Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

franek

Dzięki za opinię ;) Co do pierwszej części nie skorzystam bo jestem zagorzałym przeciwnikiem sztuki które mają nam pokazać rzeczywistość względem wizualnym dlatego też olewam jakieś szczegóły, proporcje i anatomię. Jeżeli chodzi o kaloryfer to "tak mi zostało" z dzieciństwa. Ilekroć widziałem jakichś superbohaterów w TV na filmie, kreskówce czy coś to ich kaloryfer też się rozszerzał ku dołowi (może tylko ja tak to widzę). Co się tyczy drugiej części twojej wypowiedzi to nie wiem o co ci chodzi z tarczą (odsyłam do początków Capa) i nie wiem do jakiej prośby Johnnego się dołączasz, ja w jego wypowiedzi nie widzę prośby. Jeżeli chodzi o samo wykonanie to zdecydowałem się na kredki bo się do tego zwyczajnie nadają, ktoś je do tego stworzył. Wiem że kolorowanie jest badziewne, kreska w tą stronę i kreska w następną. Farb nie ogarniam i jakoś mnie nie kręci, pastele próbowałem ale się zwyczajnie wku*wiłem jak mi nie wyszło a pisaki... nie stać mnie na porządne pisaki a takie szkolne flamastry to się nadają tylko do zapchania piórnika ;)


Show Must Go On!!!

Nightrain

Cytat: Johnny Napalm w 01 Kwiecień  2013, 18:46:22Ok, bardzo liczę na zobaczenie twoich nowych rysunków, BlackBat. Może i Kujaw przestanie pić... sorry, przestanie zasłaniać się gitarą i coś od siebie zapoda w tym temacie? Liczę też na Mel, która rzadko coś tu wrzuca, ale jak już to robi, to wymiata lepiej jak Żyła na skoczni. :)
To jest niby liczenie, ale raczej mało ma z matmą wspólnego, więc potraktowałem to jako drobną prośbę :>

Jeśli chodzi o początki kapitana ameryki, to z filmu wiem, że zaczynał od drzwi do żółtego samochodu ;D

Valar Morghulis

Adriann

Cytat: franek w 01 Kwiecień  2013, 23:22:58
Dzięki za opinię ;) Co do pierwszej części nie skorzystam bo jestem zagorzałym przeciwnikiem sztuki które mają nam pokazać rzeczywistość względem wizualnym dlatego też olewam jakieś szczegóły, proporcje i anatomię. Jeżeli chodzi o kaloryfer to "tak mi zostało" z dzieciństwa. Ilekroć widziałem jakichś superbohaterów w TV na filmie, kreskówce czy coś to ich kaloryfer też się rozszerzał ku dołowi (może tylko ja tak to widzę). Co się tyczy drugiej części twojej wypowiedzi to nie wiem o co ci chodzi z tarczą (odsyłam do początków Capa) i nie wiem do jakiej prośby Johnnego się dołączasz, ja w jego wypowiedzi nie widzę prośby. Jeżeli chodzi o samo wykonanie to zdecydowałem się na kredki bo się do tego zwyczajnie nadają, ktoś je do tego stworzył. Wiem że kolorowanie jest badziewne, kreska w tą stronę i kreska w następną. Farb nie ogarniam i jakoś mnie nie kręci, pastele próbowałem ale się zwyczajnie wku*wiłem jak mi nie wyszło a pisaki... nie stać mnie na porządne pisaki a takie szkolne flamastry to się nadają tylko do zapchania piórnika ;)
Cała tą wypowiedzią złapałeś dużego minusa,okropna ignorancja

BlackBat

@Johnny Napalm
Bring it on, dobry paździerz nie jest zły :D I dzięki, bardzo miło mi to słyszeć. Ostatnio nie miałam okazji strzelić czegoś fajnego, ale jak tylko mi się uda to oczywiście wrzucę. Ja również chcę zobaczyć więcej rysunków od Kujawa ;) Kwieciste porównania się Ciebie trzymają, haha :D

@franek
Chłopie, trochę jedna trzeba się przejmować anatomią i jakimiś podstawowymi proporcjami. Ciężko mówić o celowym zniekształceniu, jeśli nie posiada się chociaż podstawowego pojęcia o tym, co ulega deformacji i w jaki sposób. Nie będę cię o to wałkować, ale jeśli chcesz mieć jakiś progres to będzie Ci ciężko bez wiedzy tego typu :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Mel

CytatCo do pierwszej części nie skorzystam bo jestem zagorzałym przeciwnikiem sztuki które mają nam pokazać rzeczywistość względem wizualnym dlatego też olewam jakieś szczegóły, proporcje i anatomię.

To takie poklepywanie samego siebie po plecach, Franek. Pewna anatomiczna logika występuje nawet w surrealizmie, ale jeżeli upierasz się, że to zbędny zabieg, to nie licz na postępy w rysowaniu, a już tym bardziej na SZCZERE pozytywne opinie.

Johnny Napalm

Cytat: franek w 30 Marzec  2013, 19:11:04
Fajny ma tyłek...
Hulk? :o
Cytat: Nightrain w 01 Kwiecień  2013, 23:05:23
Bruce/Hulk/Batman wygląda jak banan. No dobra, ja i te moje fetysze... Ale serio się tak zgina!
Banan? Ty fallusie! Skąd takie skojarzenia u ciebie? Chociaż... jak tak teraz na niego patrze, to faktycznie, zgięło go do reszty. Jak zwykle to błąd anatomiczny. Żebra są trochę za długie i przez to cała jego sylwetka jest za długa.
CytatWystawia dolną szczeńkę jakby klęczała na rynku i chciała żeby ktoś do niej wrzucił 2zł.
Matko...
CytatNo dobra, trochę przesadzam, ale próbowałem być zabawny... Ehh
...uff, już się bałem. A to luz. :)
CytatJej tyłek jest trochę krzywy :/ Linia jest krzywa, jakby trochę ci ręka drżała
Nie wiem, jak rysuje newralgiczne elementy kobiecego ciała, to ręka mi sama drży. Bez skojarzeń, zboczki...
Cytat(...)powinieneś się bardziej przyłożyć!
Staram się, chciałbym żeby każdy następny rysunek był lepszy od poprzedniego, ale czasem wydaje mi się, że robię jeden krok do przodu, a dwa do tyłu. Krótko - nie zawsze wychodzi to tak jak chce. I m.in. dlatego nie jestem artystą, bo u kogoś takiego nie ma terminu wychodzi.

Cytat: franek w 01 Kwiecień  2013, 23:22:58
(...) i nie wiem do jakiej prośby Johnnego się dołączasz, ja w jego wypowiedzi nie widzę prośby.
Do tej, żeby BlackBat, Kujaw i Mel coś dla nas - i dla siebie, rzecz jasna - narysowali/namalowali.

No i Franek, anatomia jest ważna i chyba tylko Picasso i paru jego pokroju mogłoby powiedzieć, że ma ją już za sobą i jest na innym etapie twórczości.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Nie wiedziałem że u mnie jest tak źle z anatomią :( Tzn nie mam o tym pojęcia ale zawsze myślałem że nie jest tak źle. Macie jakieś rady żeby to poprawić? z góry dzięki ;)


Show Must Go On!!!

Nightrain

Jedziecie po nim i jedziecie, zaraz b?dzie z nim tak jak z Hitlerem :D
Dawno nic ode mnie nie by?o, a wi?c kilka [niestety nie fan, tak jak jest w temacie] artów kiepskiej jako?ci. Mówi? oczywi?cie o zdj?ciach xD
http://img197.imageshack.us/img197/4984/obraz210y.jpg
Szkic pracy na konkurs na zwyk?ej kartce. Taki w szkole by? na kartk? ?wi?teczn? ;D Orygina? ró?ni s? przede wszystkim papierem, brakiem napisu [no poza tym ''We''] i ilo?ci? jajek ;D Psa te? zamieni?em w jajko xD
http://img24.imageshack.us/img24/7637/obraz215ek.jpg
Arch - projekt postaci z komiksu, którego porz?dnym tworzeniem zajm? si? mo?e w wakacje. Mo?e go nie porzuc? ;D Troch? maska gazowa jest z dupy. W ogóle akcja toczy si? w XVI w, a maski gazowe wymy?lono w XVIII z tego co pami?tam :P Co? si? wymy?li, najwy?ej pójd? z nim do marvela.
http://img189.imageshack.us/img189/6691/obraz217s.jpg
No i kolejny szkic - tym razem z zaj?? artystycznych. Taka kartka, dosta?em 6, wi?c nie widz? sensu ko?czy?, a i tak mi si? niezbyt podoba ;D

Wybaczcie te masakryczne zdj?cia ._. Dzisiaj mi mia?y przyj?? multilinery, a si? okaza?o, ?e dopiero ''zrealizowali zamówienie''. Przeklinam ci?, yatta.pl! Pisa?o niby czas realizacji 4-7 dni, ale ja g?upi nie doczyta?em, ?e roboczych >.> I przysz?yby szybciej gdyby te kucykowe przypinki nie by?y takie s?odkie!!!

Valar Morghulis

franek

#1133
@Adriann, błagam wyjaśnij o co ci chodzi
@Mel, nie piszę że jestem przeciwny realizmowi bo ja tak nie potrafię, po prostu nie lubię. Może jest trochę racji w tym "poklepywaniu siebie samego po plecach" jednak nie w moim przypadku ;)

EDIT:

Dobra, załapałem o co chodziło Adrianowi. Źle się wyraziłem, dziękuje za zwrócenie mi uwagi (Boże jaki wstyd). Nie jestem przeciwnikiem sztuki, uwielbiam ją, lubię jak ludzie oddają swoje emocje, odczucia myśli w swoich dziełach, bądź też robią to dla ich własnej satysfakcji. Nie lubię tylko (UWAGA, TO TYLKO MOJE ZDANIE) jak artysta stara się przekalkować rzeczywistość, stąd też nie lubię niczego co realistyczne, może przesadzam że czepiam się nawet do anatomii ale tak już mi zostało.


Show Must Go On!!!

Nightrain

#1134
Cytat: franek w 02 Kwiecień  2013, 21:16:08nie jestem przeciwny realizmowi bo ja tak nie potrafi?, po prostu nie lubi?.
O jezu... Mam to odebra? jako fakt, ?e masz 14 lat, sko?czy?e? ASP i mo?esz tak powiedzie? nie maj?c sobie nic do zarzucenia? No bo jak do tej pory nie popisa?e? si? za bardzo tym ''potrafieniem'' realizmu :>
Cytat: franek w 02 Kwiecień  2013, 21:16:08Mo?e jest troch? racji w tym (...) jednak nie w moim przypadku ;)
Ekhem...
Cytat: Adriann w 02 Kwiecień  2013, 15:12:29okropna ignorancja
No i jeszcze pare innych twoich my?li:
Cytat: franek w 01 Kwiecień  2013, 23:22:58
Co do pierwszej cz??ci nie skorzystam (...) olewam proporcje i anatomi? (...) nie wiem o co ci chodzi z tarcz? (odsy?am do pocz?tków Capa) (...) do jakiej pro?by, ja w jego wypowiedzi nie widz? pro?by (...) szkolne flamastry to si? nadaj? tylko do zapchania piórnika
...które mo?na skomentowa?, powiedz Adrian jak?
Cytat: Adriann w 02 Kwiecień  2013, 15:12:29okropna ignorancja
A no w?a?nieee.


No po prostu ludzie tutaj staraj? si? Tobie co? poradzi?, zaproponowa? co? ciekawego, zwróci? uwag? na mankamenty, których Ty mo?esz nie zauwa?y?, a ty
Cytat: Johnny Napalm w 30 Marzec  2013, 17:59:05Oczywi?cie wykonanie mog?oby by? lepsze, ale ujdzie.
t?umaczysz po prostu ''osprz?tem'', co jest wg mnie strasznie zarozumia?e, a poza tym Johny powiedzia? wykonanie, co ma wskazywa? na twoje umiej?tno?ci. Wiadomo, zdanie wa?kowane tutaj w kó?ko - to co jest na kartce nie zawsze pokrywa si? z tym co by?o w umy?le, no ale... W?a?nie na tym polega artyzm, ?e robisz co? z niczego. A je?li móg?bym ci co? poradzi?, to mo?esz u?ywa? po prostu cienkopisów. Nawet w empiku nie zap?acisz fortuny za te 3 kolory... To znaczy je?li kupisz zbyt ciemne kolory to musisz bardzo uwa?a? i samo wype?nianie cienkopisami jest wg mnie niesamowicie trudne. ''Co jest trudnego w pokolorowaniu obrazka'' - otó? taki efekt jest jak dla mnie znacznie lepszy od zwyk?ej kolorowanki... http://kniightfall.deviantart.com/art/Batgirl-280027199
Napisa?bym jeszcze, ale zaraz u?niecie :D Wiem, ?e nie chce wam si? czyta? d?u?szych postów ;)

Valar Morghulis

franek

Nie, Nie, Nie. Mojemu rysowaniu mam sporo do zarzucenia, w głowie to wyglądało epicko a wyszło tak... no właśnie tak ale nie wyszło źle więc wrzuciłem. Mam 15 lat (ale dojrzałość^^) i nie skończyłem ASP. Myślę na razie o liceum plastycznym. Nie chodzi o to że żal mi pieniędzy tylko najbliższy Empik jest 50 km od miejsca w którym mieszkam a inny specjalistyczny sklep to 15 km. A że kredki lubię to pokolorowałem, ale dzięki za wspominkę o cienkopisach. Ale choćby nie wiem jak na to popatrzył to wg mnie nie jest źle z tymi proporcjami, nie wiem gdzie wy to widzicie że tak się bulwersujecie. Jeżeli ktoś tu chce mnie zniszczyć (nie podejrzewam nikogo) to może sobie od razu odpuścić. Rysowanie to moja pasja i nie przestanę choćby nie wiem co byście powiedzieli. Czy mogę prosić o rady co do tej anatomii? Będę bardzo wdzięczny ;)


Show Must Go On!!!

Adriann

Rady odnośnie anatomii.. biblioteka=>anatomia dla plastyków. Banalne? Może i tak ale skuteczne

BlackBat

Arkady wydało mnóstwo serii książek poświęconych anatomii, polecam "Anatomię dla Artystów Fantasty" Glena Fabry oraz "Fotograficzny Atlas Anatomii Człowieka" Yokochi.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Adriann

Poza tym dobrze jest rysować kogoś na żywo

Mel

Za?o?y?am konto na DA i ju? zd??y?am tam wcisn?? ma?y quick paint:

http://melignantium.deviantart.com/art/Jester-with-a-cat-363315170?q=gallery%3Amelignantium&qo=0

By the way, nie chc?  s?ysze? od ?adnego batcave'owego "znaffcy" sztuki, ?e odrysowa?am od Vinciego, czy co? w ten dese?. Bawi?am si? konceptem, a nawi?zanie do tego s?ynnego obrazu by?o celowe i ma by? zauwa?alne - napis nad postaci? jest tak?e ironicznym u?miechem w stron? wyidealizowanego pi?kna w sztuce. O taki alchemiczny uk?on dla turpistów.