Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Świat według Kiepskich

Zaczęty przez heros65, 05 Listopad 2009, 19:57:25

Deuce

Też bardzo lubię ten serial. Mimo że to komedia, to jest to jedyny serial, który pokazuje prawdziwe życie Polaków, a nie to co w innych, gdzie każdy jest szczęśliwy i bogaty, największe problemy same się rozwiązują, a wysoko płatna praca przychodzi sama do ludzi bez szkół i błaga o jej przyjęcie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Mihcim

Deuce ten serial nic nie pokazuje : )
Tu nie ma głębi ani jakiejś tam głębokiej fabuły to po prostu śmieszny serial :D

RafBat

#17
 Kolej na mnie ?ebym si? wypowiedzia? o serialu "?wiat wed?ug Kiepskich". Na pocz?tku, gdy pojawi? si? ten serial, to moim zdaniem, od razu "pobi? wszystkie inne polskie seriale komediowe (te wyprodukowane w III RP, bo jednak seriale takie jak "Alternatywy4" czy "Zmiennicy" s? niedo?cignione). Prawie wszystkie pierwsze odcinki "Kiepskich" by?y ?mieszne, do "Historii" przesz?y odcinki "Kiepscy zbocze?cy" (z tym typem z firmy Wyciorex... :D ) czy te? "Umcia, Umcia", no by?o troch? tych naprawd? zabawnych odcinków... W sumie to zas?uga scenarzysty-Aleksandra Sobiszewskiego, bo odcinki które on pisa? zawsze by?y o czym?, a nie jak teraz... ca?y odcinek mo?e by? o starym kapciu Ferdka i to ma "bawi?" ludzi, ekhm....tffuuu! :P
Chyba ten serial "najlepsze lata" ma ju? za sob?. Wypali? si? po prostu. Nigdy humor w nim prezentowany nie sta? na nawet ?rednim poziomie, ale to co si? teraz w nim dzieje to ?enada...
Chocia? niektóre odcinki "Kiepskich" "bi?y na g?ow?" wi?kszo?? odcinków "Bundy'ch", to w ostatecznym podsumowaniu lepiej, wg mnie, wypada Al ze swoj? "rodzin?" i s?siadami. :) W "Bundy'ch" ka?dy odcinek ma jak?? wi?ksz? fabu??, a tu... tak jak mówi?em, obecnie ca?y odcinek mo?e by? o tym ferdkowym kapciu, nie wiem kogo mo?e to zainteresowa? a ju? tym bardziej ?mieszy?. A w?a?nie, który serial Waszym zdaniem by? ostatecznie lepszy (niby "kiepscy" s? ca?y czas kr?ceni, ale ju? "przeb?ysków" si? po nich nie spodziewam)-"Kiepscy" czy "Bundy"? Ja ju? powiedzia?em-jest par? odcinków "Kiepskich" "mia?d??cych" "Bundy'ch", ale ostatecznie u mnie wygrywaj? ci drudzy. ;)

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Deuce

Cytat: Mihcim w 12 Sierpień  2010, 12:40:38
Deuce ten serial nic nie pokazuje : )
Tu nie ma głębi ani jakiejś tam głębokiej fabuły to po prostu śmieszny serial :D

Masz rację, ten serial nie ma żadnych głębszych wartości. Chodziło mi o to, że ukazuje on życie Polaków takim, jakim ono jest. Matka, która pracuje na trzyoosobową rodzinę, sprzedwaca bazarowy, który pracuje na dwie osoby, rzeźnik oraz listonosz. Mało zarabiają, a jak już zarobią to wydają na alkohol. To jest cała prawda o Polsce.
W innych serialach są wielkie, szczęśliwe rodziny. Każdy realizuje swoje zawodowe ambicje tak, jak mu się tylko zamarzy. Zarabiają wielkie pieniądze, wszelkie kłopoty same się rozwiązują. Po prostu raj. Jest to fałszywy obraz polskiej rzeczywistości.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

RafBat

CytatTo jest cała prawda o Polsce.
Otóż nie, to tylko wyobrażenie uzbeckiego reżysera, który przez długie lata mieszkał w ściśle patologicznej części warszawskiej Pragi, no i się tam naoglądał "specyficznych zachowań". W ogóle to chęć zrobienia takiego "ośmieszającego" serialu o Polakach, jest w sumie przykładem wielkich kompleksów Okiła. Woli "wyśmiać" część społeczeństwa polskiego, a sam dobrze wie, że w jego kraju można już tylko "śmiać się przez łzy"...

