Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Juby

Podobno jednak nie ma być to solowy Superman, a gościnny występ Cavilla w jednym z filmów DC, które mają ruszyć z produkcją po zażegnaniu pandemii.

https://deadline.com/2020/05/man-of-steel-henry-cavill-superman-warner-bros-1202945025/

Dobre i to, ale nie ukrywam, że liczyłem (wciąż liczę) na więcej. :(

Leon Kennedy

Myślę, że jeśli faktycznie dojdzie do tego cameo ( może nie będzie to tylko jedno), to jest to praktycznie równoważne z tym, że jeszcze Cavilla w solowej produkcji z 'S' na klacie zobaczymy 😆

Q

Podobno nie ma to być tylko jedno cameo ale częstsze występy. Padają porównania do Hulka i Nicka Fury'ego z Marvela. Co prawda szkoda, że to oddzielny film, ale może jeszcze do tego dojdzie. Biorąc pod uwagę moce Supermana, to w pewnych sytuacjach może i lepiej się sprawdzi jako drugoplanowa postać, jeśli nie mają pomysłu na solowy film.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#243
Jeśli nie mają pomysłu, niech dzwonią. Podam im kilka(set), albo rzucę kilkoma tytułami komiksów, na podstawie których mogliby się wzorować. ;)

Sądzę, że bardziej niż brak pomysłu, wpływ na taką decyzję miał napięty harmonogram Haneryka, który co roku będzie na planie nowego sezonu Wiedźmina. Poza tym, niesamowite że filmy o Supermanie wychodzą do kin od 42 lat i w kółko tylko wałkują: a) jego origin; b) wahania, czy być Supermanem, czy tylko Kentem; c) walkę z Zodem; d) starcia z Luthorem. A przecież powstało tyle wspaniałych historii o Supermanie, a galeria jego przeciwników jest jedną z najokazalszych w świecie komiksów. :(

Q

Problem, że powinni przy Supermanie postawić na mniejszą skalę zagrożenia. Nie Zod mogący zniszczyć całą planetę, czy Doomsday. Coś wymagające dziennikarskiego zaangażowanie Clarka i Lois, a nie tylko siły Supermana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Zawsze mnie denerwowało to ciągłe wałkowanie Luthora przez tyle lat/części.. Już Zod to lepiej, bo był w sumie tylko raz, ale z drugiej strony Es ma spoko i do tego większy wachlarz przeciwników niż ci dwaj, a oni w sumie uparli się najbardziej na tego Lexa 😑 Pomysł z większym wykorzystaniem Clarka/Lois i ich dziennikarskiego dociekania prawdy byłoby dobrym podejściem. Taka bardziej przyziemna historia w której mogliby się wykazać.

Rado

Pomysł na Supermana z mniejszą skalą zagrożenia jest bardzo ciekawy, ale mnie się marzy porządny filmowy Brainiac i dobra historia o nim, a to powinna być waga ciężka. Zmniejszenie jakiegoś ziemskiego miasta, kryptońska przeszłość Brainiaca - Kandor, może gdzieś tam jeszcze można by wcisnąć Metallo.

Mr.G

O tak, Metallo w końcu by się przydał. Ale z drugiej strony, to znowu będzie się opierać na motywie kryptonitu, a ten był podobnie wałkowany jak Luthor. Co nie znaczy, że i ta postać jest już wyciśnięta w pełni - ja na przykład wciąż czekam na Lexa-Prezydenta USA, uwielbianego przez lud, co tylko utrudniłoby eSowi walkę z nim.
Ale wracając do motywu dziennikarskiego, faktycznie można by w końcu poświęcić temu nieco więcej uwagi. Już pomijając przeprowadzenie dobrego dziennikarskiego śledztwa, zawsze strasznie niedopowiedziane wydawało mi się to, że Clark - chłopak ze wsi bez wyższych studiów i niekoniecznie przejawiający jakiekolwiek ciągoty dziennikarskie - nagle dostaje biurko w bodajże najważniejszej redakcji. Ot tak, bo uznał że to dobry sposób na dostęp do informacji. To może, by nieco to urealnić, zamiast robić go czołowym dziennikarzem, wcisnąć Kenta do jakiegoś archiwum w piwnicy albo do odpowiadania na listy czytelników? To też dobry, a może nawet lepszy pomysł na poznanie bolączek szaraczków, a przy okazji bardziej pasowałoby to do niezauważanego-i-ignorowanego-przez-wszystkich-Clarka a i jego zwalanie roboty spowodowanie ciągłym ratowaniem świata też mniej rzucałoby się w oczy. Również dodałoby to ciekawego smaczka jego relacji z Lois: on z samego dna redakcji, ona zaś legenda z najwyższego piętra.

