Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Polityka i światopogląd

Zaczęty przez LelekPL, 24 Kwiecień 2020, 08:55:42

Johnny Napalm

Cytat: Juby w 26 Kwiecień  2020, 10:37:14Mamy o tyle szczęścia, że i jak, i moja ukochana, pracujemy w biurach, a przy nagłośnieniu pandemii, i ją i mnie wysłali na home office. Tak więc pracujemy z domu, od poniedziałku do piątku praktycznie 24h na dobę w mieszkaniu(...)

Heh, a jak ktoś właśnie tak ma. On i ona pracują w domu, to jak w międzyczasie się poprzytulają lub coś więcej, to jest to już romans, mobbing, czy już molestowanie w miejscu pracy?  ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Heh, nie doprecyzowałem. Pracujemy w różnych biurach, w różnych firmach, w ogóle w innych zawodach. Także jeśli nawet coś w trakcie pracy, to o żadnym molestowaniu nie może być mowy. ;)

Poza tym, ten wpis jest już nieaktualny. Moja firma zaczęła wdrażać powrót pracowników do biura. Byłem w nim w dniach 8-10 oraz 15-17 czerwca (czyli dziś), a od najbliższego poniedziałku wracam na stałe. Z oczywistych względów, jest nas może 1/3 załogi, a ja siedzę w pokoju z jedną koleżanką, choć stoi tu 8 biurek.

LelekPL

Ja chyba wracam w lipcu. Nie wiem czy się cieszyć czy smucić. Z jednej strony na pewno łatwiej będzie się skupić na pracy, ale z drugiej jak jestem w domu z kotem i psem to przyjemniej się żyje człowiekowi i będę bardzo za nimi tęsknił teraz w pracy. Ale może wcześniej będę kończył pracę. Na pracy zdalnej zauważyłem, że rozwalam sobie dzień pracując często do 19, zamiast kończyć planowo o 16. Na pewno to pomoże jak wrócę do uczenia w szkole. No i dom znowu stanie się oazą spokoju nie związanego z pracą. Wracam i odpoczywam... a potem zmywam i odkurzam ;)

Johnny Napalm

#48
Cytat: Juby w 17 Czerwiec  2020, 08:12:41Heh, nie doprecyzowałem. Pracujemy w różnych biurach, w różnych firmach, w ogóle w innych zawodach. Także jeśli nawet coś w trakcie pracy, to o żadnym molestowaniu nie może być mowy. ;)

No to nie mobbing uprawiasz, tylko wrogie przejęcie.

Cytat: undefinedWrogie przejęcie – proces uzyskania kontroli nad spółką poprzez nabycie jej akcji w liczbie wystarczającej do kontroli i zarządzania nią, który to proces nie zyskał akceptacji kierownictwa spółki przejmowanej (...)
To na końcu to chyba o rodzinie lub o przyjaciołach spółki.


Ja to dzisiaj jakieś challenge pomagałem filmować już od 6.55, bo ktoś nominował kogoś do czegoś, robiąc to ok. 16.00 w poniedziałek, a challenge można wykonać tylko w 48 godzin. I tak się bawią i innych włączają – spontanicznie – w takie akcje.

Cytat: LelekPL w 26 Kwiecień  2020, 15:45:16To ciekawe bo my od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad wyjazdem do Skandynawii na jakiś czas (do 5 lat). Między innymi dlatego podjąłem nową pracę w banku, żeby coś lepszego tam znaleźć znając tylko podstawy szwedzkiego. Ten 6 godzinny dzień pracy jest bardzo kuszący ;) tym bardziej z myślą o dzieciach. No i liczę, że odłożę na dom w Polsce.

A dlaczego chcecie później wracać do Polski?



Skandynawia jest piękna, te pola fiordów są urocze. Lofoty są naprawdę urzekające, opowiadała mi o tym kuzynka, córka chrzestnego mojej mamy już nie żyjącej tu, którą kiedyś tam wywiało. Wspaniałe krajobrazy. Laponia i okolice Kiruny po prostu zapierają dech w piersi. Szkoda tylko, że wszystkie państwa skandynawskie żyją na wysokiej stopie rozwoju dzięki grabieży.

