Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Doctus

Cytat: Leon Kennedy w 10 Lipiec  2013, 13:03:12
Czyli po "sekretnych wojnach" Ameryka, szkoda. Jeśli o mutantów idzie, to może nie jest to dzieło jakieś wyjątkowo wybitne, ale poziom trzyma, kreska z początku nie bardzo podchodzi, ale czytając zaczęła mi się nawet podobać ( ta druga jest o wiele lepsza ), zatem Grant się nawet spisał!. Czekam na kontynuacje

Spisał, zdecydowanie. To jeden z lepszych x-tytułów wydanych w ostatnich latach, a Morrison jest tam w szczytowej formie. Nie dość że odświeża formułę X-Men, pokazuje nam naprawdę ciekawy czarny charakter, to nawet nie czuć jego wracającego do Silver Age stylu. Takimi komiksami jak New X-Men, czy wielokrotnie przyzywany przeze mnie All-Star Superman, Grant Morrison pokazuje że jest naprawdę utalentowanym scenarzystą, którego po prostu czasem ponosi w jego... nazwijmy to ekscentrycznym artyzmie. Artyzmie masowym, żeby nie było.

Johnny Napalm

To New X-Men, co to kurde w ogóle jest? Jakieś szkaradztwo oderwane od tradycyjnego x-menowego kanonu. Jak dla mnie, postacie są jeszcze bardziej nieludzkie niż w originie, a ich wygląd to temat na oddzielną dyskusję. Rysunki są żenujące, ale to nowy design postaci jest najbardziej dobijający. Co oni zrobil z Wolverinem? Co oni zrobili z Beastem? A najważniejsze, co do
Spoiler
chuja
[Zamknij]
zrobili z Emmą Frost? To najbardziej tandetna i aseksualna, wręcz odpychająca jej wersja jaką widziałem.

Co do "Narodzin Venoma", no nie przypuszczałem, że poziom scenariuszy z początku i końca lat osiemdziesiątych, jest aż tak kolosalny. W dodatku rysunki... Czy Ron Frenz nie ilustrował przypadkiem później Transformersów?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

Cytatto New X-Men, co to kurde w ogóle jest? Jakieś szkaradztwo oderwane od tradycyjnego x-menowego kanonu.

...

franek

@AntyDoctus - Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, w końcu forum dyskusyjne, sam o tym nie raz wspominałeś. Te trzy kropki wyglądają mało pozytywnie...


Show Must Go On!!!

Doctus

A skąd wiesz? może te trzy kropki miały mieć pozytywny wydźwięk?

Nightrain

Doctusie, przestudiuj prosz? jeszcze raz regulamin i oszcz?d? moderatorom trudu z usuwaniem twojego spamu ;) To samo si? Ciebie tyczy, franek.
Hmmm... Punisher by? fajny. Ciekawy, ale ?rednio wci?gaj?cy. Lekki. Fabu?a ma?o skomplikowana. Rysunki do prze?kni?cia. Oczywi?cie zdecydowanie bardziej wola?em ty?ek Mrocznej Feniks [spolszczenia ss?] ale ten krzywy... Wyraz twarzy ;) ''mamy'' [tak na ni? mówili? s?abo ju? pami?tam] by? ok.
Z jak Zag?ada nie czyta?em. Po wakacjach pewnie...

Valar Morghulis

Johnny Napalm

W tych trzech kropkach dopatruj? si? ZNAMION niech?ci, delikatnie mówi?c, wobec mojej opinii dotycz?cej New X-Men.
A do tematu, bardzo liczy?em, wr?cz si? ?udzi?em, ?e Secret War oka?? si? tak naprawd? Secret WarSami z lat '80. No, bardzo bym chcia? po prostu przeczyta? t? histori? w jednym albumie. Eh... jakie by tam mog?y by? dodatki. Pomarzy? mo?na.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Zatrakus

@Johny Napalm: Wiesz, sama okładka mogła coś sugerować, bo wygląda tak trochę... nazbyt nowocześnie.

A wydaje mi się, że całości Secret WarS[;)] nie zmieściłaby się w jednym tomie, chyba że nieludzko wprost wielkim, a taki nie pasowałby do wydawania w kioskach. Wyjdzie w dwóch tomach, w pewnym odstępie czasu, będzie sobie można spokojnie pozwolić na obie części.

Swoją drogą, Secret WarS[;)] chyba dotąd nigdy nie wyszło w Polsce?
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

franek

Chyba nie, a czy planują w WKKM to nie wiem. Czy to nie w Secret WarS pająk pierwszy raz dostaje czarny kostium?


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

#339
Nie, wyszło właśnie Secret War. Póki co nigdy Secret Wars nie pojawiło się w naszym kraju, ale skoro Hachette wydaje w swojej kolekcji tyle klasyków z tamtych lat to, czemu by nie mieli wydać überklasyka lat osiemdziesiątych, czyli właśnie Tajnych Wojen. Kto to wyda jeśli nie Hachette - więc teraz albo nigdy! Dwa wydania WKKM spokojnie by wystarczyły na przedstawienie tej historii. Skoro Zimowy Żołnierz był tak długo wałkowany, a przecież to nie jest jakieś epokowe dzieło...