A wracając do planów DCEU, robienie z Supermana wyłącznie gościa w innych produkcjach w ogóle mi nie leży. Do licha, przecież to ikona DC! Zasługuje - a zwłaszcza w wydaniu Cavilla - na porządną, samodzielną historię. I to najlepiej kończącą raz na zawsze to poszarpane pseudo-uniwersum.
Co by jednak nie było, pojawiają się głosy, że te rozmowy z Geraltem... przepraszam, Cavillem są bardzo wczesne i bardzo niepewne.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 29 Maj  2020, 23:20:50Zawsze mnie denerwowało to ciągłe wałkowanie Luthora przez tyle lat/części.. Już Zod to lepiej, bo był w sumie tylko raz

Jak to raz? Był w Supermanach 1 i 2, był w Smallville, był w Man of Steel, a w sumie krótko, ale przewinął się też w BvS.

Skromne dziennikarskie śledztwo, globalne zagrożenie ze strony Brainiaca, Lex-prezydent USA, a nawet wylot Supermana na Apokolpis by mierzyć się z Darkseidem, czy innym Mongulem przez cały film - pomysłów na solowe przygody Supermana jest mnóstwo. Szkoda, że przez ponad 4 dekady bystrzakom z Hollywood wyobraźni starczało jedynie na origin i rozterki głównego bohatera. 1-2 filmy i już mają związane ręce, nie widzą co dalej robić, a jakoś w komiksach udaje się od ponad 80 lat (w kreskówkach też). :( Wielka szkoda, bo po Batmanie jest to mój ulubiony superheros komiksowy.

Q

Seriali animowanych to Superman ostatnio nie ma, na tym tle więcej pomysłów mają jednak na Batmana.


Superman poza Ziemią, jak obecność innych Kryptończyków u mnie powoduje spadek zainteresowania, więc preferowałbym przyziemną sprawę z zamieszanym Lexem-prezydentem. Problem w tym co może być wyzwaniem do superbohaterach o takich mocach. Ratowanie kotka z drzewa, zatrzymanie pociągu z rabusiami? Powinni osadzić Supermana w lata 40. to mogłoby być ciekawe.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Rozwiązanie zbyt rozmaitych umiejętności Supermana to kwestia bardzo prosta do rozwiązania i można ją nawet wpleść w fabułę śledztwa (ktoś pozbawia Supermana mocy, Superman znika, a Clark i Lois prowadzą śledztwo, co się stało). I już mamy pomysł na film z tym superbohaterem jakiego jeszcze nie było.

Henry ma 37 lat. Mam nadzieję że dogadają się z nim zanim wejdzie w taki wiek, że przydałby się recast. Po 40stce może jeszcze spokojnie zagrać w dwóch Supermanach.

Leon Kennedy

Cytat: undefinedJak to raz? Był w Supermanach 1 i 2, był w Smallville, był w Man of Steel, a w sumie krótko, ale przewinął się też w BvS

Liczę jego konkretne występy, a nie przykładowo zwłoki 😋 A w pierwszej części to gdzie on tam był, bo ja nie kojarzę na ten moment...  Zaś o Smallvile całkowicie zapomniałem. Czyki było go trochę więcej, ale nie na poziomie Lexa.

Juby

Supermany 1 i 2 były nagrywane jednocześnie, Terence Stamp grał w nich Zoda. W pierwszym Supermanie widzimy jedynie jego proces na Kryptonie, w drugiej był już głównym łotrem. Man of Steel było jego trzecim pojawieniem się w filmach z Supermanem.


Leon Kennedy

Kompletnie o tym zapomniałem 😋 A, że kręcili dwie części równocześnie, to nawet nie wiedziałem.

Juby

DC FanDome potwierdzone!

Wirtualny konwent mający zastąpić fanom DC Comics anulowany ze względu na pandemię koronawirusa Comic-Con w San Diego odbędzie się  22 sierpnia i zgodnie z przeciekami będzie nosił nazwę DC FanDome. Wydarzenie wystartuje o godzinie 19:00 polskiego czasu i ma potrwać pełne 24 godziny.

Możemy się spodziewać sporo nowych materiałów z nadchodzących filmów DCEU, w tym finałowej zapowiedzi WW84 i zwiastuna do Zack SNyder's Justice League. Być może doczekamy się też czegoś nowego w temacie Batmana Matta Reevesa.