Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#525
Mucha nie wydaje nic z DC Comics od 5 lat, Egmont ma wyłączność w naszym kraju. Co polecamy? Myślę, że najlepiej przejrzeć dział KOMIKSY POLSKA na BatCave, przeczytać opisy i samemu ocenić, czy dana historia jest dość przyziemna, mniej widowiskowa i w stylu, który się preferuje.

Wracając do tematu, zapowiedzi Egmont na pierwszą połowę przyszłego roku już jutro w godz. 17:40-18:25 podczas Cyber MFGiK. Nie kupowałem biletu (zrobiłbym to, gdyby zwyczajnie odbył się w Łodzi), ale myślę, że szybko trafią do sieci. Przykładowy screenshot panelu z Tomaszem Kołodziejczakiem, jak mają wyglądać prezentacje zapowiadanych wydań.



Oby zrzucił jakąś bombę, a nie tylko powtórzył o Kingdome Come i oczywistych tytułach, takich jak kolejne numery bieżących serii.

Juby

#526
Pośpieszyłem się z wczorajszym wpisem, bo już dziś rano pojawiły się przecieki (tak to jest przy festiwalach Internetowych), przez co piszę drugiego posta bezpośrednio pod pierwszym.



- Poza powyższymi czterema tytułami i Kingdome Come, do maja możemy się spodziewać 12 tomu Batmana z DC Odrodzenie, Miasto Bane'a, a także pierwszego tomu Batmana już z nową numeracją, Their Dark Designs.

- W cyklu "Young Adults" poza Catwoman ukaże się również The Oracle Code.

- Do tego dojdą DC: Doom War oraz Dark Nights: Death Metal w twardej oprawie.

Czyli więcej klasyków z Batmanem w pierwszej połowie roku raczej nie uświadczymy, będą aż dwa. :P Egmont pod tym względem zdecydowanie bardziej zadowoli fanów Marvela.

Leon Kennedy

No i to jest miły news. Ze żółwiami też również chętnie poczytam jego przygody.

Shadow of the Bat

Three Jokers i Curse of the White Knight na pewno trafi do mej kolekcji. Poza tym kupię przynajmniej jeszcze jeden tom Detective Comics chociaż drugi tom Tomasiego był dla mnie dużym rozczarowaniem. Ktoś wie jak jakościowo stoi Batman Tyniona?

elwis1982

Detective Comics Tomasiego to jedno wielkie rozczarowanie po 2 tomach, a z tego, co czytalem to dalej nie jest jakoś specjalnie lepiej. Jestem zły tym bardziej, że jego Batman i Robin to była najlepsza seria z całego New 52.

Batman Tyniona to według mnie najlepszy gacek od czasów Morrisona. Pamiętam jak się dowiedziałem, że to on przejmuje stery po Kingu to byłem załamany, bo nie lubię jego Detective Comic, a zmiana status quo po Joker War daje nadzieje na naprawdę fajne przyziemne historie.


Shadow of the Bat

CytatDetective Comics Tomasiego to jedno wielkie rozczarowanie po 2 tomach, a z tego, co czytalem to dalej nie jest jakoś specjalnie lepiej. Jestem zły tym bardziej, że jego Batman i Robin to była najlepsza seria z całego New 52.

No właśnie słyszałem dużo dobrego o jego Batman and Robin więc wiązałem z tym runem spore nadzieje. Potęgowane były także tym, że pierwszy tom jego Detective Comics bardzo mi się podobał. Drugi natomiast to totalna porażka. Czyta się to jakby to napisał jakiś średnio utalentowany fan ficowiec.

CytatBatman Tyniona to według mnie najlepszy gacek od czasów Morrisona. Pamiętam jak się dowiedziałem, że to on przejmuje stery po Kingu to byłem załamany, bo nie lubię jego Detective Comic, a zmiana status quo po Joker War daje nadzieje na naprawdę fajne przyziemne historie.

Dobrze to słyszeć. Zatem po trzecim tomie Tomasiego przerzucę się na Batmana Tyniona.


Johnny Napalm

Dzięki za odpowiedzi. Muszę koniecznie zainteresować się komiksem pt. Świt Mrocznego Księżyca. Sam tytuł jest już ciekawy.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Nie pamiętam za dobrze Świtu Mrocznego Rycerza, ale na pewno wpasowuje się on w historie, o które pytałeś (żadnego ratowania całego świata / Gotham) i dobrze kontynuuje Year One Franka Millera. Matt Wagner czuje postać Batmana, także również polecam (sam zamierzam przeczytać ponownie zaraz po YO, gdy będzie bliżej premiery The Batman).

Juby

#533
Zapowiedzi na luty.



Egmont dość niespodziewanie wyskoczył z kontynuacją DCEased już na 10 lutego! 24 lutego w końcu premierę będzie miało Kingdome Come (360 stron, czyli nowe wydanie DC Deluxe będzie zawierać ponad 100 stron dodatków), a także młodzieżowa Catwoman: W blasku księżyca (nie wiem czy pojawia się w niej Batman) oraz Flash Forward*. W zapowiedziach wciąż brakuje dwunastego tomu Batmana z DC Rebirth (Miasto Bane'a). Zaczynam się zastanawiać, czy komiks ten naprawdę zalicza ponad 3-miesięczne opóźnienie, czy może Egmont po prostu z niego zrezygnował..? Harley też urwali wydając przedostatni trade z USA...

* Dodałem okładkę Flasha, bo z tego co się orientowałem główny bohater spotyka w nim dwóch alternatywnych Batmanów, ale są to gościnne występy w drugim i trzecim odcinku (łącznie Mrocznego Rycerza widać na zaledwie kilkunastu panelach / 8-9 stronach), więc to Q zadecyduje czy dodawać ten komiks do bazy BC czy też nie (to samo z trzecim tomem Supermana - Prawda ujawniona, w którym gościnny występ zalicza Damian Wayne/Robin oraz Batman, z tym że widać go tylko na okładce i dwóch panelach).


Leon Kennedy

No to już wiem co w lutym biorę. Pierwsza historia, którą wydał Egmont jest w moich oczach czadowa, krwawa i co oczywiste każdy może zginąć 🖤 Kontynuację biorę w ciemno. Nie muszę nic o niej wiedzieć 😎

Juby

Ja w lutym tylko Kingdome Come. Myślałem jeszcze o tej kotce, ale podobno jest to dla zdecydowanie młodszego czytelnika, więc sobie daruję.

HUDY

Up
A u mnie możliwe że ta Kocica wpadnie do koszyka, ostatnio jak Tm-Semica dzieciaką zacząłem czytać to po paru stronach... Asterix albo Smerfy ;)
Kingdom Come niby koniecznie ale już mam poprzednie wydanie i może wypaść. Oczywiście chce je też mieć, powiększony format w tym przypadku uczta dla oczu  8)

Leon Kennedy

Kurcze, jest szansa, że pod choinką znajdę kultowy komiks Millera, a może będzie to Gotyk szalonego Szkota? Zobaczymy jak wypadnie losowanie 👻

LelekPL

Może nawet ja skorzystam z Kingdom Come. Nie mam go w kolekcji, ale chyba warto. Z drugiej strony ostatnie dwa komiksy, które kupiłem stoją na półce nawet nie otwarte, więc nie wiem czy niepotrzebnie wydawałbym kase, bo Kingdom Come czekałby raczej ten sam los skoro już i tak go czytałem w formie elektronicznej.

Leon Kennedy

A czemuż tamte leżą? Też je już czytałeś? Ja raczej bym wtedy nie brał... No chyba, że kasa się zajebiście zgadza 🙃