Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Gromon

A co powiedzie na temat Trybunału Sów?
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

LelekPL

Według mnie jest świetny. Bardzo dobra historia, która może zaczyna się dość słabo, od buntu w Arkham, ale potem jest już bardzo dobrze i na pewno również warto sięgnąć po ten tytuł.

The Dream

Trybunał sów jest chyba moim ulubionym komiksem o Batmanie, no, przynajmniej jednym z ulubionych obok Knightfall czy Killing Joke, i poleciłbym go każdemu. :> Jakiś czas temu dałem siostrze do przeczytania, ona czyta zupełnie inne rzeczy ale sówki jej się spodobały.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Marcinguridrozdz

Witam, w sumie to od niedawna obcuj? z komiksowym nietoperzem i dzisiaj podczas lektury "Detective comics tom 3 (New 52)" wpad?em na jedn? kwesti?, która nie do ko?ca jest dla mnie jasna. Otó? widzimy kadr na, którym pokazane jest, ?e Zsasz uciek? z azylu. Na nast?pnej stronie widzimy Bruce'a, któremu sp?ywa po policzku ?za i mówi do Alfreda: "...Ale pó?niej Ci? odzyska?em... tylko po to, by przez innego potwora straci? syna." Mo?e co? przeoczy?em, ale nie mam bladego poj?cia o co chodzi z tym synem. Z góry dzi?kuj? za wyja?nienie.

kelen

Wydarzenia z tego rozdzia?u generalnie tocz? si? po finale serii "Batman INC", w której zgin?? Damian Wayne, czyli wtedy obecny Robin i syn Bruce'a. Niestety s? to konsekwencje nie wydawania u nas wszystkich Bat-serii, a wydanie INC nie jest u nas takie proste, poniewa? potrzebuje podbudowy wieloma innymi komiksami.

Marcinguridrozdz

Je?li to nie problem to, czy móg?by? przybli?y? mi ?mier? Damian'a ? By? arogancki i nie darzy?em go jak?? sympati?, ale ?rednio mi odpowiada u?miercenie takiego bohatera i to w pobocznej serii. Kto teraz ma by? Robinem ? Warto si?gn?? po angielskie wydanie ?

kelen

Nazwanie tego poboczną serią jest trochę przesadzone biorąc pod uwagę jak duży wpływ miała właśnie na całą rodzinę. Damian został zabity przez
Spoiler
Heretica, sługę Talii Al Ghul, który okazał się jednym z klonów Damiana, o których była mowa we wcześniejszych komiksach Morrisona o Batmanie.
[Zamknij]

Nie wiadomo, kto będzie teraz Robinem, dowiemy się tego w grudniu w "Robin Rises: Alpha", choć mnóstwo osób od razu mówi, że
Spoiler
będzie to zmartwychwstały Damian
[Zamknij]
.

"Batman, INC" jest dosyć specyficzną serią od Morrisona, jeśli nie lubisz jego podejścia do postaci Batmana to raczej Ci się nie spodoba. A przed sięgnięciem po nią, żeby w pełni zrozumieć jej sens, warto chociaż przeczytać "Batman, INC" sprzed New 52 (seria z N52 jest kontynuacją tej sprzed odświeżenia).

LelekPL

no có?, nowego Robina by? mo?e ju? mamy - Duke Thomas, który jest w Future's End

Shadow of the Bat

O jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem kilku tytułów o Batmanie. Moglibyście mi powiedzieć czy są warte posiadania? Od razu zaznaczam, że nie czytałem wymienionych komiksów więc proszę ograniczyć spoilery do minimum. ;) Chodzi o:

Batman and the Mad Monk
Batman and the Monster Men
Batman Gothic
Batman Prey

Rado

CytatBatman and the Monster Men

Bardzo lubię. Świetna narracja, fabuła i rysunki.

