Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

kelen

Nie jestem pewien, ale po ktoryms tam kryzysie morderca Wayne'ow zostal Chill na 100%.
Dobra, wg wikipedii, po Infinite Crisis Chill byl morderca Wayne'ow i zostal zlapany tej samej nocy, gdy ich zamordowal.

Leon Kennedy

Ci kolesie z DC to lubia wszystko gmatwac, bo jak chcesz sie czegos dowiedziec to czesto musisz latac po roznych seriach czy wydarzeniach :-\.
Posted on: 20 Wrzesień  2009, 13:54:52

 Czy historie w Batman RIP i Final Crisis zaziębiają się w jakiś sposób, bo juz za nic w cholerę tego nie mogę zroumiec... Która śmierc Batmana zostaje uznana za tą prawdziwą ta z finału RIP czy ta z Darksidem, czy może jeszcze jakaś??

kelen

Przeczytaj historie "Last Rites" z Batmanow po RIP. Dalej jest pokazane w retrospekcjach, jak Bruce wraca do jaskini, gdzie bada naboj z pewnej broni, a potem dostaje wezwanie od JL, po czym "ginie" przez Darkseida.

Corso

Troch? to zamotane jest. ;) Wydaje mi si? ?e scena ko?cowa z Final Crisis jest istotna, kiedy to Batman maluje, w epoce kamienia ?upanego fresk w jaskini (nietoperz) ;). Nast?pnie Red Robin w 4 cz??ci dzi?ki ekipie Ras'al Gula znajduje owe malowid?o. :))
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

No to wiadomo, ale on wlasnie pytal, ktora "Smierc" Batmana to ta smierc

Leon Kennedy

#170
To co napisałeś Corso to wiem, bo dzisiaj nadrabiam zaległości odnośnie RIP i FC, a o tym co było po tych wydarzeniach staram się być w miarę na bieżąco, bo potem trudno się czasem w tym wszystkim odnaleźć. Tak jak teraz... Gdyż ominąłem to co było w "Last Rites". I miałem wrażenie, że Batek się rozdwoił i umarł sobie w RIP i FC, chodx prawda jest wiadomo jaka ;). Wybuch przeżył, a potem zaraz po walce z Darkseidem ekspresem do epoki kamienia łupanego :). Ciekawe tylko na której Ziemi się znajduje ;D

Corso

Kelen pisał post w tym czasie co ja i trochę się namieszało. Wersja HC Batmana RIP zawiera Last Rites by czytelnicy nie poczuli się zdezorientowani. ;)
Co do świata na którym się znajduje, wydaje mi się, że nie jest w żadnym alternatywnym świecie. Inaczej, jak już wyżej wspomniałem, Red Robin nie odnalazł by znaku Batmana w jaskini.

"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Leon Kennedy

No wiesz ostatnio się nauczyłem, że teraz u Gacka jest wszystko możliwe ;)

heros65

Czy ktoś by chciał żeby wrócił TM-SEMIC :)

Leon Kennedy

#174
Pewnie ::) i Ja to bym jeszcze chciał, aby gumy balonowe z Donaldem wróciły. Jeszcze jedno takie głupie pytanie i zarobisz koleżko.

Któż to: http://images2.fanpop.com/images/photos/5600000/Blackest-Night-Bruce-Wayne-dc-comics-5688328-700-1059.jpg

(A)nonim

#175
Nie wiem czy znalazłeś odpowiedź Leon. Rysunek to chyba jedynie promo, a przedstawia Black Handa, czyli kiedyś pomniejszego wroga Zielonej Latarnii, teraz jedną z osób stojących za Blackest Night. Więcej o Black Handzie znajdziesz w "Green Lantern" #29-35 ("Secret Origin"), "Green Lantern: Rebirth" i oczywiście w odbywającym się teraz Blackest Night.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Pośrednio znalazłem na forum DC. Resztę wiem od Ciebie i to mi wystarczy ;)
Posted on: 29 Październik  2009, 20:51:24

 Nie moge znaleźć komiksu w którym zadebiutował nowy Black Mask...

(A)nonim

To nie było czasem "Battle for the Cowl" #1?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Właśnie zerknąłem i tak to było dokładnie w tej trzyczęściowej historii. Dzięki.
Posted on: 06 Listopad  2009, 23:41:03

 W którym komiksie dokładnie Gacek przypomniał sobie, że Zatanna grzebała mu w głowie??

kelen

W Infinite Crisis albo w Tower of Babel w serii JL. Nie jestem pewien