Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Blade Runner / Blade Runner 2049

Zaczęty przez LelekPL, 20 Grudzień 2016, 21:43:45

LelekPL

No to już jest fatalny pomysł. Wersja serialowa nie odda wizualnie tego co wersja kinowa. Nie będą mieli tego budżetu, który jest potrzebny, ani tego oka do zdjęć. Seriale są głównie nakręcane "fabularnie", a nie widowiskami. Podczas gdy kina niemalże odwrotnie, tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie produkcje średnio-budżetowe, przenoszone są coraz częściej na platformy streamowe i szybko znikają z kin, bo ludzie na nie nie chodzą.

Dredd może jeszcze ujdzie, chociaż też średnio to widzę, ale Blade Runner to już na pewno odpada!

Funky

Ok miałem obejrzeć BR na dniach ale po dyskusji w temacie box office jeszcze dzisiaj zdecydowałem się na seans dzieła Denisa Villeneuve, Jest rewelacyjnie, Los Angeles jest jeszcze brudniejsze, fabuła jest bardziej rozbudowana niż w jedyncę no i najbardziej jestem zaskoczony rolą Sylvii Hoeks (idealna na przeciwniczkę Bonda), Myślałem że lepiej wypadnie Goosling (jest za sztywny) i Leto (miał za mało czasu i był za mało psychopatyczny). Strona wizualna to majstersztyk co z wciągającą fabułą sprawiło że nie mogłem oderwać się od filmu. Czy to arcydzieło?, bardzo mu blisko do tego ale brak w nim klimatu noir. To już postapo a nie miasto przyszłości w stylu powieści Raymonda Chandlera. Temat armii replikantów, pozostawienie przy życiu Wallace`a no i spotkanie Deckarda ze swoim dzieckiem świadczy o tym że twórcy chcieli kontynuować historię Łowcy Androidów. Wielka szkoda że z tego nic nie będzie*

9/10

*chociaż może kiedyś... ;)

LelekPL

Myślałem, że będziesz bardziej zawiedziony wizualnie, ale fajnie, że jednak Ci się podobało. Sam mam ze zdjęciami w tym filmie problem. Niby chcę, żeby zostały nominowane do różnych nagród... ale ostatecznie mnie zawiodły (podobnie miałem z Dunkierką). Najwidoczniej w tym roku było po prostu ubogo jeśli chodzi o wybitne zdjęcia. Mam nadzieję, że nowy film Paula Thomasa Andersona to zmieni.

Co do reszty to mam praktycznie to samo zdanie co Ty.

A jak muzyka w filmie? Bo z nią mam tak samo jak ze zdjęciami. Niby jedna z lepszych kompozycji tego roku, ale znowu spory zawód.

Funky

Muzyka jest nierówna ma momenty kapitalne jak temat Wallace`a, Joe zmierzjący do sierocińca oraz walka z Luv. A reszta jest tylko tłem o którym szybko się zapomina. Mam nadzieję że kiedyś dostaniemy cały score Jóhanna Jóhannssona lub chociaż fragmenty które stworzył przed zwolnieniem.