CytatBatman and the Mad Monk

Bezpośrednia kontynuacja "Monster Men". Tak samo super, a może i nawet lepiej.

CytatBatman Gothic

Nie podobało mi się. Wiem, że tytuł ma swoich fanów, ale dla mnie meh.

CytatBatman Prey

Moim zdaniem bardzo dobre. Nabazgrałem recenzję. Bez spoilerów. Opisy pozostałych tytułów również znajdziesz w dziale z recenzjami.

http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/batman-prey/

Generalnie, oprócz "Gothica", wszystkie te tytuły, które wymieniłeś to dla mnie "musiszmieć".

Shadow of the Bat

Dzi?ki Rado. Skorzystam z Twoich sugestii gdy nast?pnym razem b?d? sk?ada? zamówienie.

Teraz kolejna rzecz. Próbuj? skompletowa? run Morrisona i przeczyta? go nareszcie od pocz?tku do ko?ca. Oto co uda?o mi si? ustali? odno?nie chronologii wydarze?. Je?li co? pomin??em, ?le uszeregowa?em czy zwyczajnie stwierdzicie, ?e co? jest tutaj zb?dne to dajcie zna?. Niniejsza lista zawiera nie tylko komiksy napisane przez Szkota, ale generalnie te które warto przeczyta? by mie? wgl?d w ca?o?? historii.

1) Batman & Son
Batman: The Ressurection of Ra's al Ghul
2) Batman: The Black Glove
3) Batman R.I.P
4) Final Crisis
Batman: Whatever happened to the Caped Crusader?
Batman: Battle for a Co
wl
5) Batman & Robin: Batman Reborn
6) Batman & Robin: Batman vs Robin
Batman: Time and Batman part 1
7) Batman: The Return of Bruce Wayne
8 ) Batman & Robin: Batman and Robin Must Die!
Batman: Time and Batman part 2-4
9) Batman Incorporated
10) Batman Incorporated vol. 1 Demon star (New 52)
11) Batman Incorporated vol. 2 Gotham's Most Wanted (New 52)

Lektury opcjonalne.

kelen

Batman: The Ressurection of Ra's al Ghul i Batman: Whatever happened to the Caped Crusader? mo?esz spokojnie wywali?. Ju? kilka razy pisa?em dok?adn? kolejno??, ale koledzy z DCM mnie wyr?czyli i na swojej stronie udost?pnili szczegó?ow? kolejno??, któr? poleam: http://dccomics.com.pl/Artykul/955

Rado

Batman: Whatever happened to the Caped Crusader możesz faktycznie wywalić jeśli chodzi o komiksy i ogólną fabułę stworzoną przez Morrisona. Natomiast, ten komiks jest świetny sam w sobie i moim zdaniem warto go przeczytać tak czy inaczej.

Shadow of the Bat

#703
Oczywiście, że warto i właśnie dlatego umieściłem go jako historię opcjonalną. Generalnie około połowy wymienionych tytułów już czytałem. Chodziło mi przede wszystkim o to by to wszystko jakoś uszeregować. Dzięki za link Kelen. Widzę, że się jakoś szczególnie nie myliłem.

Widziałem jeszcze "Life after death" i "Road home". Warto to przeczytać? Jak to się ma do reszty chronologii?

Soontir

#704
Cześć,
Podpowie mi ktoś w jakiej kolejności najlepiej czytać: Trybunał i Miasto Sów, oraz Nightwing: Night of the owls?
Kupiłem te 3 tomy i nie wiem jaka kolejność będzie najlepsza.

Drugie pytanie:
O co chodzi ze Śmiercią Rodziny? Jest Batman:Śmierć rodziny, nightwing:Śmierć Rodziny itp. Jakie są różnice między poszczególnymi tomami Death of the Family i od którego zacząć? Jestem troche zielony jeśli chodzi o N52  :)

Z góry dzięki za odpowiedź

Post Merge: 05 Styczeń  2015, 17:36:07

?