Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dr House

Zaczęty przez Altair, 02 Sierpień 2010, 22:20:08

Juby


Altair

Ty, a myślałem, że nie zrobią już takiej głupoty! :P Prędzej spodziewałbym się uśmiercenia jakiejś ważnej postaci niż tego. Trochę bez sensu. Czyli jednak chcą koniecznie wrócić do starej formuły. Może to i lepiej?

Juby

Lepiej, bo wczorajszy odcinek dużo lepszy (ale zakryj ten spoiler!). ::)

Mihcim

Caaaaaanonballl!!!!

Juby

#19
No i zako?czy? si? 7 sezon serialu. Niestety mimo fajnego w?tku z nog? House'a w ostatnich trzech odcinkach, a tak?e mimo rewelacyjnie zapowiadaj?cego si? fina?owego odcinka, zako?czenie zawiod?o. :P

Odcinek wprawdzie by? bardzo dobry, ale ostatnie dwie minuty nic nie pokaza?y (co jest? co dalej? co to ma by? i do czego d??y?) za co ma u mnie du?ego minusa. Ogólnie s?dzi?em, ?e szósty sezon to najs?absza seria jak? da si? zrobi?, jednak w siódmej zaledwie 3 odcinki oceni?em na 9, a ?adnemu nie wystawi?em maksymalnej oceny (po raz pierwszy) i to w tej serii znajduj? si? 3 najs?abiej ocenione przeze mnie epizody (najgorszym z ca?ego serialu jest The Fix). Spadek wzgl?dem serii szóstej wyniós? a? 11,9% a sadzi?em, ?e to szósty sezon odniós? ogromny spadek (-5,7%).

A oto jak obecnie prezentuj? si? moje oceny sezonów Dr House'a (podliczona ?rednia ocen odcinków):

SEZON 1 - 8,50 (3 odcinki ocenione na 10)
SEZON 2 - 8,96 (7 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 3 - 9,04 (8 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 4 - 8,94 (5 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 5 - 8,63 (4 odcinki ocenione na 10)
SEZON 6 - 8,14 (1 odcinek oceniony na 10)
SEZON 7 - 7,17 (0 odcinków oceniony na 10)


Siódma seria mia?a zdecydowanie najgorsze zako?czenie, ale ju? zapowiedziano 18 odcinkowy fina? w 8 serii serialu (bez Lisy Edelstein :-\). Mam nadziej?, ?e twórcy troch? odbij? si? od dna, bo nie chc? obni?a? Dr House'owi oceny na 8 (tym bardziej, ?e jeszcze 2 lata temu by? to mój ulubiony serial). :P


Manigoldo

Zawsze oceniasz w ten sposób? house jest cały czas dobry, ba,  bardzo dobry, ale ewoluuje.

Juby

#21
House jest dobry, ale kiedy? by? GENIALNY. Zawsze oceniam tak, ?e je?li ca?y serial nie trzyma poziomu bo niektóre sezony kulej?, to traci na jako?ci ca?o??.

Post Merge: 27 Maj  2011, 21:01:20

http://www.film.org.pl/prace/house_rekin.html - wyszed? ?wietny artyku? o os?abieniu House'a...

Altair

No i wielkimi krokami zbli?amy si? do fina?owego odcinka..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71ZYWWQLjWo - Promo "Everybody Dies".

Ci??ko co? napisa? i jednocze?nie nie zaspoilerowa?. Powiem tak: Mam nadziej?, ?e nie sko?czy si? to tak do?uj?co jak wygl?da. Wiadomo?? z Wilsonem by?a dla mnie ma?ym szokiem. Ogólnie samo 21 sekundowe promo strasznie wzruszaj?ce... Ko?czy si? jaki? okres dla seriali i jako fan House'a... No có?, ci??ko mi si? z tym pogodzi?. ;)

Juby

Od pocz?tku szóstego sezonu poziom "Dr House'a" zacz?? dla mnie stanowczo spada?. Po zako?czeniu siódmej serii postanowi?em mu nawet obni?y? ocen? na 9/10. Od czasu "Broken" czeka?em na odcinek, który móg?bym da? maksymaln? not? i w ostatnim momencie si? doczeka?em.

