Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Iron Man

Zaczęty przez Q, 21 Styczeń 2008, 10:33:07

Maxie Zeus

Ee tam... film nawet mi sie podobal, ale liczylem, ze wiecej zobaczymy Samuel'a L. Jackson'a ;P
Tez dam 8/10 ;D

LelekPL

Zaraz zaraz, to Samuel zagral czy nie? bo slyszalem plotki, ze ma byc cameo z nim jako Nickiem Fury, który chce stworzyc The Avengers, ale w wersji kinowej, przynajmniej w USA tego nie umieścili. Czyzby u nas mialo byc inaczej? Ja wybieram sie w niedziele!
a propos cameosów, bąd?cie gotowi na maly crossover i powtórzenie swojej roli przez Terrenca Howarda w The Incredible Hulku :P , podobne TO juz jest pewne!

Leon Kennedy

Równiez sie pogubilem, bo slyszalem wyra?nie, ze go w tym filmie nie ma... Wiec co jest grane ludziska??

Maxie Zeus

Samuel L. Jackson ma male cameo w ''Iron Manie''. Po napisach ko?cowych widzimy scene, gdzie Nick Fury odwiedza Tony'ego i mówi mu o Avangers ;D

http://bp3.blogger.com/_f3SZ5Tu916o/Rnvf64gXIsI/AAAAAAAAAhs/XU2zkPqXPTg/s400/UltimateFury.jpg

LelekPL

No to super! Czyli nadzieja na porządny team-up w kolejnych cześciach jest... skoro zrobili X-menów 2 to z Avengers tez powinni sobie pojawic (Justice League to inna bajka)

Juby

Obejrzalem wczoraj, i krótko - film fajny, śmieszny, dobrze zrobiony technicznie, troche za malo Iron Mana i glupie wydostanie sie z niewoli, ale z pewnością jeden z najlepszych filmów Marvela.
Ocena: 8/10 (moze troszke naciągniete, ale niech tak pozostanie)

Q

Cytat: BAT MAN w 16 Maj  2008, 20:39:27
troche za malo Iron Mana
Jak dla mnie to byl plus im mniej latającego blaszaka i wiecej Starka tym lepiej.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

"Iron Man" po dwóch tygodniach zgromadzil w USA 191,3 mln $, a ogólnie na jego koncie znajdują sie juz 356,4 miliony $. To bardzo wysoki wynik. Najnowszy film Marvela jest juz na jedenastym miejscu najbardziej dochodowych filmów na podstawie komiksu w USA (przedwczoraj wyprzedzil "Facetów w Czerni 2" - 190,4 mln $, a przed nim "Superman: Powrót" - 200,1 mln $ i "Batman - Początek" - 205,3 mln $, których wyprzedzi prawdopodobnie jeszcze w ten weekend). Wczoraj do kin wszedl "Ksiąze Kaspian", wiec Iron Man moze doznac porządnego spadku (spodziewam sie wyniku w granicach 22 - 25 mln $), poza tym mozna ściągnąc juz piracką wersje z internetu, wiec ludzie nie bedą przychodzic juz w takich ilościach jak do tej pory. Uwazam, ze film powinien wyprzedzic "X-Men: Ostatni Bastion" (234,4 mln $)  wskoczyc na szóste miejsce filmów na podstawie komiksu, ale wyzsza pozycja bedzie znacznie trudniejsza do osiągniecia (na piątym miejscu są "Faceci w Czerni" - 250,7 mln $, a na czwartym "Batman" - 251,2 mln $), zwlaszcza, ze za piec dni premiera "Indiana Jones i Królestwo...", a wtedy on zdominuje wszystkie kina.
Póki co "Iron Man" jest najbardziej dochodowym filmem roku i nie latwo bedzie go wyprzedzic "Mrocznemu Rycerzowi".

(A)nonim

No i co z tego?
Kasa nie oddaje jakości filmu, masz w poście trzy przyklady.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Cytat: (A)nonim w 17 Maj  2008, 10:50:43
No i co z tego?
Kasa nie oddaje jakości filmu...

Ja nigdzie nie napisalem, ze zarabia ile mu sie nalezy, po prosu to jest wątek o filmie, wiec chcialem podac o nim najświezsze informacje i tyle.  :P

JaRo

 Równiez oczekiwalem tego filmu, ale do kina nie pójde (chodze tylko na Batmany : P ). Wypowiem sie na jego temat, gdy wyjdzie na DvD, a jak na razie to zaobserwowalem (i to nie tylko na BatCave), ze film zbiera dobre noty.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Grim Knight

I dobrze, bo zapewnia dobrą, niezobowiązującą rozrywke i jest jednym z lepszych filmów na podstawie komiksów.

