Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Leon Kennedy

W Infinite raczej nie, a nawet jestem tego pewien. Później zerknę do JL...
Posted on: 10 Listopad  2009, 21:40:31

 Poprawka było to jednak w Infinite Crisis, a dokładnie w drugiej części THE OMAC PROJECT #2.

król P

Dla jakiej gazety pracuje Jimmy Olsen w All-Star Batman&Robin?

Leon Kennedy

#182
Dla jednej z Gothamskich gazet. W tej samej co Vicky Vale. Jesli chcesz wiedziec dokladnie, to sorki, ale nie mam pojecia.

PS: Dokladnie to samo znajduje sie w temacie " Wiedza o DC"

Roy_v_beck


MJ

Wie ktoś może czy w Polsce zostanie wydany "ciąg dalszy" All-Star Batman&Robin, bo chyba tak ogólnie to zostało coś tam wydane albo tylko mi się tak wydaje.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

W USA nawet jeszcze nie wydali dalszego tomu, bo dopiero wyszedl jeden numer wiecej z tej serii.

Leon Kennedy

Jak ES powrocil do swojego normalnego wygladu po przemianie w swietlistego ( chyba dobrze go nazwalem?? ). W trzecim numerze Batmana z 98 roku Croc zostaje przywolany do mroku za sprawa postaci ze swiata Vertigo, Gacek mial zostac poinforomowany jesli Croc ponownie zagrozi jego miastu... Zostalo to pokazane??

Olek.b.10

Je?li Two-face móg? wielokrotnie zabi? Batmana, gdyby ten go nie wykiwa? (wielokrotnie u?yte w TASie) a Riddler tak si? ukrywa? ?e  batman nie móg? go znale? b?d? przewidzie? gdzie uderzy, i tworzy pu?apki z których batman nie umie ucie? (zwykle, zdarza si? ?e Batman "oszukuje" ) i w obu przypadkach musi rozwi?za? zagadki, nie znaczy to ?e s? technicznie najgro?niejszymi wrogami Batmana ograniczonymi przez szale?stwo? I bez niego Batman by?by trupem? (pomij??, ?? nie byli by ?otrami) Innymi te? manipulowa? (np Ivy nie pozwoli skrzywdzi? ro?lin), ale chyba nikim tyle co nimi. (chyba, ?e Scareface'a)

Wolfgang Patterson

#188
Witam! swoim pierwszym postem ch?tnie odpowiem na twoje pytanie, Leon Kennedy. Otó? komiks o który pytasz oczywi?cie w Polsce wyda?o TM-Semic, w specjalnym wydaniu licz?cy 68 stron. Ta posta? z Vertigo to Swamp Things (potwór z bagien, tyle ?e dobry) zaproponowa? Batman'owi ?eby Killer Croc zosta? na bagnach, bo tam mo?e poczu? si? w?ród swoich. Nie zosta?o pokazane to o czym mówisz, bo zaraz po tych wydarzeniach Batman musia? upora? si? w Dwie-Twarze w dwu cz??ciowej historii. W sprawie Superman'a niestety nie mog? ci pomóc, bo zbytnio nie interesuje si? jego postaci?.


Leon Kennedy

Witam na forum. Ta historia o Dwóch - Twarzach o której wspominasz, to "Twarze" i tam nie mogło być nić wspomnianego o wydarzeniach z poprzedniego numeru, bo ta z Dentem dzieje się przed wydarzeniami z Swamp Things.

Roy_v_beck

A tak z innej beczki mam pytanie takie konkretne. Jak się nazywał ten komiks co był protestem przeciwko minom o wyglądach zabawek dla dzieci. Chodzi mi o komiks z Batmanem oczywiście, tylko to był tam właśnie wątek przewodni. Jak ktoś skojarzy nazwę, będę wdzięczny bardzo.

Krakers

Witam wszystkich na forum!
Jak widac jest to moj pierwszy post na forum. Chcialbym sie z wszytkimi ladnie i grzecznie przywitac i przy okazji zasypac was gradem pytan, jednak moze wpierw sie troszke przedstawie. Kumple mowia na mnie Krakers. Od mlodych lat mialem kontakt z komiksami, rodzice kupowali mi komiksy TM-Semic : Superman, Batman, Transformers itd.
Aktualnie siedze w niemczech i studiuje na uni w Freiburgu. To chyba tyle ;)

Pisze tutaj z prosba do tych co znaja sie na komiskach u udzialem Mrocznego Rycerza.
Swoja przygode z Batmanem skonczylem niestety mozna powiedziec zaraz na poczatku. Jedyne komiksy jakie czytalem to polskie komiksy wydawane przez TM-Semic. Ostatnio powrocilem do swiata komiksowego i zaciagnalem sie do Marvela, gdzie czytam (nalogowo) kilka aktualnych pozycji. Ostatnimi czasy przypomnial mi sie Batman wiec poszukalem troche na necie az dotarlem do tej strony i tego forum. Chcialbym sie z was spytac co sie dzialo po TM Semic z Najlepszym Detektywem Swiata? Jakie komiksy serie, eventy, wychodzily zaraz po tym? Z tego co zauwazylem to wychodza dalej rozne pozycje. Jedyne co dorwalem to Azyl Arkham, ktory uznalem za najlepszy komiks dekady ;) .

Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi, mam nadzieje, ze pomozecie mi z powrotem wkrecic sie w swiat DC i Batmana.

Pozdrawiam serdecznie!

Ps. Jesli ktos ma ochote wytlumaczyc wszystko na gadu to zapraszam! moj nr. 2778170.

(A)nonim

#192
CytatJedyne co dorwalem to Azyl Arkham, ktory uznalem za najlepszy komiks dekady
W?a?ciwie to komiks z lat 80.  ;)

A co do twoich pyta?.
Troch? tego by?o, troch? du?o nawet. Po Knightfallu (a dok?adniej Knightsendzie) wysz?o bezpo?rednio "Batman: Prodigal", które jednak TM-Semic ola?o i przesz?o odrazu do przedstawienia historii z ró?nych "samodzielnych" bat-komiksów z po?owy lat 90. Potem za? by?y historie "Batman: Contagion", "Batman: Legacy", no i znacz?ce "Batman: Cataclysm" po którym nast?pi?o "No Man's Land" poprzedzone "Road to No Man's Land". W "Cataclysm" dosz?o do trzesi?nia ziemi w wyniku czego Gotham zosta?o odci?te od reszty stanów co doprowadzi?o do anarchii w mie?cie (mówi?c delikatnie). Po "No Man's Land" oczywi?cie te? wiele si? dzia?o.
A skoro czyta?e? jedynie TM-Semici to polecam jeszcze "Batman: Rok Pierwszy" ("Batman: Year One" - tytu? mówi sam za siebie), "Batman Black and White" i "Batman: The Long Halloween" (miniseria opowiadaj?ca o powstaniu Dwóch Twarzy).
Je?eli za? chodzi o wkr?cenie si? w obecne tytu?y o Batmanie to poleca?bym rozpocz?cie od One Year Later, czyli od historii "Face the Face".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Roy_v_beck szczerze mówiąc nie am pojęcia o jaki komiks może ci chodzić... Wiesz może czy został on wydany w naszym kochanym kraju?

Roy_v_beck

No właśnie nie został jestem pewien. Nie był to żaden numer regularnej serii tylko oddzielny album, starszy jakoś jak przypominam sobie rysunki. Pamiętam, że kończył się właśnie śmiercią dziecka, które wzięło jakiś przedmiot, który później okazał się miną.