Liczy?em, ?e wielki fina? b?dzie czym? takim jak i sama posta? House'a, czyli bardzo przygn?biaj?cy i wzruszaj?cy (do dzisiaj by?em jednym z tych, którzy twierdzili, ?e fina? pi?tek serii by? idealnym zako?czeniem). Otrzyma?em natomiast mocno psychologiczny, melancholijny i zaskakuj?cy epizod, po którym jedyne co mog?em zrobi? to si? u?miechn??. Greg w ko?cu podj?? s?uszn? decyzj? (nie tak jak w przypadku Cuddy) i pozosta? z wiernym przyjacielem. By?o bardzo zaskakuj?co (nigdy bym nie przewidzia? takiego przebiegu wydarze?) i urwano histori? w idealnym momencie (bez pokazania ?mierci ?adnej postaci). Fantastycznym zabiegiem by? tak?e powrót niemal wszystkich bohaterów serialu (poza Cuddy - niestety - i Lucasem).

Nie jest to na pewno czo?ówka najlepszych odcinków serialu i by? mo?e ostatni epizod nie zas?uguje na dziesi?tk?. Ale przyznaje mu tak? not? bo przypomnia? mi on dlaczego od kilku lat siada?em przed telewizorem z przej?ciem obserwuj?c rozwój wydarze? jednego z najlepszych serialu jakiego mia?em przyjemno?? ogl?da?. Ciesze si?, ?e tak to si? sko?czy?o.

Jako, ?e zawsze po ogl?daniu odcinków ocenia?em je wszystkie na filmwebie, przedstawiam rozpisk? sezonów i ich ocen.

SEZON 1 - 8,50 (3 odcinki ocenione na 10)
SEZON 2 - 8,96 (7 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 3 - 9,04 (8 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 4 - 8,94 (5 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 5 - 8,63 (4 odcinki ocenione na 10)
SEZON 6 - 8,14 (1 odcinek oceniony na 10)
SEZON 7 - 7,17 (0 odcinków oceniony na 10)
SEZON 8 - 6,68 (1 odcinek oceniony na 10)
= 8,26 (29 odcinków ocenionych na 10)

Mimo i? z ocen tego nie wida?, to bardziej podoba? mi si? ósmy ni? siódmy sezon (mo?e w trakcie jego emisji by?em mniej pob?a?liwy i dlatego ?rednia jest ni?sza). Serial ma u mnie nadal 9/10 i jest w czo?ówce ulubionych. Ciesze si?, ?e ogl?da?em go przez ostatnie 8 lat i polecam wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli. ;D :( :'( 8)

Altair

Finał jest, jak sam Robert Sean Leonard powiedział, bardzo "uplifting". ;) właśnie czegoś takiego się spodziewałem. Wraz z Housem kończy się pewna epoka... Chociaż końcówka BYĆ MOŻE zapowiada nam, że nie będziemy musieli się rozstawać z tym światem i kiedyś do niego wrócimy. ;)

Post Merge: 22 Maj  2012, 23:01:09

Genialny finał genialnego serialu.

darkside

Jestem ju? po finale, i by? on... epicki. W?a?nie czego? takiego si? spodziewa?em, zdziwi?bym si? gdyby zako?czyli serial w bardziej 'ug?askany' sposób. House odszed? w wielkim stylu, a co najwa?niejsze w swoim stylu:

Spoiler
w ko?cu upozorowanie w?asnej ?mierci dla przyjaciela to dzia?anie bardzo w stylu Grega ;)
[Zamknij]

Jakby kto? wiedzia? jak nazywa si? piosenka puszczona na koniec (ta przy pokazaniu dalszych losów innych bohaterów) i by napisa? mi tytu?, by?bym bardzo wdzi?czny.

A fina? oceniam 5/6, z czystym sumieniem.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Juby

darkside, nie wiem czy wiesz, ale ostatnia piosenka w serialu to taki ukryty smaczek (przez któy podciągnąłem odcinkowi ocenę)? Piosenka ta zwie się "Enjoy Yourself" (jest wielu jej wykonawców, nie wiem, czyją wersje wykorzystano w odcinku) i była już ona śpiewana w serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=-L-JFdpw0x0&feature=related

;)