Wszystkie państwa skandynawskie skorzystały na Drugiej Wojnie Światowej, bez wyjątku. Dania broniła się całe dwie godziny przed Nazistami (nie Niemacami, oni nie winne), dwóch zginęło. Norwegia szybko zrobiła rząd kolaboracyjny (Vinduq Quisling – synonim idealnej kolaboracji) i rozpoczęła eksport swoich obywateli wyznania mojżeszowego w głąb Rzeszy. Filnadnia, wiadomo. A w Szwecji też było zabawnie, niby neutralni, a wysyłali tych tzw ochotników na front wschodni. Eksportowali rudę żelaza do zasilania III Rzeszy. IKEA jakoś zaczęła powoli się zbierać ku kiełkowaniu. Ba! Ingmar Bergman ze swoim ojcem lubili się przechadzać po mieście i rysować swastyki po domach – odsyłam do biografii reżysera.

Cóż za wspaniały świat! Odcinajmy kupony!

JEDEN POST WYSTARCZY NA DZIEŃ JEŚLI NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 17 Czerwiec  2020, 21:57:39A dlaczego chcecie później wracać do Polski?
Bo tutaj mamy rodzinę? To chyba oczywiste :P

Juby

Wczoraj ponownie spełniłem swój obywatelski obowiązek. Niestety, nie jestem zadowolony z wyników. Z różnych powodów odpuszczam drugą turę. Powiedzmy, że biorę przykład z Netflixowego Wiedźmina.


LelekPL

Ja nawet się specjalnie nie wacham. Głosuję na Trzaska w drugiej turze. Lepszy pionek progresywnych centrystów niż pionek katololów. Poza tym, w Polsce prezydent to w dużej części funkcja reprezentatywna, a Trzask jest w tym wypadku o jakieś srylion razy lepszy od Dudy :P Jedyne w czym lepszy jest Duda to... memy! Zwłaszcza w ostatnich tygodniach.

Co do wyników to cieszy mnie, że Duda nie wygrał w pierwszej oraz, pomimo mojej sympatii do niego, wszystkie memy o ilości głosów na Biedronia :P Szkoda, ale ewidentnie nie radził sobie w debatach i jego serce nie było w tych wyborach od samego początku. Lewica powinna znaleźć sobie kogoś bardziej merytorycznego, kto lubi debatować na różne tematy, a nie pozostawać monotonnym na LGBT, które w Polsce niestety nadal z jakiegoś powodu jest tematem taboo (choć nie wiem na ile to była wina Biedronia, a na ile manipulacji mediów i przeskakiwania na ten temat za każdym razem gdy on się pojawiał). A tymczasem temat środowiska został prawie pominięty w tych wyborach. Energetyka też bez konkretów. No i jeszcze lewica nie wyszła z konkretnymi programami socjalnymi co powinno być kluczem do ich wyborów. No cóż, maybe next time.

Funky

Ja nie idę na II turę (zagłosowałem na Witkowskiego), Trzaska nie poprę za to co się działo w Wawie (reprywatyzacja) i jest to neoliberał jak wszyscy w PO. Lewica się skompromitowała wystawiając kandydata znanego z jednego tematu i dopóki nie postawią na przekaz socjalny (sprawy obyczajowe to domena bogatych i sytych) to wiecznie będą w opozycji. Ale żeby to zmienić to trzeba zaorać i pogrzebać SLD i wszystko co reprezentowała ta partia po 89 roku. Dla mnie to farbowane lisy a nie żadna lewica.

Johnny Napalm

Również byłem na wyborach i na drugą turę raczej nie pójdę. Bawienie się w mniejsze ZŁO jakoś mnie nie krzepi.

Bawienie się w ostentacyjną propagandę rządową i propagandę wafelków Sorosa, jakoś nie jest wyborem. Propaganda rządowa zawsze była – "Tow. Lis" ze swoim "sto lat" dla Tuska i tym "ja tego nie zaplanowałem" – ale teraz to już idzie po bandzie. Teraz to nawet nie ma żadnych niuansów, wszystko na chama.

Oczywiście Czaszkowski ma swoją własną nietykalną tubę – TeFałeNy, Wyrtualne i Łonety. Ooo... O właśnie, jeszcze ta tuba MyszniMika. Coś na g... To była pierwsza gazeta od czasów PRL, która sprzedawała w swoich wydaniach karty do zbierania głosów dla jednego z kandydatów. Tfuu...!

Duda reklamuje bandę cwaniaków, którzy uczepili się władzy. Jak rzep psiego ogona. Długo czekali na swoje spółki i po chamsku w to weszli. W dodatku jest to dosyć prymitywne. Ekonomiczni analfabeci, z resztą tak samo jak i społeczni.

