Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Leon Kennedy

Również mnie ten skromny wynik finansowy mocno dziwi. Tak czy siak Shazam! to mój kolejny zakup z DC. Ostatnio nabyłem sobie wodniaka na Blu-Ray i film wymiata.

Juby

Przykro patrzeć na to jakie projekty wybiera Warner z bazy DC. Lepiej by było jakby odpuścili tego Black Adama i w końcu wzięli się za film o Flashu, lub nowym Green Lanternie. Supermana chyba porzucili znowu, dopóki nie będzie groziła im utrata praw do tej postaci. :P

Q

Czekając na wolny terminy Dwayne'a Johnsona WB wreszcie się doczekało i biorąc uwagę zaangażowanie w mediach społecznościowych, to raczej nie stanie na przeszkodzie realizacji tego filmu.

"Shazam" wypadł przyzwoicie miał kilka dobrych momentów.

Biorąc mniej znane postacie WB jest pod mniejszą presją, a co "Green Lanterna", to chyba planują serial aktorski dla HBO Max?

Czy w przypadku Supermana kwestia praw nie została już uregulowana? Poza tym postać dostanie własny serial TV i to chyba na najbliższy czas skreśla go z filmowych projektów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Mój zaktualizowany ranking filmów DC Extended Universe:

1. Man of Steel (2013) ★★★★★★★★★☆ ♥


2. Shazam! (2019) ★★★★★★☆☆☆☆


3. Justice League (2017) ★★★★★☆☆☆☆☆


4. Wonder Woman (2017) ★★★★★☆☆☆☆☆


5. Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) ★★★★☆☆☆☆☆☆


6. Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (2020) ★★★★☆☆☆☆☆☆


7. Suicide Squad (2016) ★★★★☆☆☆☆☆☆


8. Aquaman (2018) ★★★☆☆☆☆☆☆☆


Średnia ocena na ten moment: 5,0 (byłaby niższa, gdyby nie Superman, który nie powstawał jako film tego uniwersum)
W swojej kolekcji Blu-ray posiadam: 3 (Man of Steel, Batman v Superman i Justice League) i raczej nie planuję dalszych zakupów

LelekPL


Kolejny świetny filmik od Wisecrack. Ja tylko powtórzę swój komentarz pod filmem:
Everything. Everything went wrong. Or in other words, Zack Snyder ;)

Leon Kennedy

A tam gadanie. Nigdy nie zgodzę się z durnym stwierdzeniem, że wszystko było źle, bo to czysta kpina.

Juby

Nie zgadzam się z częścią, bo uwielbiam MoS i będę go bronił do samego końca... ale reszta w sumie racja. Snyder nie jest urodzonym story-tellerem, nie ma dystansu do materiału źródłowego, nie nadawał się na architekta kinowego uniwersum i to on jest głównym odpowiedzialnym za jego upadek. Szkoda, bo kinowe uniwersum DC na miarę MCU byłoby czymś niezwykłym. Czytając ostatnio Sprawiedliwość ilustrowaną przez Alexa Rossa aż mi przykro się robiło, że nigdy nie doczekam się takiego filmu. :(

Leon Kennedy

W sumie nic straconego i dalej może być tylko lepiej, a z czasem będzie sporą konkurencją dla Marvela ( Aquaman, WW, nawet Joker, który poza universum oczywiście, ale wielkim hitem spold szyldu DC jest), czy może bardziej będą sami siebie nakręcać dobrymi filmami, chodź Marvelowi chyba raczej w tym momencie to obojętne... Tak czy siak DC musi iść w górę filmem za filmem. I od jakiegoś czasu tak jest. Sami stwierdźcie sobie od jakiego 😋 i czy w ogóle dla Was tak jest...

LelekPL

Shazam! i Joker to był znaczący postęp.  Szkoda, że zaraz potem była ta Harley Quinn nieszczęsna i kolejna porażka DC.

No zobaczymy. Dla mnie tylko The Batman może te filmy uratować. Tylko na niego czekam z niecierpliwością i jeśli będzie chociaż dobry, to wracam do fanklubu ;) oczywiście nie fanklub tego "uniwersum", ale przynajmniej filmów DC.

Leon Kennedy

Dla mnie Harley była świetną i do tego szalona zabawą w zdegenerowanym świecie. O żadnej porażce zatem nie może być mowy. Boxoffice to nie wszystko, a kampania i czas był i ciągle jest conajmniej dziwny.

LelekPL

Oj Harley box office prawie w ogóle nie podpada pod coronę. Marne otwarcie i drugi weekend na pewno nie. Oczywiście Tobie może się podobać, opinia jest jak wiadomo co. Ale oficjalnie nie jest to hit tylko spadek dla DCEU... a dla mnie to po prostu zwykły średni Deadpool-wannabe.

Mr.G

Harley i coś tam, coś tam nie oglądałem, ale trafił mi się ostatnio seans Shazama!. Nie można odmówić, że zaplanowana lekkość i familijność wypadła całkiem pomyślnie, co stawia ten film na zasłużonej pozycji gdzieś pomiędzy innymi dziełami w sam raz na niedzielne przedpołudnie z serii "Dzieciaki/psy/małpy/etc. ratują świat".
Po co? Po co wydawać taką kupę szmalu na kino, które nie ma żadnej wartości artystycznej, a rozrywką jest nadal baaardzo średnią, bo ani to było szczególnie porywające, ani szczególnie zabawne? Oczywiście ten problem ma całe komercyjne kino, nie tylko DCEU. Z drugiej strony nie powinno boleć aż tak bardzo, bo zdecydowaną większość herosów z DC uważam za mało atrakcyjną i mocno przestarzałą, no ale przecież i do takiego Shazama mógłbym się przekonać, gdyby go fajnie przedstawili. Tymczasem był to chyba najbardziej fatalny origin jaki widziałem... czarownik siedzi w piwnicy i porywa dzieci. Nie poczułem ani krzty tajemniczości czy majestatu tego królestwa... podziemnego? z innego wymiaru? Bo nawet nie wiem.
Fajnie zagrał Zachary i w końcu nawiązania do uniwersum nie były żenująco nachalne, a po prostu miłe. Ale nadal film totalnie niepotrzebny. Niech już na dobre państwo z DC odpuszczą to rozbryzgane na kawałki uniwersum i skupią się na filmach. Samodzielnych. Mocnych. Dobrych. I niech, na bogów, Batman się uda.

Juby

Grace Randolph, która chyba jako pierwsza od listopada informowała, że Snyder Cut wyjdzie na HBO Max (i jak się okazało miała rację!) 8 godzin temu wrzuciła takie coś:
https://twitter.com/GraceRandolph/status/1263641386429165575



Trzymam kciuki...

Q

Henry pojawił się w Q&A Snydera, będzie można zobaczyć materiał bez cyfrowo usuniętych wąsów i zapewne w czarnym stroju, więc niewykluczone, że strony doszły do porozumienia. Zwłaszcza, że oficjalnie nie ogłoszono jego odejścia, a on sam zawsze wyrażał chęć powrotu.

Z planów wypadła Supergirl, więc jest po Snyder Cut czas na solowego Supermana. Czyżby WB zaczynało słuchać fanów?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Byłoby wspaniałe, bo nie warto rezygnować z tak świetnego Esa.