Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ulubieni herosi ze świata DC

Zaczęty przez Leon Kennedy, 16 Wrzesień 2009, 13:42:14

Leon Kennedy

Praktycznie taki sam temat pojawił się kawał czasu temu na forum DC i postanowiłem przenieść go tutaj, bo jestem ciekaw kogo Wy wymienicie jako swoich ulubionych... ;). OK to zaczynamy...

Batman- Za to, że jest to postać zdolna do wszystkiego dla dobra innych, a na dodatek jest postacią mroczną, nietuzinkową, ma świetne zdolności detektywistyczne ( co nadal jest sporą rzadkością ) i każdy tak naprawdę obawia się tego kolesia mimo, że jest to człowiek...

Superman- Jest naszą nadzieją na lepsze jutro... i jest najlepszym kumplem Batmana, a może na odwrót :D.  

Nightwing (Robin) - Był, jest i będzie najlepszym Robinem w historii, a na nasze szczęście ( dla innych wręcz przeciwnie :P), pragnął być kimś więcej niż tylko Cudownym Chłopcem.

Green Lantern (Jordan) - Świetna osobowość, inteligencja, upartość w dążeniu do wyznaczonego celu... Jedyny prawdziwy Ziemski Green Lantern.


Hunter

#1
Ja powiem krótko, każdego bohatera DC za coś cenie, a wiec długo by wymieniać.
DC raczej nie tworzy nudnych bohaterów. Jednakże Batman to coś więcej niż postać komiksowa, to nieśmiertelny symbol, coś co nas inspiruje, tak było, jest i będzie. To postać którą cenię najbardziej i chyba każdy na tym forum ma tak jak ja.

Mel

Batman. Ma wszystko co potrzebne...Pieniądze, willę, firmę, ładne ciało i tak na nim się fajnie te skórzane majtki upinają.

A! No i mam słabość do czarnych rękawiczek.

m2reily

Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego u mnie też jest Batman. Najlepiej jest mi się z nim identyfikować. Jeśli idzie o innych bohaterów to powiem: Supergirl, reprezentuje te same cechy jakie cenie u jej kuzyna, poza tym wygląda jak, no sami wiecie:-). Dalej nie będę zbyt oryginalny jak powiem Green Arrow, podoba mi się sama idea "współczesnego Robin Hooda". Długo by tu jeszcze pisać, ale dodam jeszcze może Question. Przypomina mi stare kryminały z epoki filmów "noir", a takie klimaty są intrygujące.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anonimowy

1. Batman

2. Sandman

3. Lucyfer

4. John Constantine

5. Swamp Thing

6. Deadman

7. Hitman

8. Graves

9. Spider Jerusalem

10. Yorick

Później uzasadnie moje wybory.

Leon Kennedy

No jak dlugo mozna czekac... Uzasadniaj te wybory :)

JaRo II

 Batmana lubi? najbardziej spo?ród herosów DC. W tej postaci po prostu ubóstwiam wszystko. Zawsze poci?ga?y mnie mroczne osobisto?ci, a Batman jest zdecydowanie najbardziej mroczn? pozytywn? postaci? ze ?wiata komiksu. Jego willa, Jaskinia, sprz?ty i znajomi, doskona?y zarys psychologiczny- wszystko na plus. Bardzo podoba mi si? te? to, ?e pomimo swej niepokoj?cej natury Batman nie zabija, mo?na wr?cz powiedzie?, ?e on czuje jaki? szczególny szacunek dla swoich wrogów ( w ko?cu zbiera po nich pami?tki i uk?ada na honorowym miejscu w Jaskini). Do wszystkiego dochodzi sam, bez udzia?u jakich? kiczowatych supermocy. No i ten fantastyczny kostium, najbardziej skomplikowana posta? z universum DC.

