjami.

Dwa - Nie jestem ograniczony filmowo, tylko tak jak każdemu nie podobają mi się jakieś filmy. JaRo kiedyś napisał, że nie lubi filmów o przyszłości, wojnach i robotach, dlatego też nie podobają mu się Terminatory i co mam mu wmawiać, że się nie zna i jest ograniczony, ba ja je uwielbiam? :P

Trzy - Jaki test Pszczółki Maji? Pamiętam tylko, że gdzieś do mnie pisałeś coś, porównując BR do tej kreskówki (co było niewiarygodnie głupie i co samo w sobie jest niedorzeczne, bo kreskówka to nie film i tam można tolerować znacznie więcej rzeczy). :P :P :P

Ale skończmy już tę gadkę-szmatkę, bo to nie wątek o Edwardziku i gustach innych użytkowników tego forum. ;)

(A)nonim

CytatTrzy - Jaki test Pszczółki Maji? Pamiętam tylko, że gdzieś do mnie pisałeś coś, porównując BR do tej kreskówki (co było niewiarygodnie głupie i co samo w sobie jest niedorzeczne, bo kreskówka to nie film i tam można tolerować znacznie więcej rzeczy).
A to jest gdzieś taka zasada?
CytatGdy wszedłem na filmweb i zobaczyłem, że "Edward Nożycoręki" - film, w którym chodzi koleś z nożyczkami zamiast rąk i rzeźbiąc w lodzie robi śnieg - jest na 86 miejscu najlepszych filmów, myślałem, że umrę ze śmiechu.
Wow, patrz ilu ludzi wierzy że jakiś koleś zamieniał wodę w wino. Frajerzy.
A w ogóle dzięki zrobiliście mi chęć na "Powrót".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BatMati

Filmy które oglądałem i ich ocena:

Batman Begin  10%
Batman Returns  30%
Batman The Dark Knight 60%
The Dark Knight