Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

XIII

Mówisz że X-Men omijasz a ponoć w SW niektóre postacie z nich mają duży udział.

Anonimowy Grzybiarz

Polecam wszystkim ksi??k? Seana Howe'a "Niezwyk?a historia Marvel Comics" - rzecz absolutnie cudowna, musiszmie? dla ka?dego fana superhero. Czyta si? jednym tchem niczym jak?? histori? kryminaln?, bo wbrew powszechnym opiniom, robienie komiksów nie jest wcale tak kolorowe jak mog?oby si? wydawa?. Cho? na 500 stronach autor opisuje histori? Marvela, ca?kiem sporo jest te? o DC, cho? oczywi?cie to tylko u?amek i najcz??ciej to drugie wydawnictwo przywo?uje si? by porówna? do niego Marvel. Ju? wkrótce d?u?sza recenzja, tradycyjnie nie omieszkam podlinkowa? w odpowiednim czasie.

Leon Kennedy

Zacząłem czytać "Sekretne Wojny" i jak historia jest ciekawa, tak od tekstów czasem uszy bolą... Aha Spider TAS z tego co pamiętam również przedstawił nam te wojny, zgadza się?

Rado

Zgadza się. Oczywiście było pełno różnic w stosunku do komiksu, ale ogólny pomysł został zachowany.

http://www.tv.com/shows/spider-man-the-animated-series/watch/secret-wars-3-doom-73848/

Wiktorian

W moim odczuciu Secret Wars to ogromny zawód. Już i tak czasami jest mi ciężko przełknąć starsze komiksy, ale to?! Pomijając kontekst historyczny, który jest chyba jedynym powodem dlaczego ten komiks znalazł się w WKKM, dostajemy jakiegoś szkaradnego potworka, który okropnie się zestarzał.

Crisis On Infinite Earths jest o wiele lepszym crossoverem, więc kolejne punkty dla DC Comics.

Rado

No niestety, niektóre komiksy ewidentnie nie przetrwały próby czasu. Raczej należy je traktować jako pewną ciekawostkę lub klasyk, który należałoby znać. Aczkolwiek, wiem, że są ludzie, którzy ewidentnie lubują się w takich starociach i polują na takie pozycje.

Ja nawet z Crisis On Infinite Earths miałem momentami problemy.

Johnny Napalm

Wcale nie jest tak ?le z Secret Wars, przynajmniej w dwóch pierwszych epizodach. Pierwszy odcinek narobi? mi ch?ci na kolejne cz??ci. By? po prostu kwintesencj? tego czym Marvel raczy? ludzi w latach '80 - na starcie wszystko podane jak na tacy: mocne zdziwko tych dobrych jak i tych z?ych, ?adne przedstawienie si? przez nich kto jest kim, no i do boju...  ;D Nie wiem dlaczego, ale bardzo mi si? podoba?a pierwsza cz??? SW. W drugiej troch? wi?cej sztampy, ale nadal - mo?e nie tyle fajnie si? to czyta?o - by?o na co popatrze?. W ko?cu by?a to jaka? spektakularna akcja, wi?ksze mordobicie.
Niestety, dalsze odcinki pokazuj? czym mia? by? ten komiks - pokazaniem dzieciakom jak maj? si? bawi? zabawkami superherosów. No i dalsza historia jest ju? znana - raz wygrywaj? ci dobrzy, bior? je?ców, a innym razem wygrywaj? ci ?li i nie chc? bra? je?ców. Nawalanka obustronna. :D
Pozostaje czeka? na drug? cz???, kiedy wydarzy si? du?o wi?cej ciekawszych rzeczy. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Wiktorian

No tak, w ogólnym rozrachunku to druga część na pewno trochę podratuje te serię paroma ciekawszymi wątkami, ale i tak zawód pozostaje.

Johnny Napalm

Tak to już chyba jest z tymi klasykami, że po samych ich opisach, człowiek wyobraża sobie może zbyt wiele. Ba! Nawet po lekturze recenzji TDKR, znajdującej się na Batcave, oczekiwałem naprawdę czegoś co mnie zmiażdży i wryję się głęboko w moją pamięć. Opis był rewelacyjny, pobudzał moją wyobraźnię i od razu miałem swoją własną wizję jak to prawdopodonie będzie wspaniale wyglądało w rzeczywistości, kiedy w końcu to przeczytam.
SW mimo wszystko ujdzie w tłoku, a na pewno w tłoku tych dotychczasowych wydań z WKKM. Było już kilka gorszych albumów w niej, gdzie dotyczyły większej grupy superbohaterów, a ogólnie - szczególnie scenariuszowo - komiksy te ssały.  :-X
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Wiktorian

Akurat dla mnie TDKR jest świetny (ale to kwestia gustu - nie warto o tym dyskutować). Choć zgadzam się, że Secret Wars może nie spełniło oczekiwań, aczkolwiek i tak jest o niebo lepsze od chociażby Avengers: Impas czy Marvel Zombies.

Anonimowy Grzybiarz



"Niezwykła historia Marvel Comics" to kronika niemal osiemdziesięciu lat działalności wydawnictwa, które pierwsze kroki stawiało pod nazwą Timely Comics w latach 30. ubiegłego wieku. Przez te wszystkie lata wydawnictwo sukcesywnie zdobywało swoją pozycję na rynku, będąc w superbohaterskim biznesie niemal od samego początku. Przez te wszystkie lata przez biuro przewinęło się tysiące scenarzystów i rysowników, powstały setki serii komiksowych, tysiące postaci i jedno gigantyczne, wspólne uniwersum. Marka przechodziła z rąk do rąk, autorzy poszczególnych serii byli zatrudniani i zwalniani bez mrugnięcia okiem. Książka opisuje pierwsze kroki monopolisty na komiksowym rynku, przybliża czytelnikowi wiele sylwetek twórców, wiele mówi o samych komiksach, o tym, jak ewoluowały, jak zmieniał się proces tworzenia zeszytów, kiedy wprowadzono wydania specjalne i zbiorcze. Jak i dlaczego ewoluowali sami bohaterowie, dlaczego otwierano kolejne serie ze Spider-Manem, a inne zamykano. Sporo miejsca autor poświęca również ekonomii i sprawom finansowym, bo trzeba pamiętać, że wydawanie komiksów to poza dobrą zabawą przede wszystkim biznes.

Cały tekst:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/12/384-niezwyka-historia-marvel-comics.html

Zapraszam!

Leon Kennedy

W końcu dostaliśmy kontynuację X-Men Astonishing, cholera mam nadzieję, że było warto tyle czekać!

Rado

Moim zdaniem ciut gorszy drugi Astonishing od pierwszego, ale wciąż niezły. Bardzo fajny koncept na głównego przeciwnika. W ogóle, mi się podobają te scenariusze Whedona. Akcja wciąga, bardzo szybko się to czyta, świetne poczucie humoru autora, generalnie niezła rozrywka. Ale chyba, mimo wszystko, nie będę sobie kompletował jego runu od Muchy. Na razie mam dość mutantów, a czekają na mnie jeszcze do przeczytania dwa tomy X-menów Morrisona.

XIII

Dla mnie tom Imperialni to była bolesna lektura w czasch DK bardzo mi się New X podobali i nie mogłem się pogodzić że nie było dalszej częśći dzisiaj po latach spotkał mnie tylko ogromny zawód.

XIII

Następne tomy kolekcji
31. Captain America The Chosen (29.01.2014)
32. New Avengers Break Out (12.02.2014)
33. Spider-Man Blue (26.02.2014)
34. She-Hulk Single Green Female (12.03.2014)- włąśnie obecność takich szajsów odpycha mnie od kompletowania serii
35. House of M (26.03.2014)