Mihcim

RafBat i teraz zrobiłeś z tego śmiesznego serialu tragedie...
To serial dla śmiechu a nie jakaś Tragedia.

RafBat

Obecnie to także jedna wielka... tragedia, jeśli chodzi o "pomysły" na scenariusz. :D

(A)nonim

Okił ma na celu wyśmianie społeczeństwo polskie? RafBat to tak jakby twórcy Bundych chcieli wyśmiać społeczeństwo amerykańskie, albo inny przykład, z naszego podwórka, 13 Posterunek miał wyśmiać polskich policjantów. Khamidow wziął po prostu pewną grupę społeczną i przedstawił ją w sposób komediowy i mocno groteskowy, nawet pomimo przemycania w treści różnych problemów jej dotyczących. Nadal to jest jednak śmieszny serial, a nie naśmiewanie się w "Fali Zbrodni" i "Pierwszej Miłości" też naśmiewał się z Polaków z powodu rzekomych kompleksów?

Bronię serialu o którym tematu tutaj powinno nie być, do czego to doszło...
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

isild87

Kiepscy,kiepscy...
Boze,ile ten serial juz leci ??
Chodzilam jeszcze do 1 klasy gimnazjum gdy go juz nadawali i te "powazne " rozmowy moich kolegow z lawki ze niby kto jest lepszy - Pazdzioch czy Ferdek?  ;D

Pierwsze odcinki byly mega - Jakie sa wasze ulubione?
Moje to: 

- Faraon w poszukiwaniu swego "skarbu",ktory juz po odzyskaniu porwal babke ze soba do Egiptu plus przy okazji rente Ferdka

- Atak rodzinki Boczka na Kiepskich

-Waldek po drugiej stronie lustra - ze niby inteligent teraz :)

-Ferdek wielkim projektantem mody - Jean Paul Kiepski :)

- Wizyta brata Ferdka z Ameryki, Stanleya, ktory postanowil zrobic z Ferdka,Waldka,Edzia i Boczka zawodowych striptizerow pozerajacych kobiece serca  + plus muzyka Kolorowe sny Just Five przy tancu  :P (myslalam ze spadne wtedy z kanapy)

- "Mroczna" Mariola pod nieobecnosc rodzicow szabawia sie w szatanistke - I kto by pomyslal ze Diabel ma postac listonosza Edzia???  :D

RafBat

CytatBronię serialu o którym tematu tutaj powinno nie być, do czego to doszło...
Tak (A)nonimie, świat stanął na głowie. ;) A najśmieszniejsze, że można "toczyć spory" o ten serial. Niedługo doczeka się ten serial własnej filozofii-ferdkologii. ;D
CytatPierwsze odcinki byly mega - Jakie sa wasze ulubione?
W sumie Isild87 wymieniłaś te najśmieszniejsze-swoją drogą atak rodziny Boczka na Kiepskich był jedwabisty (żeby nie użyć słowa na zaje... ;) ). Ja dodałbym do tej listy jeszcze, wymienione wcześniej przeze mnie, odcinek "Kiepscy zboczeńcy", "Umcia, Umcia", odcinek w którym Paździoch ma "problemy" ze swoją płcią (raz zniewieściał a po "terapii" Ferdka stał się 200% macho....  :D ). W ogóle wszystkie pierwsze odcinki trzymały poziom. Dobry był też odcinek ze Świętym Mikołajem/Dziadkiem Mrozem.... ha, niezła faza z "wypędzaniem" komuny do butelki po Coca-coli... Był też jeden taki... nostalgiczny odcinek, gdy Walduś wyruszył w świat szukając swojego miejsca na ziemi-naprawdę nieźle zabrzmiała piosenka Rynkowskiego (chyba "Szczęśliwej drogi już czas..."), wykonana przez wszystkich aktorów tego serialu. Serial ten dużo stracił właśnie bez Waldusia... teraz każdy odcinek "kręci się we własnym sosie"-czyli wśród samych swoich, więc chyba już niczym nie zaskoczy. Nie spodziewam się już po nim przebłysków.