"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby

Ten "Iron Man zarabia tak duzo i jeszcze nie chce przestac. W ten weekend film zarobil świetne 31,8 mln $, przy niewielkim spadku 38% i do tej pory w USA udalo mu sie zgromadzic 223,1 mln $. Do ko?ca tygodnia film powinien prześcignąc "X-Men: Ostatni Bastion" w komiksowych ekranizacjach i na dodatek ma duze szanse prześcignąc "Batmana" Burtona (251,2 mln) i wskoczyc na czwarte miejsce w tej tabeli. Ogólnie Marvelowska produkcja przyniosla juz 430 milionów $ i ma duze szanse powalczyc o zdobycie 500 mln.  :o

No ale jeden film wygrywa, a drugi przegrywa. Kompletnie zawiodly "Opowieści z Narnii: Ksiąze Kaspian", które w pierwszy weekend (oczywiście spychając "Iron Mana" na drugie miejsce) zarobily slabe 55 milionów. Spodziewano sie od tej produkcji nawet 30 mln wiecej. Kaspian najprawdopodobniej juz odpadl z rywalizacji o najbardziej dochodowy film w USA roku, bo przez najblizszą premiere "Indiany Jonesa 4" film moze stracic mase widowni i miec sporawe problemy z przebiciem 200 mln $.  :P

Tak wiec mimo nie zwalniającego tepa Iron Mana, mamy jeszcze dobrą wiadomośc, "Ksiąze Kaspian" zarobi malo, a TDK, no oby jak najwiecej.  ;D

Marquss

Kiedy poszedlem do kina na IM spod?iewalem sie kolejnego filmu Marvela który ma cie?ką fabule i kipi akcją a humor bedzie w stylu "Jupika jej skurwysynu- i przestrzelil sobie ramie ( chyba tak to lecialo w najnowszej szklanej pulapce)".No wiec wchodząc z tymi przewidywaniami wrócilem do domu ucieszony ze wreszcie obejzalem dobra ekranizacje komiksu Marvela. A ktor grający Starka zostal znakimicie wybrany i tak samo dobrze zagral swoją role , tak samo jak ten jego przyjaciel zolniezyk. Fajnie wypadl równiez przywódca terorystów ( i jak ktoś wspomnial powinien grac Mandaryna)najslabiej wypadli aktorsko ta sekretarka (takie ceregiele tu kreci ze Starkiem a tu nie blabla)  noi glówny przeciwnik, jakoś ni straszny ni to gro?ny (moze to przes to ze nie mial polanej kwasem/pocietej twarzy ;) )nie przypadl mi do gustu.Ucieczki z niewoli nie mozna sie czepiacbo bylo jak w komiksie, noi wogule fabula to czyla sie od początków IM, pokazano jak tworzyl zbroje piersze pruby, wzloty i upadki, pierwszą akcje,noi przemiane Starka.A co do przemiany podobalo mi sie to ze niby nie przejmowal sie juz slawą ze taki dobry juz jest ale nie mógl sobie odpuścic zeby kazdy znal go jako Iron Mana.

Plusy:
-Humor
-Stark
-Walka w tej wiosce
-EFEKTY SPECIALNE I SZCZEGÓlY
-EFEKTY SPECIALNE I SZCZEGÓlY;)

Minusy:
-Za malo akcji Irona
-Za malo Nicka Furry
-Kijowy aktor grający wroga

Moja ocena: mocne 8/10

Widzieliście Stana Lee w filmie ?? :D

Hydro

Film na dobrym poziomie. Ogląda sie go przyjemnie, w pewnym momencie z malym dreszczykiem ;) Downey Jr. jako Stark jest wyśmienity. Umie gośc grac. To dla mnie duzy plus. Efekty specjalne Az TAK nie razą. Zobaczylem róniez scene po napisach; furtka do sequela. Ogólnie - nie licząc SM2 i X-men 2 - najlepsza ekranizacja marvelowskiego komiksu. Humoru równiez tu nie zabraklo. Aktorzy grają bez takiego "sratatata". 

Ocena ko?cowa (jestem malo oryginalny ;)): 8/10
It's a funny world we live in.