Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Returns

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:15:31

Max

#60
"Batman Powraca" uważam za film bardzo udany. Klimat jest jeszcze bardziej "baśniowy" niż w poprzednim filmie. Jest dużo niezgodności z komiksem co w innym temacie określiłem jak "Burtonowskie Ultimate". To chyba pierwszy raz w filmach o Batmanie kiedy została wymyślona CAŁKOWICIE nowa postać, czyli Schreck. Pingwin wiadomo że z komiksowego oryginału ma tylko imię ale zbytnio mi to nie przeszkadza. Pod względem "fantastyczności" ten film bije na głowę wszystkie inne. Godny następba "Batmana" z 1989 roku.
Why so Happy, Members?

Leon Kennedy

#61
Shreck to mój ulubiony czarny charakter z poza komiksowego świata. Burton miał nosa :)

Gieferg

CytatTo chyba pierwszy raz w filmach o Batmanie kiedy została wymyślona CAŁKOWICIE nowa postać, czyli Schreck.

A Grissom czasem też nie był "całkiem nowy" ?
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

El Cornetto

Grissom, Ekchart, Knox i na dobrą sprawę Jack Napier

Leon Kennedy

#64
Ale Shreck to postać, która została najbardziej rozbudowana z nich wszystkich i za iście prawdę wam powiem... była na wskroś przesiąknięta złem ;). Mimo, że za synalka polazł ;D.

El Cornetto

Polazł za synalka, ale wcześniej go wystawił.

Leon Kennedy

Czyli jeszcze bardziej przesiąknięty...  :)

MR.JACK

To mój ulubiony Bat-film. Mam do niego sentyment, nie on jednak odgrywa główną rolę... Przede wszystkim klimat, Tim Burton i najlepszy moim zdaniem aktor wcielający się w tą rolę. W tym filmie podoba mi się właściwie wszystko. Gra Walkena jest zaraz po Keatonie ozdobą tego arcydzieła. Michele Pheifer też nie pozostaje w cieniu. De Vito to postać poza oceną, bo on przecie jest jakby w garniturze szytym na miarę. Design miasta, wszechogarniająca zima, śnieg, błękity... Niektóre sceny takie jak nocne śledzenie Pingwina batmobilem czy ośmieszanie przed wyborcami... Robią niesamowite wrażenie.

Film oglądany wpierw na VHS z wypożyczalni. Obecnie DVD pierwsze wydanie. Przymierzam się do zakupu tej nowej wersji, lecz zastanawia mnie sens powielania swoich zbiorów. A i czy dodatki warte świeczki? :)

Napisałem również opis na portal FILMWEB, brzmi on tak:
CytatRycerz Gotham powraca w glorii chwały do miasta ,które po raz kolejny potrzebuje jego pomocy. Miastu zagraża kolejny szaleniec, który w celu rewanżu za swe dzieciństwo postanawia pogrążyć miasto w chaosie. Po pojmaniu i zjednoczeniu sił z Shreck'iem staje się silny i władczy. Shreck chytrze reżyseruje wyjście Pingwina z ciemnych kanałów. Cobblepot zdobywa podstawionych klakierów i sławę wśród możnych miasta. Gdy Oswald pnie się w górę, na drodze Batmana staje ktoś jeszcze, była sekretarka Max'a Shreck'a Selina Kyle. Człowiek nietoperz ma niełatwe zadanie ponieważ oboje spiskują przeciwko niemu chcąc jego klęski i pogrążenia w oczach mas. Książę nocy nie postanawia się jednak poddać i wyszukanymi technikami kompromituje przyszłego burmistrza czym sprowadza go do miejsca ,z którego wyszedł. Akcja przenosi się na opustoszałe ulice Gotham i kanały Pingwina gdzie ma dojść do ostatecznego starcia.

Juby

Witaj MR.JACK. Jeżeli masz wydanie tego filmu 1DVD, to polecam ci kupienie BR z antologii. Masz w nich całkiem sporo (ponad 2 godziny), niezłych dodatków, z którymi możesz się zapoznać na stronie BC, a teraz jest ta wersja 2DVD dostępna już od 29zł, czyli bardzo tanio (ja zapłaciłem dwa razy tyle). Jak jesteś fanem i to twoja ulubiona część, to powinieneś mieć to wydanie. ;)

Gieferg

CytatA i czy dodatki warte świeczki?

Batmany Burtona mają jedne z najlepszych dodatków jakie w ogóle widziałem na DVD (B'89 - 3 godziny, BR - 2 godziny) a trochę już widziałem (nazywanie tych ododatków "niezłymi" to nieporozumienie), poprawiony obraz i lektora, którego nie ma na starych wydaniach. Poza tym można kupić i za 26 zeta jak dobrze poszukać, a jak na takie wydanie to bardzo mało.

Jak najbardziej warte zakupienia.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Filer

Z tym, że akurat BR ma dodatków najmniej z całej antologii :).

MR.JACK

Cytat: Juby w 23 Sierpień  2009, 09:10:22
Witaj MR.JACK. Jeżeli masz wydanie tego filmu 1DVD, to polecam ci kupienie BR z antologii. Masz w nich całkiem sporo (ponad 2 godziny), niezłych dodatków
Są napisy? :)

Podejrzewam że nie ale nie zaszkodzi spytać.

Gieferg

Wszystkie dodatki na drugiej płycie mają polskie napisy. Jedynie komentarz reżysera na pierwszej płycie ich nie ma, ale to mała strata bo Burton zwyczajnie nudzi i nie da się go słuchać. Powtarza po dwa razy w każdym zdaniu zwroty - "You know" i "I mean", 30 minut słuchania i ma się ochotę wyłączyć komentarz w cholerę.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

MR.JACK

Cytat: Gieferg w 23 Sierpień  2009, 19:35:14
Wszystkie dodatki na drugiej płycie mają polskie napisy. Jedynie komentarz reżysera na pierwszej płycie ich nie ma, ale to mała strata bo Burton zwyczajnie nudzi i nie da się go słuchać. Powtarza po dwa razy w każdym zdaniu zwroty - "You know" i "I mean", 30 minut słuchania i ma się ochotę wyłączyć komentarz w cholerę.
Dzięki za info. Przekonaliście mnie jutro jadę i nabywam BR za 19, 90! w media. ;)

Juby

Gieferg nie przesadzaj, że Batmany mają aż takie dobre dodatki. Trochę mało w nich ujęć z planu, i to że trwają niewiele ponad dwie godziny to duży minus (bo jeśli dobrze pamiętam to przy STAR WARS I było ich około 6 godzin). Ale warte są one uwagi.