Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nightwing/Batwing (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:59:37

Kujaw

Jednakowo? komiksowy Heimdall czarnoskóry nie by?. Ciekaw jestem te? tego, czym kierowa? si? Burton obsadzaj?c Billy'ego Dee Williamsa w roli Denta, oraz planuj?c obsadzenie Marlona Wayansa w roli Robina w kontynuacji "Batman Returns".  Wiem, ?e marvelowscy Azowie byli ras? kosmitów, nie zaprzecza to jednak teorii o poprawno?ci politycznej. Je?eli odwo?ujemy si? do mitologii danego ludu, to po co podczepia? po to inne nacje. Nie chc? uj?? za rasist?, nie mniej drazni?by mnie np. komiks w duchu ameryka?skiego mainstreamu o bogu Anangamie (bóstwo z mitologii mieszka?ców Wybrze?a Ko?ci S?oniowej) i jego pobratymcach, gdzie jednego z bogów przedstawiono by jako bia?ego.  Ten zarzut odwo?uje si? te? do Nicka Fury'ego z uniwersum Ultimate.
Wybaczcie tego offtopa..

Afryka?ski superbohater to nie jest z?y pomys?. Afryka to kraina wiecznej rozpierduchy, taki superhiro? pasuje tam jak ma?o gdzie, jednak?e po co robi? z niego Nietoperza (chyba, ?e bia?ego i przemianowa? go na Sikaka). Taki heros w kostiumie ??cz?cym typowy superbohaterski trykot z elementami stroju np. Masajów, to by?oby co?.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Guyver87pl

Pewnie masz racj?. A czy s? w ogóle jakie? ciekawe komiksy w "afryka?skim klimacie"? Bo ja z takowych herosów kojarz? tylko Bwana Beasta DC i Black Panthera z komiksów Marvela. Szkoda troch?, bo na przyk?ad z "Batwinga" najbardziej interesuje mnie nie tyle g?ówny heros, co grupa afryka?skich superherosów pojawiaj?ca si? we flashbackach... Mo?e przyda?aby si? jaka? osobna mini seria? Pomys? ma potencja?...

I jeszcze apropos Ultimate Fury'ego: To, ?e wygl?da on jak Samuel L. Jackson to raczej efekt sympatii Briana Hitcha do tego aktora, ni? poprawno?? polityczna... A, ?e pomys? chwyci?, to tak ju? zosta?o. Cho? z drugiej strony i oryginalny design Ult. Fury'ego te? pokazywa? go z ciemniejsz? skór?, wi?c mo?e i pierwotnie chodzi?o o co? innego...

Roy_v_beck

Cytat: KujawDla mnie pomysł na czarnego Batmana brzmi jak kiepski żart, albo przejaw poprawności politycznej, jakiej pełno teraz w amerykańskiej kulturze
A dla mnie dziwne by było, gdyby w Afryce Batman był biały. Przecież tam większa część społeczeństwa jest czarna jak noc, to niby czemu ich Batman nie miałby być biały? To nie jest poprawność polityczna, tylko realizm. Jak Batman zwerbował kolesia w swoje szeregi w Chinach to nie był to skośnooki?

Cytatjednakże po co robić z niego Nietoperza
Kostium ma na tyle inny, że nie myli się z Batmanem, a przynajmniej podobnego sprzętu mogą używać, to dosyć praktyczne rozwiązanie, no a tam w Afryce też mają nietoperze (patrz "Ace Ventura 2"), więc to jak najbardziej odpowiednie zwierzę, którego można się bać.

Kujaw

#18
Roy_v_beck czy Ty czytaj?c posty, na bie??co wy?apujesz zdania, do których si? odnosisz? Bo  chyba nie przeczyta?e? moich wypowiedzi w ca?o?ci. Chyba, ?e bardzo pobie?nie.
Nie czepiam si? tego, ?e Batwing jest czarny sam w sobie, tylko, ?e murzyn ubieraj?cy si? jak Batman wygl?da po prostu debilnie. Oczywi?cie, ?e ma inny kostium ni? Gacek, ale ma kostium nietoperza (swoj? drog? strasznie idiotyczny projekt). Tworz?c afryka?skiego herosa, mogliby t? "afryka?sko??" jako? podkresli? w wygl?dzie, a tak wygl?da jak batmanowa wersja Steela. Gdyby zrobi? cos w stylu ChiefMan-of-the-Bats'a (prócz imienia, ma sie rozumie?). Do czego zmierzam? Po prostu DC posz?o po najmniejszej linii oporu wprowadzaj?c samodzielna seri? dla postaci, któr? ubrano na batma?sk? mod??, ?eby (nie oszukujmy si?) by?a lepiej zauwa?alna. Przeci?tny odbiorca pr?dzej zainteresuje si? postaci?, która przypomina jak?? inn?, ikoniczn? posta?. Nie pasuje mi nietoperzowaty image Batwinga tak jak nie pasuje mi ca?a idea Batman INC., któr? uwa?am za jedn? z najwi?kszych pomy?ek w DC. Po prostu taka mam wizj? postaci Batmana, to jest jednoosobowa krucjata, a nie cosplay. No i jeszcze jego imi?, Batwing. Ma?o wydumane, ale za to chwytliwe.,..
Cytatpatrz "Ace Ventura 2"
Czy przeczyta?e? do ko?ca zdanie, które zacytowa?e?, czy mo?e nie wyczu?e? ironii? My?l?, ?e dla takiego kontynentu jak Afryka, sa bardziej charakterystyczne rzeczy ni? nietoperze.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

LelekPL

Podkre?li? "afryka?sko??"? Czyli, ?e ma niby chodzi? w przepasce na biodrze i z dzid?? Mam nadziej?, ?e zdajesz sobie spraw?, ?e w Afryce s? normalne miasta i mieszka?cy z podobnymi warunkami jak tutaj czy gdzie indziej na ?wiecie...

