Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

Leon Kennedy

Zaskoczyła mnie ta informacja i bardzo zasmuciła... Rutger był bardzo wyrazistym aktorem z wieloma świetnymi rolami. Ktoś wie jaka była przyczyną śmierci?

Q

Oficjalnie podają, że zmarł spokojnie po krótkiej chorobie, żadne szczegóły nie są znane.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Bardzo go szkoda. Był to człowiek pochodzący z rodziny aktorskiej, który od początku miał do czynienia z profesjonalistami w fachu, który chciał wykonywać. Kurde, szkoda go bardzo, świetny był. Bez niego Łowca androidów, Autostopowicz, czy Nocny Jastrząb nie mogłyby właściwie istnieć. Kradł każdy z tych filmów i wiele, wiele innych. Szkoda, że prawdziwi tytani aktorstwa odchodzą a następcy nie mają już takiej charyzmy, zrozumienia co się gra. Szkoda.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL


Pierwszy z trzech filmów o symbolice trylogii Mrocznego Rycerza. Powoli nie tylko ja wkręcam się w tegoroczny Dzień Batmana. W planach mam już dokończenie oryginalnej serii Batman z 1943, trylogię Nolana, filmy Schumachera (Burtona mam za sobą) i kilka moich ulubionych odcinków TAS.

Juby

#184
Bardzo dobry materiał. Czekam co autor opowie o kolejnych częściach.

https://www.gq.com/story/its-time-to-talk-about-how-goofy-batman-begins-is

Juby

#185
Kiedy minęło te 15 lat? Z tej okazji wrzucam super plakat autorstwa Matta Fergusona. :)



Leon Kennedy

Czas zapiernicza, a jeszcze jakby wczoraj szło się na Begins, a tutaj już po trylogii i drugi kolejny Batman po Bale'u się nam powoli kłania. A BB uwielbiam 💜

Johnny Napalm

To mi przypomina jak bardzo lekceważąco podszedłem do promocji plakatowej tego filmu w 2005 roku. Kiedy mijałem ten poster w drodze do szkoły i nawet nie miałem żadnego skojarzenia, że to zapowiedź nowego filmu o Batmanie.



Na serio, może trochę wstyd się do tego przyznawać, ale po takiej przerwie z filmami kinowymi o Batmanie, wtedy tego plakatu w ogóle nie utożsamiałem z tą postacią. Dla mnie wówczas, na pierwszy rzut oka, była to tylko kolejna promocja JAKIEGOŚ filmu. Coś w sepii, coś z rogami, coś czarnego co lata na obrazku. Może te tytułowe napisy dla mnie były za małe?

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#188
Nie mieszkałeś w Polsce w 2005? Jeśli mieszkałeś, to nie ma takiej możliwości żebyś gdzieś mijał ten plakat, bo nigdy nie doczekał się polskiej wersji (wykorzystano go dopiero na okładkach VHS, DVD oraz HD DVD).

W Polsce drukowano takie trzy warianty plakatów do Batman - Początek.


Pochwalę się - posiadam wszystkie trzy! ;D Ten ze spadającym Batmanem nawet dwie sztuki!! Wziąłem go i tego, na którym Batman trzyma Rachel z płockiego kina w sierpniu 2005 roku (+ zarąbałem stamtąd blisko 100 pocztówek z filmu, wszystkie jakie były). Niestety, w młodości nie dbałem o takie rzeczy, chciałem to wszystko zawiesić na ścianie, a że w domu każdy pokój mamy wyłożony boazerią, odklejały się i spadały, żadna taśma nie chciała ich utrzymać. Efektem tego było wywalenie większości pocztówek (ostały mi się bodaj dwie), a plakaty są w okropnym stanie (pogniecione, jeden z dziurką, no i noszą masę śladów po zdejmowanej taśmie, lub przyciętą taśmę jeśli nie dało mi się jej ściągnąć). Na szczeście niedawno jeden kolega (Crane z BatCave, nie wiem czy go jeszcze pamiętacie, bo nie wypowiada się tu od lat, ale kiedyś był newsmanem i to on napisał dla BC recenzję TDK po pokazie przedpremierowym) załatwił mi ten ze spadającym Batmanem oraz trzeci (z Batmanem stojącym na tle Gotham) w bardzo dobrym stanie. W końcu mam komplet. :)

Juby


Polecam. Zwięźle opowiedziana historia filmowych wersji Batmana aż po przełomowy dla kina, pierwszy "reboot" kasowej serii.

LelekPL

Przydałoby się, żeby na głównej wrzucić ten smutny news:
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Wilkinson+%28%22Michael+Clayton%22%2C+%22Go%C5%82o+i+weso%C5%82o%22%29+nie+%C5%BCyje.+Mia%C5%82+75+lat-153453

Był naprawdę ważną częścią filmu i świetnym aktorem. Chyba wolę minimalnie Turturro w tej roli, głównie za to, że miał istotniejszą rolę i był bardziej zbliżony do oryginału, ale scena w restauracji z Bruce'm była świetna i lepsza od czegokolwiek co dostaliśmy z Falcone'm w The Batman.

Leon Kennedy

Smutna wiadomość. Bardzo dobry aktor.

Rado

Cytat: LelekPL w 31 Grudzień  2023, 14:50:40scena w restauracji z Bruce'm była świetna i lepsza od czegokolwiek co dostaliśmy z Falcone'm w The Batman.

Zgadza się. Dobrze wspominam jeszcze jego scenę z Crane'em, gdy dostał gazem.

Juby


Jake o tym jak nie dostał roli głównej w Batman Begins (był pierwszym wyborem Davida Goyera).