Swoją drogą wiele późniejszych albumów żerowało na sukcesie tego albumu, manipulując swoją nazwą.

Post Merge: 14 Lipiec  2013, 20:56:02

Cytat: franek w 14 Lipiec  2013, 20:35:35
Chyba nie, a czy planują w WKKM to nie wiem. Czy to nie w Secret WarS pająk pierwszy raz dostaje czarny kostium?
Dokładnie, zgadza się. Właściwie u każdego z bohaterów tej historii nastąpiły wielkie zmiany/punkty zwrotne.
Spoiler
np Profesor Xavier odzyskał władzę w nogach, a dr Doom zdjął po raz pierwszy swoją maskę!
[Zamknij]
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Nightrain

Wydawa?o mi si?, ?e zosta?o to ju? wyja?nione na poprzednich stronach... Secret War http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/140630-tajna-wojna i Secret Wars http://multiversum.pl/p/1039/6435/secret-wars-sc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Tak, mo?emy liczy? na Secret Wars od Hachette http://kwejk.pl/obrazek/1562156/wielka-kolekcja-komiksow-marvela-od-hachette-wrocila-do-kioskow-spis-komiksow.html Opracowane na podstawie kolekcji brytyjskiej, owszem, ale wi?kszo?? z wymienionych tu tytu?ów okaza?a si? prawdziwa. A Secret Wars to przecie? klasyk, na pewno warto b?dzie to wyda?, chocia?by dlatego, ?e wydarzenia w Birth of Venom dziej? si? zaraz po Tajnych Wojnach i te ''Wydarzenia prowadz?ce do Narodzin Venoma'' chyba ka?dego zaciekawi?y :D

Valar Morghulis

franek

Zakupiłem "Tajną Wojnę". Nie czytałem jeszcze, postaram się do końca tygodnia. Przeglądnąłem. ILUSTRACJE WSPANIAŁE :D I dodatki co zeszyt to takie jakieś pseudo tajne akta SHIELD bardzo fajna sprawa i próbne szkice nowych kostiumów dla superbohaterów na końcu :D Bierzcie.


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

Już mam ;). Fajna kreska, rysuneczki na końcu, akta "Shield" porozrzucane po całym komiksie, postacie!, jak historia dopisze to będziemy mieli świetny komiks.

Wiktorian

"Tajna Wojna"

Tom do?? ciekawy i pomimo mojej awersji do Bendisa (którego traktuj? jako bardzo przereklamowanego i nierównego w poziomie swych prac autora) wywo?a? u mnie pozytywne emocje. Ca?y szpiegowski w?tek tej powie?ci od razu przywiód? mi na my?l podobne zabiegi, jakich Brubaker u?y? w obu tomach "Zimowego ?o?nierza". Podoba? mi si? tak?e pomys? z u?yciem z?oczy?ców z tzw. "drugiej ligi".

Rysunki Dell'Otto nie zawodz?, aczkolwiek nadal nie zgadzam si? z opini? wyra?on? w jednym z ameryka?skich magazynów komiksowych (nie pami?tam jego nazwy), jakoby mia?by on by? "Alexem Rossem nowego pokolenia". Nie zmienia to jednak faktu, ?e jego styl bardzo mi si? podoba i pasuje do tej historii (no mo?e tylko poza tym kawa?kiem z nawalonym Wolverinem).

Doctus

Cytat(którego traktuję jako bardzo przereklamowanego i nierównego w poziomie swych prac autora)

Z Bendisem jest ten problem, że jeżeli czuje jakiś temat to potrafi napisać naprawdę świetny komiks. Od dawna uważam że ten scenarzysta powinien pisać tylko nastoletnich bohaterów, bo właśnie tacy wychodzą mu najlepiej. Ultimate Spider-Man to moja ulubiona seria od Marvela (mówię oczywiście o wszystkich voluminach łącznie z nowym Pająkiem), i jestem pod ogromnym wrażeniem jak Bendis świetnie odświeżył universum Pająka, wymyślał naprawdę dobre historie i dłuższe intrygi, a także serwował nam bardzo fajnie rozpisane dialogi między postaciami. Nie wiem jak Brian Michael Bendis spisuje się jako scenarzysta X-Menów, bo zajrzałem tylko do All-New X-Men (pierwsi uczniowie Xaviera zostali przeniesieni do teraźniejszości) i jest napisane w dobrym stylu - relacje między bohaterami przypominają mi vol2 Ultimate Spider-Mana w którym u Cioci May mieszkali Iceman i Human Torch. Szkoda że ten scenarzysta nie ma jakiejś posady w DC, bo byłby idealnym kandydatem do pisania serii o Teen Titans.