Ale zgodz? si? z Tob?, ?e zrobienie Batman Afryki to do?? leniwy pomys? na pierwszy rzut oka (z reszt? te? mi Batman Inc nie pasuje - umniejsza to troch? roli Bruce'a w uniwersum DC). Te? bym wola? ca?kowicie oryginalnego bohatera w Afryce, bo to jest miejsce absolutnie pasuj?ce do komiksu, z problemami jakimi si? zmaga i jest tam miejsce, wr?cz zapotrzebowanie, na superbohaterów.
Jednak seria jest na prawd? dobra, mimo wszytko. W?a?ciwie to jest jeden z tych numerów po które "si?gam" najch?tniej. Wci?gn??o mnie ju? od pierwszego numeru i ma fajnego wroga w postaci Massacre. Mo?e powinine? da? jej szanse.

Poza tym +10 pkt za Sikake :D

Kujaw

CytatPodkreślić "afrykańskość"? Czyli, że ma niby chodzić w przepasce na biodrze i z dzidą?
Jasne, że nie, z resztą o tym jak mniej więcej wyobrażałbym sobie taki kostium też już pisałem. Chociaż... Móglby zakładać przepaskę na spodnie, taki "hołd" dla superbohaterskich majtek :D

CytatMam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że w Afryce są normalne miasta i mieszkańcy z podobnymi warunkami jak tutaj czy gdzie indziej na świecie...
Troszeczkę wiedzy o świecie posiadam, więc obiło mi się o uszy :)

CytatMoże powinineś dać jej szanse.
Niewykluczone, że kiedyś z braku laku lub z czystej ciekawości sięgnę. Na razie pozostaje nieprzekonany.

CytatPoza tym +10 pkt za Sikake
:D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Guyver87pl

CytatJasne, że nie, z resztą o tym jak mniej więcej wyobrażałbym sobie taki kostium też już pisałem. Chociaż... Móglby zakładać przepaskę na spodnie, taki "hołd" dla superbohaterskich majtek :D

Już chyba próbowali coś takiego zrobić... I jak tu nie kochać Silver Age? ;D



A tak serio, to dziś przeczytałem, że design Batwinga, jest podobno oparty na tym pojedynczym panelu z "Batman #250":



Jeśli ktoś jest zainteresowany, to artykuł na ten temat jest tu:

http://scans-daily.dreamwidth.org/2241031.html?thread=74944263

Kujaw

#22
CytatI jak tu nie kochać Silver Age?
Nie da się nie kochać :D

A co do drugiego... I tak lepszy taki niż ten poniżej



"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

EndrjuSzopen

Batwing #4
W?a?nie sko?czy?em czyta? nowy numer Batwinga, który g?ównie skupiony jest na konkretnych wydarze? z przesz?o?ci Davida oraz momencie, w którym zmieni? on swoje nastawienie co do zabijania ludzi (w #3 mogli?my zobaczy?, ?e wojakiem by? ho-ho i innych wojaków by? w stanie zabi? bez wi?kszego problemu, przy okazji broni?c niewinnych ludzi) oraz straci? blisk? osob?... I naprawd?, jestem coraz to pewniejszy to?samo?ci Massacre'a; nie pojawia si? on na ?adnej stronie w tym zeszycie, ale retrospekcje póki co utrzymuj? mnie w moich podejrzeniach.

A poza tym - zmieni? si? rysownik i niestety seria nie ma ju? takich fajnych, charakterystycznych rysunków, a szkoda.

Drawski

@EndrjuSzopen
czwartego numeru jeszcze nie czytałem, ale poprzednimi trzema jestem wręcz oczarowany, a historia afrykańskiego Batmana zaciekawiła mnie jeszcze bardziej aniżeli oryginału. Batwing jest chyba jedynym pozytywnym skutkiem Batman Incorporated. Ja też się domyślam tożsamości Massacre, a jestem nawet jej pewien, i myślę że myślimy o tej samej osobie ;)


Rado

Sięgnąłem ostatnio po numery 15 i 16 Nightwinga, czyli tie-in z DotF. Sięgnąłem, bo słyszałem w wywiadzie, jak Higgins mówi, że jego Joker jest wzorowany i mocno inspirowany TAS-em i Markiem Hammilem. Sam chciałem się przekonać jak to wygląda, no i wygląda zacnie. Joker Higginsa jest naprawdę mocny, monologi ma dobre, a to co robi Nightwingowi i jego znajomym z cyrku jest świetne. No i numer #16 kończy się również motywem z tacą.

kelen

Na mnie Nightwing 15 wciąż czeka do przeczytania z zamówień (okładka z maską Jokera skusiła). Skoro tak dobrze o nim mówisz, to chętnie tam zerknę szybciej.

Rado

W #15 Jokera jest stosunkowo mało (w 16 klaun się rozkręca), ale mimo tego fajnie zabawia się psychiką Dicka. Podobało mi się określenie skierowane do Nightwinga: "Bat-fake".

kelen

Bat-fejkiem te? chyba nazywa? Joker Terry'ego w "Batman Beyond: Return of the Joker".