Poza nim na swój sposób lubi? te?:

Flasha- wcielenie Barry'ego Allena, Aquamana i Blue Beetle'a. Te postacie poci?gaj? mnie ze wzgl?du na swoje kostiumy, nie mog? jednak powiedzie?, ?eby byli moimi ulubie?cami, gdy? nie wiele o nich wiem.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

bartekb

Cytat: JaRo II w 25 Wrzesień  2009, 14:31:03Te postacie pociągają mnie ze względu na swoje kostiumy
No proszę , mamy tu fetyszystę,he he:D

heros65

Oprócz Batman lubię Supermana i Flasha.Człowieka ze stali lubię dlatego że ciekawi mnie jego planeta jak na niej istoty obce żyły.A Flasha dokładniej Westa ponieważ ciekawi mnie jak powstał,oraz chciałbym poznać całą listę jego wrogów.

Leon Kennedy

CytatCzłowieka ze stali lubię dlatego że ciekawi mnie jego planeta jak na niej istoty obce żyły.

To czemu nie lubisz np: Marsjanina... On również pochodzi z innej planety.

CytatA Flasha dokładniej Westa ponieważ ciekawi mnie jak powstał,oraz chciałbym poznać całą listę jego wrogów.

Z tego wynika, że nic o nim nie wiesz.... Więc skąd to uwielbienie??

król P

Mnie prócz mojego mistrza Dicka.Ciekawił Kapitan Marvel,ponieważ fajną ma historie.Po prostu jest super.

Detective

CytatWięc skąd to uwielbienie??

Z głupoty.

To chyba oczywiste że moim ulubieńcem, i bossem w DC jest Batman. Mroczny przerażający, skuteczny. Świetna postać z niesamowitą galerią czarnych charakterów. Poza tym Batman ma coś czego inni nie mają - Jokera. Z pewnością gdyby taka postać się nie pojawiła w komiksach z Batmanem to nie byłby taką samą postacią. Choć wiem że na poczatku Mroczny Rycerz walczył tylko z gangsterami, mafiozami, i innymi typkami tego pokroju. Jednak pojawienie się Jokera można powiedzieć, dało Batmanowi nowe życie i uczynił go tym kim jest.

Kto mógłby plasować na drugim miejscu? chyba tylko Człowiek ze stali, Superman. Ciekawi mnie jego geneza, planeta, i egzystencja na ziemi. Poza tym ma wszystko co "supel bohatel" powinien mieć. Kolorowy kostium, supermoce, i ukochana Lois. Był pierwszym bohaterem (podobno). Do dzisiaj chyba mam jakieś stare kasety z animacjami z Supermanem. Na górnek pułce biurka, statuetka z Człowiekiem ze stali, w jaskrawych kolorach. Czuje do tego kryptonanina pewną sympatię i sentyment.

The Man Who Laughs

#12
1. Batman (Bruce Wayne)
2. Green Lantern (Hal Jordan)
3. Robin (Tim Drake)
4. Batgirl (Barbara Gordon)
5. Nightwing (Dick Grayson)

Uzasadnij czemu akurat Oni??!! Ostrzegałem, że osty będą lecieć jeśli dalej będziecie tylko wymieniać!!

Anarky

Batman (Bruce Wayne) - postać mroczna, w walce ze złem nie wspomagana przez żadne super moce. A jedynie przez własne nabyte umiejętności i szereg gadżetów. Batman to nie tylko kupa mięśni w kostiumie, to również postać z zacięciem detektywistycznym (logika, dedukcja, analiza i kojarzenie faktów).

Batman / Azrael (Jean Paul Valley) - gdy stał się Mrocznym Rycerzem, a więc obrońcą Gotham City w mojej opinii był mroczniejszy. Skuteczny i bezlitosny w walce ze złem, a przy tym samotnik któremu tak naprawdę Robin tylko zawadzał i był dla niego bezużyteczny. Kierowany przez ''System'', zdolny na pełnych jego obrotach dokonać wiele. W tle tego wszystkiego tajemnica zakonu św. Dumasa oraz niesamowity kostium który nosił.

Nightwing (Dick Grayson) - głównie nie za występy w komiksie, a za występy w TNBA. Mimo iż nie tworzy z Batmanem duetu jak kiedyś, bo wybrał solową karierę. To jednak jest członkiem Bat-Rodziny i często pomaga Batmanowi.

Superman (Clark Kent) - za całokształt

Flash (Barry Allen) - głównie za serial

Ja wam pokażę!

Picard

"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard