Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?

Zaczęty przez MJ, 08 Kwiecień 2008, 20:19:22

Altair

"Sama"??? Kurcze, a ja ciągle myślałem, że jesteś w kategorii "MEN"... Przepraszam Cię najmocniej. ;)

Chyba nawet wiem czym takie zjawisko jest spowodowane... Po prostu... Część fanek obyła się z Batmanem już od młodych lat, czy to przez starsze rodzeństwo czy to przez telewizję i inne media. Część zaś nie za bardzo, bo nie miała do tego sprzyjających warunków (mówię o środowisku, zainteresowaniach) i teraz, po latach, wydaje im się, że to już tak czy siak nie dla nich. Ale tu jest błąd! Sam wiem, po przykładzie własnej dziewczyny, że na to nie jest za późno. Ostatnio wyciągnąłem ją TASM i stwierdziła, że świetnie się bawiła i z chęcią zobaczyłaby troszkę więcej Spider-Mana. Gdy troszkę jej poopowiadałem o tym co się z nim działo w komiksach, itp, itp, to stwierdziła, że to bardzo ciekawe, a jeszcze przed seansem obawiała się, że to nie będzie dla niej ciekawe. Opowiadałem jej także trochę o Batmanie, pokazałem plakaty w kinie, ale tu muszę przed TDKR obejrzeć z nią wszystkie poprzednie części żeby była w temacie. Także widzicie, w pewnym wieku to my musimy zafascynować płeć piękną herosami, bo same nie wiedzą od czego zacząć lub obawiają się, że "za dużo tu do ogarnięcia." ;)

Rafalinda

Przepraszam za OffTop, ale muszę bo się uduszę:)

BlackBat, masz najfajniejszy nick na świecie!!! :D

BlackBat

@Altair Pewnie zmylił Cię mój umięśniony Caps Lock XD No problem, pomyśl za to jak mi się udało wykreować sekretną tożsamość, prawie jak Gacek ;)
Moje znajome nie mają ze mną życia, póki co udało mi się przekonać do oglądania serii DCAU większość z nich i bardzo się z tego powodu cieszę  ;D

@Rafalinda Dzięki! Nie zaprzeczę, bo za bardzo lubię postać :D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rexio

Cytat: Altair w 10 Lipiec  2012, 22:01:12
Chyba nawet wiem czym takie zjawisko jest spowodowane... Po prostu... Część fanek obyła się z Batmanem już od młodych lat, czy to przez starsze rodzeństwo czy to przez telewizję i inne media.

"Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci znaczenie".
Szkoda tylko że pomimo tego iż Batman ma nie tylko fanów ale tagże i fanki, to i tak większość dziewcząt czy też kobiet uważa i będzie uważać że taka zajawka to totalna strata czasu i pieniędzy, no i ta cała gadka o "niedojrzałości" i "dziecinadzie".
No cóż, postrzegania społeczeństwa na nie które sprawy nie możemy zmienić.

nighty

moim zdaniem przekonanie, że mało dziewczyn interesuje się batmanem jest tak samo błędne jak stwierdzenie, że dziewczyny grające na konsolach to rzadkość. sama mam całkiem sporo koleżanek, które może nie są jakimiś maniakalnymi fankami nietoperza, ale mają świadomość "z czym to się je", czytają komiksy i mogą pochwalić się całkiem sporą wiedzą na temat uniwersum :) to, że nie chodzą po ulicach z symbolem batmana wytatuowanym na czole nie oznacza, że nie istnieją :D

Johnny Napalm

Po przeczytaniu twojego posta, stwierdzam, że... masz rację. :) Prześledziłem od początku ten topic i tak się zastanawiam - skąd wzięło się to stwierdzenie: Dlaczego tak mało dziewczyn czyta komiksy o Batmanie? Nie wiem, ktoś robił badania? Chyba w Empiku nie odfajkowują przy sprzedaży Batmanów listy: 1 -kupił facet, 2 -kupił facet... 99 -o! Pierwsza dziewczyna kupiła, cud się stał!
Jak zdążę i się wyrobię, to czasem udaje mi się załapać na jakiś konwent komiksowy... dziewczyn jest tam całkiem sporo. Ha! I o Batmanie lubią pogadać... itd, itd ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