Ale Trzask przy tym jest podobnie kijowy. Stypendysta Sorosa – cholernego spekulanta, który za swoje kradzieże zdaje się, że ma kilka wyroków śmierci w Azji Południowo-Wschodniej. Soros to ideowa menda, skrajny lewicowy progresywista, śmiertelny wróg całej Europy. Za kradzione pieniądze wychowujący tych swoich lewicowych wafelków, gotowych pójść za nim w ogień, kiedy przyjdzie taka pora.

Olejmy jednak osoby i popatrzmy na ten wybór strategicznie. Kontynuacja rządów PiS będzie prowadziła do ekstremalnego rozdawnictwa, czyli upadku gospodarczego oraz ekstremalnego osłabiania gospodarki przy jednoczesnym szerzeniu mentalności typu "nam się należy". Perspektywa lekko mówiąc kijowa, aczkolwiek z tą zaletą że drastyczne pogorszenie warunków jest najlepszym remedium na głupotę, więc im dłużej będą rządzić tym bardziej ich działania będą ludziom otwierały oczy. W przypadku Trzaskowskiego czyli najgorszego prezydenta Warszawy w znanej historii oczekiwać gospodarczego rozsądku to jak oczekiwać od leniwca ze zostanie sprinterem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Bardzo mnie śmieszy to zaangażowanie sytych – ok, tylko z lekką nadwagą – Europejczyków, siedzących na swoim tyłku przy biureczkach przed swoimi laptopami, smartfonami w kwestię naprawy niesprawiedliwości świata, a w szczególności tych strasznych rasistowskich Stanów Zjednoczonych. Koszulki z Bangladeszu, buty z Wietnamu i jedziemy przed ekranami. Juuupiii!

W czerwcu zabito Davida Dorna w USA. Był on emerytowanym policjantem, czarnoskórym – gdyby dla kogoś ta informacja miała zasadnicze znaczenie. Byłego kapitana policji zastrzelił... hmm... mądrzejsze jest nie wspomnieć o to.  :P

W każdym razie facet, który bronił sklepu przed kradzieżami ruchu lewicowego z Black Lives Matter, został po prostu ukatrupiony. Ciekawe czy w związku z jego śmiercią również powstanie jakiś... hehe, spontaniczny ruch typu BLM, żeby upomnieć się o jego życie? Funky, co miałeś na myśli pisząc:
CytatOczywiste jest to że czarni mają swoje problemy i nie są święci (nikt nie jest, dotyczy to każdego) ale dlaczego doświadczają aż takiego zła?.

O jakie "aż takie zło" chodzi obecnie?

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Ostatni dzwonek przed wyborami... już wspominałem na kogo głosuję. Nie jestem super szczęśliwy z tym wyborem, bo czuć, że Trzaskowski jest trochę "produktem" speców od marketingu swojej partii (pracowało się w marketingu :P ), ale mimo wszystko jest mi bliżej do jego poglądów i tak jak wspominałem jest zdecydowanie bardziej reprezentatywny niż obecny prezydent. Poza tym kolega anglista to niech mu będzie ;) Ale nie o tym...

Ciekawy jestem kto wygra na tym etapie. Ja osobiście czuję, że wygra Duda. Wydaje mi się, i są to przekonania tylko z własnych obserwacji, a nie statystyk, że liberałowie na ogół raczej nie są tak przejęci polityką i mniej chętnie głosują od konserwatystów, którzy często głosują chociażby ze strachu, że ktoś im Polske pozmienia, a strach to dość silna motywacja. Może macie inne spostrzeżenia, ale na ogół mocne zainteresowanie polityką i historią to w moim kręgu znajomych domena prawaków. Poza tym ilość reklam, które widziałem na youtubie z Dudą! No co chwila się pojawiają. Sondaże niby pokazują wyrównaną walkę, jedne wskazują Dude, drugie Trzaska, ale zdziwiłbym się gdyby Trzaskowski wygrał.

Może to i dobrze... Jak przyjdzie z rozliczenia się z kryzysu po koronie przy kolejnych wyborach parlamentarnych przynajmniej PiS nie będzie miał kozła ofiarnego... tzn i tak zwalą winę na opozycję, bo na kogo by innego :P ale przynajmniej będzie to jeszcze bardziej absurdalne.

Kaz

#56


Spoiler

A tak poważnie, to już przestaje być śmieszne :(
[Zamknij]

Juby

Widzę że niektórym słonko mocno przygrzało... ::)

Czy płyny / proszki / kapsułki do prania białych ubrań też są rasistowskie? Może białe koszule powinienem prać w tych do ciemnych ubrań?

Leon Kennedy

Jedno słowo, tylko jedno słowo POJEBANI.

Johnny Napalm

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...