Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Asylum

Zaczęty przez Firm, 15 Sierpień 2008, 01:42:55

Jacko

Gra ukończona w finale podjąłem się walki jednak z
Spoiler
Jokerem. A no i przyznam że końcówka może być zapowiedzią sequela, chodzi o Killer Croca który w morzu znajduje resztki Tytanu może być ciekawie. :] 
[Zamknij]

Mihcim

Gra ma...
Spoiler
Trzy zakonczenia jedno z Killer Crociem, jedno z Scarecrowem a drugie z Banem. Raczej tylko tworcy chca powiedziec ze te postacie powroca a glownym albo moze mini wrogiem w 2 czesci ma byc Two Face : )
[Zamknij]

Jacko

Mihcim nie ma zako?czenia z Bane'm tylko z
Spoiler
Jokerem.
[Zamknij]

Crane

Nie rozumiesz. Finałowa walka jest jedna, ale są 3 (losowe) scenki końcowe, każda z inną postacią.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Jaruto

#709
Jutro kolejny DLC, wiecie coś o nim więcej?
Wiadomo tylko, że to jakiś "Prey in the darkness" i na razie powiedzieli, że na PS3 only ale nie jest powiedziane do końca na ile platform się pojawi.

1. rename "Batman Arkham Asylum" folder to "Batman Arkham Asylum 2"
2. run the 1.1 patch (get it here http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=95819)
3. copy every thing in the newly created "Batman Arkham Asylum" folder into "Batman Arkham Asylum 2". Overwrite EVERYTHING.
4. delete "Batman Arkham Asylum" folder
5. rename "Batman Arkham Asylum 2" back to "Batman Arkham Asylum"
6. run game and play!

Postępujcie zgodnie z instrukcją a napewno wam zadziała Physx ;)

Jacko

A no chyba że tak. Warto chyba przechodzić tą grę jeszcze parę razy by zobaczyć wszystkie zakończenia :D

bartekb

Jaruto, ściągnąłem plik który podałeś. Po rozpakowaniu mam folder "content", taki jak w grze, i plik tekstowy, w którym napisano
1. Install PhysX
2. Run setup.exe
3. Run the launcher and open physX
I pytanko: po co mam zmieniać nazwę głównego katalogu z grą? Nie wystarczy jak skopiuję cały folder "content" z patcha i zastąpię nim zawartość gry?
A najlepiej jakbyś podał krok po kroku co zrobić żeby było ok, bo co innego mówi angielski opis w Twoim poście, a co innego angielski opis w w/w pliku tekstowym...:)

Bunch

Moje pytania:

- Jak mogę pobrać tę dodatkowa zawartośc przez GFWL. Zrobiłem profil ale na OFFLine i gdy chcę dołączyć do usługi Live wyskakuje okienko:



Pamiętam, ze przy pierwszym razie wpisałem jakiś kod. Może się pomyliłem i to jest tego przyczyną? Jak zatem ponownie wpisać ten kod, gdzie go szukać? Czy może to czego innego wina? Pierwszy raz chce skorzystać z GFWL w celu pobrania tych darmowych dodatków. Wytłumaczy mi ktoś co mam zrobić?

Reszta pytań jest spoilerowa:
Spoiler


- Gra ma trzy zakończenia? Od czego zależy każde z zakończeń? Czy od poziomu trudności czy też nie. Grałem na ŚREDNIM i po napisach była scenka króciutka z Killer Crociem.
- jakiś serwis podawał więcej postaci, że się pojawią, ale te postacie pojawiają się na kartach jedynie, prawda? Bo przykładowo zapowiadanego pingwina nie ma jako więźnia - pewnie jest na karcie (nie wiem bo nie odkryłem, domyślam się). Czy chodziło o same karty? Pojawienie się postaci - ale na kartach, które odkrywamy za zagadki.

[Zamknij]

Fusek

 Kurczę panowie jak ja wam zazdroszczę. Ze mną Cenega w kulki leci i gry jak nie miałem tak nie mam :D.

bartekb

Fusek, ja dziś dostałem;)
Posted on: 24 Wrzesień  2009, 14:52:06

 No dobra, grę spatchowałem, Physx jest, ale zaraz na początku(pierwszy filmik z Gordonem) wywala mi grę do windowsa. Ktoś wie co z tym zrobić? Czy ponowne zainstalowanie gry bez aplikowania patcha 1.1 pomoże?

Bunch

bartekb - ja wiem co zrobić.  NIE INSTALOWAĆ TEGO.
Sami twórcy gry mi to powiedzieli!

Fusek

 Mam już grę. Niestety mam z nią pewien problem. A mianowicie problem z głosami bohaterów podczas rozgrywki. Powtarzają się np. Gacie..Gacie, Krokodyl...Krokodyl. To nie do zniesienia błagam pomóżcie!!!

Jaruto

Co do GFWL zainstalujcie sobie wersj? 3.0 bodaj?e i jak macie konto na live to wystarczy wej?? w plik GFWLClient i tam si? zalogowa? a nast?pnie ju? w grze to powtórzy?, loguj?c si? nie wywali wtedy.

1. Zmie? nazw? folderu Batman Arkham Asylum dostawiaj?c po spacji "2".
2. Utwórz folder Batman Arkham Asylum (najlepiej obok folderu w podp. 1.
3. Skopiuj zawarto?? patcha do folderu w podp. 2.
4. Uruchom setup.exe i zainstaluj patcha 1.1 (program wykryje fake folder i utworzy nowe pliki do folderu Batman Arkham Asylum.
5. Skopiuj utworzone pliki i podmie? ca?? zawarto?? do Batman Arkham Asylum 2.
6. Przywró? nazw? pierwotn? folderu (czyli Batman Arkham Asylum kasuj?c 2).


$aimon: "Wlasnie ukonczylem gre, podziele sie wrazeniami. Kompletnie nie rozumiem oceny GOLa 96%. Wg mnie najblizej tej grze do jakiegos tomb raidera, tyle tylko ze w swiecie batmana. Dziwne ze za sam swiat, jego dobre odwzorowanie i postac batmana a przede wszystkim jokera, gra dostala gratisowo kilkadziesiat procent.

Gra jest spoko, wciaga, mozna sie przy niej fajnie pobawic. Grafika tez spoko, optymalizacja tez niezla. Klimat fajnie utworzony, czuc gotham i batmana. Fabula raczej kiepska, jak to batman, ale znosna. Niestety po pewnym czasie gra nudzi, zwlaszcza w poziomach gdzie jest akrobacja i rozgramianie 20 przeciwnikow. O tyle jednak dobrze ze nie musialem jej konczyc 'na sile', jak niektorych trefnych gier; poprostu jest to raczej odstresowacz niz przygoda. Wnioski:

+grafika
+klimat
+fajne t?o - informacje o postaciach, ich historie, nagrania audio itp
+komiksowe efekciarstwo
+powiedzmy ze fabula

+- walka - niby rozwiazana dobrze ale nudna strasznie po krotkim czasie

- skryptowosc i liniowosc - wiem ze bez skryptow trudno zrobic gre ze scenariuszem ale za bardzo to sie dawalo we znaki, mogli zwiekszyc interakcje z otoczeniem i swobode
-brak mozliwosci kamery fpp
-kiepskie zagadki, brak wyzwan
-widok detektywa
-przesycenie konsol?
-drobne bledy i smieszne gagi
-idealna cichociemnosc batmana, AI

Jak dla mnie ocena 65-70"

Mo?e mnie kto? o?wieci?... jakie skrypty? Oo

bartekb

Tak robiłem, Jaruto, niestety patch powoduje, że gra mi się kiełbasi na filmiku z Gordonem, choć nie wiem dlaczego(wyskakuje okienko "game copy protection failed" i tyle). Na razie gram bez PhysXa, choć przyznam, że to nie to samo... Brakuje mi tych oparów i pękających kafli, które sprawiają, że otoczenie jest mniej sterylne...;) Poczekam na polskiego patcha. Ciekawe jak EIdos się pospieszy?

kelen

Lol, tez nie rozumiem co koles ma na mysli przez skryptowosc.