W temacie się nigdy nie wypowiadałem... chyba... bo raz, no cóż nie należę do płci do której to pytanie jest raczej kierowane i dwa, zawsze wydawał mi się trochę nieprecyzyjny. Według mnie nighty napisała bardzo dobrze - są kobiety, które interesują się komiksami, i takie które interesują się uniwersum Batmana. Myślę, że dość przyjętym faktem jest, że płeć męska jest w większości, ale tych przykładów ze świata kobiet wcale nie jest tak mało. Świadczyć może o tym liczba pań i dziewcząt, które przewinęły się przez to forum na przestrzeni lat. A to jest zapewne znikomy procent tego ile kobiet miało w swoich rękach czy na swoich monitorach komiks z Batmanem, czy chociażby grało w grę z tą postacią, czy oglądało film. Ludzie w Polsce po prostu się z tym tak nie afiszują, u nas nie ma dobrze rozwiniętych konwentów, czy zlotów. Owszem są, ale nie na taką skalę, jak chociażby w innych krajach Europy. Poza tym dochodzi fakt, że u nas w kraju komiks nie cieszy się dobrą sławą i zamiłowanie do tego medium nie jest pierwszą rzeczą do jakiej niektórzy ludzie lubią się przyznawać. Jeszcze dochodzi do tego procent osób, które są tzw hardcorowymi "nerdami" czy to chodzi o gry czy komiksy. Sam mam kilka takich znajomych, w tym sporo płci żeńskiej, którzy po prostu zatracają się w tym, zamykają się w swoim nerdowskim świecie, grając w gry po 12 godzin, rysując, czy robiąc coś innego nie wychodząc przy tym na zewnątrz zbyt często. Z reguły są to osoby niezbyt popularne niestety (z wiadomych powodów), z wąską grupą znajomych dzielących zainteresowania, więc i kobiety z tego grona (a jest ono większe niż by się mogło większości wydawać) nie należą do tych, które będziemy podrywać w klubach stawiając im drinki, czy nawet na domówkach poznając się przez znajomego. Podsumowując, grupa miłośników komiksu jest po prostu nie widoczna na ulicy. Tak jak to napisała nighty, tacy ludzie na ogół nie chodzą z logiem Batmana na widoku, czy to ze względu na wstyd, czy po prostu rzeczy w praniu, i ciężko jest ich poznać. Dopóki ktoś nie wymyśli okularów podobnych do tych z Oni żyją, które wyróżniałyby nam nerdów to pozostaje nam wiara, większa spostrzegawczość i otwartość na różne typy osób, bo a nóż ta dziwna dziewczyna, która nigdy nic nie mówi ma tak naprawdę identyczne zainteresowania co ty.

BlackBat

Cytat: Air Jordan w 26 Lipiec  2012, 18:02:37
Sam mam kilka takich znajomych, w tym sporo płci żeńskiej, którzy po prostu zatracają się w tym, zamykają się w swoim nerdowskim świecie, grając w gry po 12 godzin, rysując, czy robiąc coś innego nie wychodząc przy tym na zewnątrz zbyt często. Z reguły są to osoby niezbyt popularne niestety (z wiadomych powodów), z wąską grupą znajomych dzielących zainteresowania, więc i kobiety z tego grona (a jest ono większe niż by się mogło większości wydawać) nie należą do tych, które będziemy podrywać w klubach stawiając im drinki, czy nawet na domówkach poznając się przez znajomego.

Story of my life, że tak powiem ;) Chociaż moja grupa znajomych znowu nie taka wąska, jednak w większości zdecydowanie męska. Pewnie w większych miastach jest więcej dziewczyn o podobnych zainteresowaniach. O wiele więcej osób jest wkręconych w samą mangę i anime, niż komiks sam w sobie ale to chyba kwestia popularyzacji.
Za to miałam w klasie koleżankę która oglądała JL i można było z nią fajnie pogadać na ten temat, a naprawdę, nie wyglądała na taką, która by się interesowała. Nighty ma wiele racji w tym co mówi, czasem trzeba włączyć Batgoogle i szukać :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Kwiatek

Marvel podczas tegorocznego San Diego Comics Con przyznał się do ciekawej rzeczy.
W czasie reklamowania nowych tytułów gdzie głównym bohaterem jest kobieta wyjawiłł się że zazdrośći DC większej ilośći czytelniczek zwłaszcza  czytajacy tytuły o Bat rodzinie i ma nadzieje ze dzieki nowym komiksom odbierze im tą grupe czytelników.
A szperając troche głębiej po necie dowiedziałem sie że ulubionymi postaciami z Bat rodziny według żenskiej częśći są Nightwing i Red Hood.

Johnny Napalm

Pewnie dlatego, że jeden ma długie czarne włosy w artystycznym nieładzie.
Drugi zaś ma skórzaną kurtkę, niczym James Dean. No i babeczki chyba na to lecą.
Eureka! Mam patent na komiks, który spodoba się i żeńskiej publiczności. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kwiatek

Ponoć większość Robinów czieszy się popularnośćią wśród płci żeńskiej.

kelen

Biorąc pod uwagę takiego typu serwisu jak Tumblr to jestem skłonny się zgodzić.

BlackBat

Jak fajni nie byli by młodzicy, mnie i tak najbardziej kręci Bruce XD

@Johny Napalm o dajesz, jestem ciekawa ;D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


franek



Show Must Go On!!!