Hydro

Za czasów pierwszych odcinków, serial był naprawdę świetny ;D Oczywiście cały ten absurd, głupota itp były zamierzone. Grabowski zmienia się wręcz nie do poznania, cała jego wymowa, zachowanie, no genialne. Zawsze lubię obejrzeć sobie jeden ze starych odcinków na polsacie2 ;)

Teraz natomiast, po odejściu pana Okila, serial stracił dawny poziom, odcinki robią chyba na siłe, parę śmiesznych może się znajdzie, ale tak to kicha. Nawet Ferdek jakby spoważniał :P
It's a funny world we live in.

RafBat

CytatNawet Ferdek jakby spoważniał  :P
Ha, na początku swojej "działalności jako alkoholik hobbysta", Ferdek stwarzał wrażenie, że robi to-pije "z przekonania" (z jakiejś "wyższej idei, o której się fizjologom nawet nie śniło, a którą może... jakby tylko chciał, wyjaśnić" ;) ). Teraz natomiast zdziadział (do kwadratu) i wygląda jak typ co "pije, bo musi". To już nie ten Fredras... ok, był na dnie zawsze ale nie wyglądał jak gość zmęczony samym życiem, a teraz wygląda na człowieka ostatecznie przegranego... szkoda.

BD96

#28
E, mimo wszystko lubię ten serial. Humor jest tak prosty, że aż inteligenty... ;D. Również zauważyłem że wraz ze zmianą reżysera serial zmienił się. W starszych odcinkach widzieliśmy młodego (duchem :D) Ferdka, energicznego, wygadanego, z nowymi pomysłami. W pewnym sensie był to silnik serialu, nowe pomysły Ferdynanda Kiepskiego. Cóż, z czasem Ferdek zdziadział, przestał tryskać pomysłami i inicjatywami, tylko że tak powiem "wszystko przychodziło do niego"... najprościej rzecz ujmując można podzielić serial na dwa światy - Ferdka energicznego i pomysłowego który ma coraz bardziej kuriozalne pomysły na życie, i Ferdka zdziadziałego, który zamiast tryskać pomysłami napotyka coraz to nowe... "problemy". Co do humoru w serialu to w pewnym sensie nowe serie dużo tracą. Przestały w pewnym stopniu pokazywać w krzywym zwierciadle problemy współczesnego społeczeństwa. Do dziś nie mogę zapomnieć odcinka w którym Ferdek został wezwany do sądu z winy "że jest winny"... ;). Było to oczywiste wyśmianie czasu, czy też (politycznej) afery z sądem... nie pamiętam dokładnie ale odcinek do tego nawiązywał.

I jeszcze poruszając sprawę istnienia tematu. A czemu do cholery nie ma sprzeciwów co do istnienia wątków o poszczególnych filmach? tak samo się mają do Batmana co Świat według Kiepskich czy cokolwiek innego. "Inne filmy i seriale" mówi jednogłośnie co? no właśnie. To tak jakbyście mieli pretensje że Prowler ma swój temat w "Inne komiksy", choć jest słabą postacią? hę?

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Deuce

Cytat: BD96 w 10 Wrzesień  2010, 17:58:34
Do dziś nie mogę zapomnieć odcinka w którym Ferdek został wezwany do sądu z winy "że jest winny"... ;). Było to oczywiste wyśmianie czasu, czy też (politycznej) afery z sądem... nie pamiętam dokładnie ale odcinek do tego nawiązywał.

Wiem, o którym odcinku mówisz. Cały ten proces wyglądał identycznie jak w książce "Proces" F. Kafki. Nawet Ferdek nazywany był Ferndynandem K. Dodatkowo, tak jak mówisz, było tam nawiązanie do aktualnej sytuacji politycznej. Nawet sędzia, zamiast orła na łańcuchu, miał kaczkę. Jeśli się nie mylę, to chodziło o pieniactwo procesowe jakim, w tamtym okresie, często wykazywało się PIS.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman