Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

James Cameron's AVATAR

Zaczęty przez Huntersky, 03 Sierpień 2009, 23:34:51

Juby

Nowy zwiastun i "Making of" ju? obejrzane. Wszystko robi piorunuj?ce wra?enie i nie mog? si? ju? doczeka? seansu. Efekty stoj? na bardzo wysokim poziomie (szczególnie Na'avi), cho? po zapowiedziach wydaje mi si?, ?e 2012 pod tym wzgl?dem wygrywaj?, ale zobaczy si? jak to b?dzie wygl?da? w 3D. Najprawdopodobniej szykuje si? nam najlepszy film roku (zreszt? z pod r?ki najlepszego re?ysera), wi?c nie mog? si? doczeka?. 8)

Co do newsów na temat filmu, to wysz?y nowe informacje do sieci, jakoby bud?et wst?pnie szacowano na 237 milionów $ (czyli mniej ni? pieni?dze wydane na Spider-Mana 3 i Piratów z Karaibów: Na kra?cu ?wiata), a na IMDb podany jest czas filmu jako 166 minut, a tam podaj? czas danego filmu, dopiero gdy informacja zostanie oficjalnie potwierdzona. :)

Posted on: 30 Pa?dziernik  2009, 17:53:10

 http://marketsaw.blogspot.com/2009/10/comparison-of-avatar-teaser-and-trailer.html
Jak poprawiaj? si? efekty: TEASER >> TRAILER

Gieferg

Zwiastuna nie obejrzałem nawet do końca. Owszem, ładne, ale jest za długi i ujawnia prawie całą fabułę, która i bez tego była do przewidzenia, a tu nam po kolei pokazują co się bedzie działo przez cały film :P

Do kina na pewno pójdę jak już będzie, ale nie mogę powiedzieć, że na to czekam.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#77
Nie obejrzałeś do końca? Od momentu kiedy wyskakuje napis "FROM JAMES CAMERON" zwiastun bardziej emocjonuje niż cała finałowa akcja w TDK. Trochę lipa, że zdradza on aż tyle z fabuły filmu, ale nie zmienia faktu, że robi ogromne wrażenie. Chyba jeszcze nigdy nie oczekiwałem jakiegoś filmu, tak mocno jak Avatara.

A i Gieferg, jak widać WETA się nie opierdziela, poprawa jest widoczna, a to jeszcze nie końcowa wizja efektów, i bez 3D:




:o




Crane

Juby, skąd to wybałuszanie gał? Zmienili kolorystykę i wygląd wnętrza samolotu, to ma być takie powalające?


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

LelekPL

no cóż dalej jestem na tak, ale w dalszym ciągu jeszcze nic nie powaliło mnie na kolana. Efekty są świetne, ale to było do przewidzenia przy filmie za 300 milionów, jednak nic przełomowego jeszcze nie widziałem. Mam nadzieję, że to "coś" zobaczę w IMAXIE na seansie 3D. Jednak teraz jestem już trochę zaniepokojony fabułą - wygląda jak ze zwykłego sci-fi, który gdzieś już widziałem. Podbić planetę, żeby zdobyć surowce, maluczcy walczą z potężnymi (chociażby Dzień Niepodległości przychodzi na myśl) - plus jeszcze postać grana przez Zoe Saldane. Na razie zapowiada się na Pocahontas w kosmosie - nie bardzo podoba mi się taki pomysł.

Gieferg

Mnie ten cały hype nie rusza.

Cytat: Crane w 02 Listopad  2009, 00:03:25
Juby, skąd to wybałuszanie gał? Zmienili kolorystykę i wygląd wnętrza samolotu, to ma być takie powalające?

Ano. Ja tam widze, że jest inaczej, ale nie widzę, żeby było lepiej.

W ogóle mam do tego filmu podejście jakie miałem dwa lata temu do kolejnej części Piratów z Karaibów, potem do Iron Mana i nowego Treka. Będzie to się obejrzy i pewnie bedzie fajnie, potem sie kupi DVD albo Blu bo to w końcu James, ale jakby premierę przesunęli o miesiąc, pół roku, czy nawet rok to bym się nawet nie zmartwił.


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby


Mihcim

Dzisiaj na Xboxie Live był dostępny clip w HD : )

Juby


Hydro

Ciekaw jestem, jakie wrażenia będą po obejrzeniu filmu w IMAXie. Bo do takiego zwykłego wybierać się na film w którym głównie chodzi o efekty nie warto.
Posted on: 01 Grudzień  2009, 23:06:55

 Dwie nowe fotki:


It's a funny world we live in.

Crane

Cytat: Hydro w 05 Grudzień  2009, 13:08:56Ciekaw jestem, jakie wrażenia będą po obejrzeniu filmu w IMAXie. Bo do takiego zwykłego wybierać się na film w którym głównie chodzi o efekty nie warto.
W tym "zwykłym" kinie też obejrzysz film w 3D i będzie to tak samo zajebiste doznanie wizualne, tylko ekran mniejszy.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Juby

Name: Avatar - Trailer
Distributor: Fox
Official Site: AvatarMovie.com
Release Date: December 18, 2009
MPAA Rating: PG-13 for intense epic battle sequences and warfare, sensuality, language and some smoking
Source: Original Screenplay
Major Genre: Action
Keywords: Visual Effects, 3D, and more
Production Budget: $237 million
Box Office Potential: $300 million
Notes: It has been more than a decade since James Cameron directed a fiction film, which is strange given the performance of the last one at the box office. That film was, of course, Titanic, which currently holds about a billion box office records around the globe, including the biggest domestic, international, and worldwide box office totals. In fact, it has made more internationally than the second placed film, Lord of the Rings: Return of the King made worldwide. There's little hope that this movie will do the same, but if the high end of its reported production budget is correct, it could make half of that film's total and still not show a profit theatrically. Yep, this could be the most expensive movie ever made and some reports have it costing $300 million. Add another $150 million in worldwide marketing costs, and it will take about $900 million worldwide to show a profit before it reaches the home market. On the other hand, if the production budget is closer to $237 million and marketing is $100 million, then it will need to make about $250 million domestically and $600 million worldwide while having a decent home market run to show a profit. It should be able to reach this lower level, as the buzz going into the movie is impressive. That said, there is some concern for a couple of reasons. First, while a lot of people are excited, there are just as many people who are looking at the film with some trepidation. It's been in the works for about a decade now and there are some who will wait to see if it lives up to expectations first, which means its reviews are especially important. Also, while it has a lot of buzz, that buzz has been happening for long time and this could result in burnout before the film finally hits theaters. Personally, I don't think it will be the biggest hit of the year, but it could come close. Even the low-end expectations have it earning $200 million domestically, while $400 million is not out of the question. Worldwide, it could make anywhere from $400 million to $1 billion. The best prediction at this point is little more than an educated guess.

Fragment artyku?u: the-numbers.com


Troch? operuje angielskim, ale czy móg?by mi kto? w skrócie napisa? po polskiemu, czy dobrze rozumiem: Wed?ug tej strony Avatar ma szanse pobi? wynik Powrotu Króla? :o


PS: Ja nie id? do IMAXa. U mnie w mie?cie film b?dzie w dwóch kinach, w zwyczajnym 3D i nie mam zamiaru jecha? do Warszawy dla wi?kszego ekranu. Na film id? 25 grudnia o 12:30 (jest jeszcze u mnie seans o 11:00, ale to kino jest dalej od mojego domu ;)).


Posted on: 08 Grudzie?  2009, 15:41:45

 Avatar ?adnie wystartowa? z ocen?. Na IMDb ma ?redni? 8.7 i ju? jest na 168 miejscu listy najlepszych filmów (i ci?gle ro?nie). :o

Gieferg

Gdzie mu tam do TDK :P

Ja jeszce nie wiem kiedy pójde, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, ale na pewno nie w święta.  
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Po drugim dniu na IMDb przy 12,466 głosach film ma średnią 8.9 i ciągle rośnie. Już jest na 51 miejscu listy (Avatar zawstydził Dystrykt 9 ;)), a ma ocenę taką jaką ma także TDK, więc jeżeli wkrótce wejdzie do dziesiątki nie będę zdziwiony. To dla mnie duże zaskoczenie, bo nie sądziłem, że Cameron nakręci jeszcze jakiś film, który będzie oceniany lepiej od Aliens, czy T2. Na szczęście się myliłem i już nie mogę się doczekać. :o

LelekPL

tak, bo pierwszy weekend na liście IMDB jest wyznacznikiem jakości filmu :P ... Proszę Cię, liczę na udane efekty i wciągającą przygodę, ale już dawno pogodziłem się z tym, że ten film nie dorówna Aliens, Otchłani czy Terminatorom. Jeśli fabuła jest tak banalna jak się wydaję a z tego co czytałem po pierwszych recenzjach na to wygląda, to nie liczyłbym na nic szczególnego.